Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia stołowe

Strzałka w prawo

Wiertarki stołowe

Strzałka w prawo

Wiertarki stołowe

Wiertarki stołowe to niezwykle przydatne narzędzia dla użytkowników domowych oraz profesjonalnych warsztatów. Są one świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy precyzyjnie i dokładnie wiercić otwory w różnego rodzaju materiałach takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne.

Filtry

Wiertarki stołowe

Wiertarki stołowe to niezwykle przydatne narzędzia dla użytkowników domowych oraz profesjonalnych warsztatów. Są one świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy precyzyjnie i dokładnie wiercić otwory w różnego rodzaju materiałach takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia stołowe

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Wiertarka stołowa – prosta budowa, ogromna funkcjonalność

Wiertarka to jedno z częściej wykorzystywanych elektronarzędzi. Często pojawiająca się konieczność wykonania otworów w ścianie, drewnie, metalu lub innych materiałach sprawia, że z produktu tego korzysta się w praktycznie każdym gospodarstwie domowym. Co więcej, również na budowach i w wielu zakładach przemysłowych wiertarki różnego typu są wykorzystywane niezwykle często.

W domach zazwyczaj stosuje się modele ręczne wyposażone w uchwyt. Jeśli jednak zależy Ci na większej precyzji i wydajności podczas pracy, wiertarka stołowa jest modelem dla Ciebie. Wiertarka stołowa bardzo różni się od klasycznych modeli. Przede wszystkim nie ma pistoletowej rękojeści. Nie posiada również uchwytu bocznego. Zamiast tego jej korpus jest przymocowany na stałe do solidnej metalowej kolumny. Dlatego też wiertarki stołowe często nazywa się kolumnowymi.

Wiertarka stołowa ma również wysuwany trzpień. Na jego końcu znajduje się uchwyt, który służy do przyczepiania wierteł. Co więcej, trzpień ten pozwala także na opuszczanie wiertła, a tym samym wykonywanie otworów w wybranych materiałach. Co więcej, umożliwia to wykonanie otworów pod idealnie prostym kątem.

Wiertarka stołowa jest wyposażona w silnik o różnej mocy, a także w głowicę roboczą. Z kolei znajdujący się powyżej tych elementów pas transmisyjny przekazuje napęd generowany przez silnik do samej wiertarki. W głowicy znajduje się uchwyt, który pozwala na montaż wiertła.

Wiertarki stołowe są urządzeniami zasilanymi z sieci. Doskonale nadają się do wykonywania wielu nawierceń. Większość z nich ma także regulację głębokości wiercenia.

Wiertarki stołowe do zastosowań amatorskich i profesjonalnych

Kategoria ta obejmuje duży wybór elektronarzędzi, które wykorzystasz do wiercenia. Dostępne wiertarki stołowe charakteryzują się znacznym zróżnicowaniem pod względem mocy, a tym samym i funkcjonalności. Możesz zatem wybierać modele odpowiednie do wiercenia w drewnie i w metalu. W zależności od wybranego produktu różnice będą dotyczyły także prędkości obrotowej.

Wiertarka stołowa może mieć prostą lub bardziej złożoną budowę. Oba rodzaje urządzeń znajdziesz w tej kategorii. Różnice w budowie dotyczą panelu roboczego, a także zintegrowanego uchwytu lub imadła.

Wiertarki stołowe nadają się do wykonywania otworów w materiałach różnego typu. Narzędzia te mogą być wyposażone w inny rodzaj elementu sterującego. Niektóre z nich charakteryzują się także odmiennymi dodatkowymi funkcjami lub właściwościami. Poszczególne wiertarki stołowe różnią się mocą, prędkością obrotów i sterowaniem.

Duże zróżnicowanie dostępnych modeli wiertarek sprawia, że zdołasz dopasować produkt do każdego zadania. Możesz także wybrać model, którego gabaryty będą odpowiednie do ilości wolnego miejsca w Twoim warsztacie.

Podstawowa wiertarka stołowa

Jeśli nie potrzebujesz urządzenia do zadań specjalnych, na pewno wystarczy Ci najbardziej podstawowa wiertarka stołowa. W takich modelach silnik oraz reszta mechanizmów sterujących są ulokowane w jednym korpusie. Sam korpus przesuwa się w górę i w dół kolumny, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie nawierceń.

W takich prostych wiertarkach stołowych brakuje pulpitu roboczego. Element do nawiercania jest ustawiony na podstawie wiertarki. Ją z kolei przykręca się do stołu warsztatowego. Zamiast pulpitu natomiast na kolumnie jest zamontowany element dociskający nawiercany materiał do podstawy. Działa on podobnie do imadła lub ścisku stolarskiego.

Wiertarki stołowe wyposażone w dodatkowe udogodnienia

Wiertarka stołowa o najprostszej budowie to produkt o niskiej cenie. Nawet urządzenie o większej mocy nadal będą tańsze niż większość wiertarek stołowych wyposażonych w dodatkowe funkcjonalności. Nie oznacza to jednak, że powinieneś kierować się wyłącznie kosztem zakupu urządzenia. Jeśli wiertarka stołowa ma Ci służyć często i zależy CI na precyzyjnej pracy, rozważ zakup modelu o pewnych przydatnych funkcjach.

Wiertarki stołowe z imadłem to bez wątpienia modele, które charakteryzują się bardzo dużą precyzją działania. Imadło zazwyczaj montuje się do pulpitu. Zapewnia on lepszą stabilizację elementu, w którym zamierzasz wykonywać otwory.

Cennym dodatkiem jest także przezroczysta osłona uchwytu wiertła. Daje ona większe bezpieczeństwo w czasie pracy. Równocześnie ułatwia korzystanie z samego urządzenia.

Dużą precyzję nawierceń zapewnia laserowy wskaźnik. Jest to dodatkowe oświetlenie zamontowane przy korpusie wiertarki. Emituje on światło, które w wyraźny sposób wskazuje punkt, w którym wiertło wbije się w materiał. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy zależy Ci na wykonywaniu otworów w konkretnych miejscach i określonych odległościach.

Innym rodzajem światła, które znajdziesz w bardziej rozbudowanych wiertarkach, będą diody oświetlające część roboczą. Emitują one jasne światło skierowane na nawiercany materiał. Dzięki temu możesz pracować w różnych warunkach. Łatwiej też sprawdzisz jakość wykonanego otworu.

Koniecznie zwróć także uwagę na wiertarki z regulowanym nachyleniem stolika roboczego. Niektóre z nich pozwalają na wygodną regulację nawet o kilkadziesiąt stopni. Dzięki temu możesz w prosty sposób i praktycznie bez żadnego wysiłku wykonywać otwory pod skosem.

Wiertarka stołowa do drewna

Wiertarka stołowa do drewna nie musi charakteryzować się bardzo dużymi parametrami. Jej moc, mocowanie, a także sterowanie mogą mieć podstawowe wartości. Wynika to przede wszystkim z właściwości samego drewna. Jest ono względnie miękkim materiałem, w którym łatwo wykonasz otwory.

Wiertarka stołowa do drewna o podstawowej budowie i bez dodatkowych funkcjonalności na pewno pozwoli Ci na wykonanie zaplanowanej pracy. Przy czym rekomendowane są modele wyposażone w imadło. Dzięki temu drewno jest utrzymywane na miejscu. Ma to znaczenie ze względu na jego niską wagę.

Wiertarka stołowa promieniowa

Wiertarka stołowa do metalu musi charakteryzować się lepszymi parametrami. Obejmuje to większą moc, wytrzymałe imadło, a także sprawny system sterowania urządzeniem. Dzięki temu wiercenie w metalu staje się łatwiejsze. Nie bez znaczenia jest także moment obrotowy.

Wiertarka stołowa do metalu o przemysłowych parametrach to model promieniowy. Jest to jednak urządzenie przeznaczone do stosowania w przemyśle ze względu na duże rozmiary i wysoki pobór mocy.

Wiertnica ze statywem

Wiertnica ze statywem to urządzenie o wyjątkowym wyglądzie i równie wyjątkowym zastosowaniu. Składa się w rzeczywistości z dwóch głównych elementów. Jednym z nich jest samo urządzenie, które pod każdym względem przypomina wiertarkę ręczną. Jest wyposażone w uchwyt pistoletowy, a także dodatkowy uchwyt przedni. Na głowicy osadzony jest uchwyt do mocowania wierteł.

Tym, co różni wiertnicę od ręcznej wiertarki, jest przede wszystkim statyw. Może mieć różne rozmiary, jednak jest wykonany z wytrzymałego materiału. Do tego statywu jest przymocowany uchwyt, w którym umieszcza się wiertnicę. Następnie uchwyt można stopniowo opuszczać dzięki specjalnej dźwigni.