LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Montaż płotów akustycznych

Skutecznie tłumią hałas i zapewniają nam spokój oraz odczucie intymności. To walory, które sprawiają, że płoty akustyczne są coraz częściej wykorzystywane jako ogrodzenia domów. Na ich korzyść wpływa też łatwy montaż, który możemy wykonać samodzielnie, bez konieczności angażowania ekipy fachowców.

Montaż płotów akustycznych

Budowa płotu akustycznego

Każdy płot akustyczny składa się z elementów poziomych oraz pionowych. Do elementów poziomych należy zaliczyć panel akustyczny, listwę bazową i poprzeczkę oraz kratka, która stanowi część ozdobną płotu. Do elementów pionowych zaliczymy zaś profile prowadnicy oraz słupki, które w większości przypadków posiadają ozdobną czapeczkę.

Montaż

Łatwość montażu polega przede wszystkim na tym, że każdy pojedynczy płot akustyczny instalowany jest w profilu prowadnicy i do wykonania tego zadania nie są nam potrzebne łączniki. Płot umieszczony w prowadnicy montujemy między zaczepami w poziomej listwie bazowej, która stanowi niejako fundament każdego z pojedynczych płotów.

W profilach prowadnicy lub w komorach listwy bazowej możemy zamontować też specjalne cynkowane wzmocnienie z metalu, co jest szczególnie ważne w miejscach wyjątkowo narażonych na silne podmuchy wiatru.

Montaż płotów akustycznych

Z kratką i bez

Jeśli montujemy płot akustyczny bez kratki ozdobnej, na przęsło w górnej części należy zamontować profil prowadnicy, podobny do tego, który jest elementem koniecznym w pionie. Jeśli zaś stawiamy płot z kratką, to wówczas przęsło od góry należy zamknąć za pomocą poprzeczki z zaczepami do montażu panelu oraz zaczepami do montażu kratki.

Nakładki wykończeniowe

Nakładki wykończeniowe są elementami, które podnoszą walor estetyczny każdego płotu akustycznego, dlatego też ich instalowanie jest wskazane. Nakładki montowane są na panelu akustycznym i stanowią ich okrycie. Ich montaż ułatwiają nam specjalne zaczepy oraz wyprofilowane wzmocnienia. Nasz płot akustyczny możemy też upiększyć na przykład za pomocą okrycia z bluszczu.