Najlepsze deski na taras - ranking desek kompozytowych

Planujesz postawienie tarasu? Wśród dostępnych materiałów budowlanych znajdziesz deski kompozytowe. Ranking poszczególnych modeli oraz najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przejdź do następnych akapitów:

Deski kompozytowe – najlepsze deski na taras

Nowoczesny taras z deski kompozytowej coraz częściej wypiera tradycyjne zastosowanie drewna. Dlaczego tak się dzieje? To zasługa licznych walorów mieszanki mączki drzewnej oraz polichlorku winylu (PCV). Do najczęściej wymienianych zalet deski kompozytowej należy odporność na szkodliwe działanie wilgoci. Tego rodzaju materiał w przeciwieństwie do naturalnego drewna nie wymaga systematycznej impregnacji, jest bowiem wodoodporny. To szczególnie ważne, jeśli Twój taras znajduje się w pobliżu oczka lub naturalnego zbiornika wodnego.

najlepsze deski kompozytowe

Innym argumentem, który często skłania do wyboru desek kompozytowych, jest dostępność gotowych zestawów montażowych. Nie musisz dokupować osobnych elementów – komplet desek, legarów, łączników i maskownic umożliwi Ci bezproblemowe złożenie całej konstrukcji od razu po zakupie. To zadanie jest na tyle proste, że poradzisz sobie z nim samodzielnie, korzystając jedynie z podstawowych narzędzi. Jeżeli jednak chcesz powierzyć je fachowcom, dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz pewność jednolitej i dopasowanej struktury całego tarasu. Praca na żadnym etapie nie wymknie się spod kontroli.

Deski kompozytowe charakteryzują się jednolitym wyglądem, który ułatwia stworzenie nowoczesnej aranżacji. W przeciwieństwie do naturalnego drewna są dostępne także w ciemnych wersjach (takie zabarwienie właściwe jest tylko gatunkom egzotycznym, które niestety są bardzo drogie na naszym rynku). Wielość wariantów kolorystycznych jest nieograniczona, dlatego z łatwością znajdziesz model idealnie pasujący do Twojego projektu tarasu.

Jak pielęgnować posadzkę tarasową z desek kompozytowych? Przeczytaj o tym więcej, a dowiesz się, jakie to proste! Oprócz tradycyjnych metod możesz stosować między innymi wygodne i szybkie mycie ciśnieniowe.

Wszystkie modele desek kompozytowych z naszej oferty są ryflowane. Oznacza to, że na ich powierzchni wykonano płytkie żłobienia. Dzięki temu odczujesz zwiększoną przyczepność, stąpając po zbudowanym z tych desek podłożu. Antypoślizgowa posadzka to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszkają dzieci.

najlepsze deski na taras

Najlepsze deski kompozytowe – na co zwrócić uwagę?

Zanim przedstawimy Ci ranking desek kompozytowych, mamy dla Ciebie kilka istotnych informacji na temat kryteriów, którymi warto kierować się podczas wyboru. Czym charakteryzują się najlepsze deski kompozytowe? Na co zwrócić uwagę, przeglądając ofertę w poszukiwaniu wymarzonego modelu?

Kluczowym zagadnieniem, które decyduje o jakości deski kompozytowej, jest rodzaj tworzywa sztucznego w składzie. Za komponent o najlepszych parametrach uchodzi PCV (inaczej PVC, WPC, polichlorek winylu). Ten polimer jest najbardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych, takich jak wilgoć, promieniowanie UV i temperatura. Tańsze modele są zazwyczaj wykonane z domieszki PP (polipropylen) albo HDPE (polietylen wysokiej gęstości). Niestety parametry wytrzymałościowe tych materiałów są słabsze – deski z czasem blakną pod wpływem nasłonecznienia i mogą stawać się nadmiernie elastyczne w wyniku działania wysokiej temperatury. Z kolei w przypadku silnych mrozów mogą kruszyć się i pękać.

Duże znaczenie ma również proporcja głównych składników, czyli tworzywa sztucznego i mączki drzewnej. Minimalna zawartość polimeru to 30% to jednak wymusza bardzo dużą ilość mączki, co wpływa na łatwopalność elementu. Optymalny udział tworzywa sztucznego powinien być znacznie większy – wtedy zapewnia zoptymalizowane parametry wytrzymałościowe.

deski kompozytowe ranking

Deski tarasowe kompozytowe występują w różnych kolorach – zależnie od producenta i serii. Ich barwa może naśladować naturalne drewno, lecz coraz modniejszym rozwiązaniem są elementy w odcieniach z gamy szarości. To doskonałe rozwiązanie do tarasów urządzanych w stylu nowoczesnym, prowansalskim lub skandynawskim. Podczas wyboru deski kompozytowej dla siebie, zwróć uwagę na oferowaną paletę barw. Jeżeli przewidujesz w przyszłości rozbudowę tarasu lub obawiasz się konieczności napraw, zadbaj o to, by wybrać model ze stałej oferty – w innym wypadku możesz mieć trudności ze znalezieniem identycznego odcienia.

Deski kompozytowe – ranking

Wiesz już, czym charakteryzują się najlepsze deski kompozytowe. Ranking, który znajdziesz poniżej, zawiera zestawienie modeli z naszej oferty, które spełniają najwyższe wymagania. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Do najciekawszych propozycji należy podest kompozytowy Blooma klik system 40 x 40 x 4,5 cm brązowy. Ten unikalny model oparty na systemie „klik” pozwoli Ci na bardzo szybkie i samodzielne wyłożenie podłogi tarasowej. Złożony geometryczny wzór wyróżnia się na tle pozostałych desek – dzięki niemu uzyskasz interesujący efekt aranżacyjny, który sprawdzi się w wystroju nowoczesnym i klasycznym. Wysoka zawartość polimeru gwarantuje solidne parametry wytrzymałościowe.

W naszej ofercie znajdziesz deski tarasowe kompozytowe marki Blooma w dwóch wymiarach i kilku wariantach kolorystycznych. Dodatkowe elementy i akcesoria tworzą spójną całość utrzymaną w jednolitej stylistyce. Deska tarasowa kompozytowa Blooma 2,1 x 14,5 x 220 cm redwood jest jedną z naszych propozycji – występuje również w wariancie kolorystycznym szarym i chocolate. Sprawdź także model o trzymetrowej długości, który również jest dostępny w trzech odcieniach.

ranking desek kompozytowych

Do wybranej deski dobierz listwę maskującą w takim samym kolorze. W estetycznym wykończeniu tarasu pomoże Ci z kolei listwa narożna, dzięki której estetycznie zakryjesz brzeg tarasu lub stopnia, jednocześnie zabezpieczając go.

Aby trwale umocować deski kompozytowe na swoim tarasie, potrzebujesz specjalnych zatrzasków. W naszym sklepie znajdziesz zestaw montażowy do tarasu Blooma stalowy 50 klipsów. Idealnie dopasowane zaczepy pozwolą Ci sprawnie i skutecznie uporać się z wykończeniem tarasu. Do tego zadania nie potrzebujesz fachowej pomocy, jedynie podstawowych narzędzi i smykałki do majsterkowania.

Taras z deski kompozytowej – podsumowanie

Jeżeli jesteś na etapie projektowania tarasu, zadbaj o to, by umieścić go w umiarkowanie nasłonecznionym miejscu. To ważne przede wszystkim ze względu na jego funkcjonalność. Jeżeli przez większą część dnia na jego powierzchnię będzie padać zbyt intensywne słońce, może się okazać, że temperatura będzie nie do zniesienia. Co więcej, nadmierne nasłonecznienie może negatywnie wpłynąć na materiały, z których taras jest zrobiony.

Deska kompozytowa jest wykonana w dużej mierze z tworzywa sztucznego, co oznacza, że mimo generalnie dobrych parametrów wytrzymałościowych jest wrażliwa na długotrwałą ekspozycję na wysoką temperaturę. Pod jej wpływem może nawet się odkształcać. Z kolei częsty oraz intensywny kontakt z promieniowaniem UV grozi zbyt szybkim wyblaknięciem barwnika.

deski tarasowe kompozytowe

Ocieniony taras to idealne miejsce do odpoczynku dla Ciebie i Twojej rodziny. Zbuduj strefę relaksu tam, gdzie mimo upału będziecie mogli zjeść wspólny posiłek lub pobawić się na świeżym powietrzu. Wykorzystaj antypoślizgowe deski kompozytowe, by ustrzec Twoje rozbiegane pociechy przed bolesnym upadkiem. Nie obawiaj się uszkodzeń podłogi na skutek zalania gorącym napojem ani podniesienia wód po letniej ulewie.

Odpowiednio pielęgnowany taras z desek kompozytowych przetrwa wiele lat. Najważniejsze jest to, by regularnie czyścić powstające zabrudzenia. Jaka metoda sprzątania jest najlepsza? Do wyboru masz wiele sposobów – zarówno tradycyjne, jak i ciśnieniowe mycie. Możesz stosować także silne środki czyszczące. Deska kompozytowa nie wymaga impregnacji, więc od pierwszych dni wiosennego sezonu możesz cieszyć się beztroskim wypoczynkiem na powietrzu.

Data publikacji: 21.05.2019