Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Termometry

Strzałka w prawo

Termometry tradycyjne

Strzałka w prawo

Termometry tradycyjne

Termometry tradycyjne to uniwersalne, popularne i proste w obsłudze przyrządy służące do pomiaru temperatury. Są wykorzystywane w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, medycyna, kuchnia czy nauka. Charakteryzują się niskim kosztem i łatwością odczytu wyniku, co sprawia, że są to doskonałe narzędzia zarówno dla profesjonalistów, jak i dla przeciętnych użytkowników.

Filtry

Termometry tradycyjne

Termometry tradycyjne to uniwersalne, popularne i proste w obsłudze przyrządy służące do pomiaru temperatury. Są wykorzystywane w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, medycyna, kuchnia czy nauka. Charakteryzują się niskim kosztem i łatwością odczytu wyniku, co sprawia, że są to doskonałe narzędzia zarówno dla profesjonalistów, jak i dla przeciętnych użytkowników.

28 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Termometry

Wyświetlanie 24 z 28 produktów

Załaduj więcej

Termometr tradycyjny do Twojego domu

Wśród licznych narzędzi pomiarowych w ofercie Castoramy znajdziesz również tradycyjne termometry Oferowane przez nas akcesoria znajdą zastosowanie w większości gospodarstw domowych, a także w biurach oraz gabinetach. Właśnie dzięki nim sprawdzisz temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, a także na zewnątrz. Wygląd dopasujesz do wnętrza lub aranżacji balkonu czy tarasu. Urządzenia są bardzo proste w montażu. Nie potrzebujesz skomplikowanych narzędzi, aby błyskawicznie korzystać z termometrów tradycyjnych w swoim domu.

RODZAJE TERMOMETRÓW DOPASOWANE DO TWOICH POTRZEB

W tym dziale odszukasz plastikowe termometry zaokienne, które są dostępne w różnych kolorach oraz wielkościach. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy także nowoczesne termometry bimetaliczne, które – oprócz temperatury – wskazują również prognozę pogody.

W ofercie mamy także termometry wewnętrzne, nadające się do zawieszenia nie tylko w pokoju, ale również w kuchni. Znaczna część z nich została wykonana z tworzywa sztucznego, jednak oferujemy także modele drewniane oraz metalowe.

W Castoramie znajdziesz również higrometr wewnętrzny, służący do pomiaru wilgotności powietrza. Tutaj możesz zaopatrzyć się w termometry lodówkowe, dostępne zarówno w kształcie słupkowym, jak i okrągłym. Oferujemy też termometry techniczne, przy użyciu których zmierzysz temperaturę cieczy, gleby czy też poziom nagrzania piekarnika.

TERMOMETR ZAOKIENNY – GŁÓWNE CECHY

Tradycyjny termometr zaokienny to uniwersalne rozwiązanie do mieszkań i domów jednorodzinnych. Urządzenie jest proste w montażu i można je umieścić na oknie PCV. Nie wymaga wiercenia czy przybijania, dlatego założenie termometru przebiega błyskawicznie. Termometr rtęciowy zewnętrzny o rurkowym kształcie z łatwością dopasujesz do elewacji. To funkcjonalne i estetyczne urządzenie. Wskaźnik temperatury jest bardzo czytelny, dlatego w szybki sposób odczytasz, jaka aura panuje na zewnątrz.

JAKI POWINIEN BYĆ DOBRY TERMOMETR ZAOKIENNY?

Zanim kupisz urządzenie do pomiaru temperatury, sprawdź jego rodzaj. Może to być termometr rtęciowy lub elektryczny. Aby nie uszkodzić elewacji bloku czy domu jednorodzinnego, wybierz termometr, który nie wymaga skomplikowanego montażu. Dzięki temu zrobisz to bezinwazyjnie.

Zwróć uwagę także na skalę. Jeśli będzie dwukolorowa, zdecydowanie szybciej i łatwiej odczytasz temperaturę, jaka jest na zewnątrz. Wybierz także kolor, który będzie pasować do ram okiennych lub koloru elewacji. Na niektórych modelach mogą znajdować się specjalne ikony odzwierciedlające aktualną pogodę. Dzięki temu termometr wygląda atrakcyjniej, a odczyt jest jeszcze bardziej komfortowy.

TERMOMETR ZEWNĘTRZNY Z DODATKAMI

W sieci sklepów Castorama znajdziesz także termometr w kształcie kwadratu, na którym pojawia się nie tylko temperatura na zewnątrz. Dzięki wskaźnikom mini barometru sprawdzisz dodatkowe warunki pogodowe. Dodatkowa strzałka na tarczy wskazuje słońce, zachmurzenie lub deszcz. Montaż na klej to gwarancja przyczepności oraz estetycznego wyglądu.

TERMOMETR POKOJOWY DO KLASYCZNYCH WNĘTRZ

W Twoim przedpokoju, salonie lub kuchni sprawdzi się tradycyjny termometr pokojowy rtęciowy. W klasycznych pomieszczeniach świetnie będzie prezentować się np. drewno ze złotymi wstawkami. Dzięki temu ściana nabierze eleganckiego wyglądu. Czcionka jest czytelna, dlatego z łatwością odczytasz temperaturę w pomieszczeniu. To nie tylko funkcjonalne urządzenie pomiarowe, ale także świetna dekoracja. Będzie pasować np. do drewnianych drzwi lub paneli.

NOWOCZESNY WYGLĄD TERMOMETRÓW POKOJOWYCH

Klasyczny termometr rtęciowy pokojowy to nie jedyne urządzenie pomiaru temperatury, jakie możesz powiesić w swoim wnętrzu. Jeśli Twoje pomieszczenie jest nowoczesne, możesz wybrać stylowy kolor biały, srebrny lub czarny. Dodatkowo, niektóre modele w ofercie sklepów Castorama są wyposażone w specjalny wskaźnik wilgotności otoczenia. Dzięki niemu będziesz mógł kontrolować ryzyko pojawienia się pleśni. Montaż jest bardzo prosty, dlatego wystarczy, że rozpakujesz termometr i powiesisz w wybranym miejscu.

URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE – HIGROMETR I TERMOMETR

Ciekawym rozwiązaniem jest termometr wewnętrzny, który jednocześnie pełni rolę higrometru. To funkcjonalne urządzenie, które pozwoli Ci nie tylko odczytać temperaturę w pomieszczeniu, ale także poznać wilgotność otoczenia. Urządzenie można postawić na półce lub kredensie albo powiesić na ścianie. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni kolor, który będzie pasować do wnętrza.

URZĄDZENIA DO POMIARU TEMPERATURY DO TWOJEJ KUCHNI

W kuchni przyda Ci się nie tylko termometr wewnętrzny, ale także inne urządzenia pomiarowe. Jednym z nich jest termometr do pieczenia mięs. Ten przyrząd pozwoli przygotować idealne danie. Urządzenie jest proste w obsłudze, a także wygodne nawet podczas pieczenia. W kuchni przyda Ci się także termometr lodówkowy, dzięki któremu będziesz mieć idealną temperaturę do chłodzenia i mrożenia produktów spożywczych.