Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia ręczne

Strzałka w prawo

Szczypce i obcęgi

Strzałka w prawo

Szczypce do cięcia

Strzałka w prawo

Szczypce do cięcia

Nożycami do metalu bez trudu przetniesz elementy wykonane z blachy bądź stali o średniej grubości. Wyróżniają się precyzją wykonania oraz doskonałą trwałością, co jest efektem zastosowania do ich produkcji stali chromowo-wanadowej.

Filtry

Szczypce do cięcia

Nożycami do metalu bez trudu przetniesz elementy wykonane z blachy bądź stali o średniej grubości. Wyróżniają się precyzją wykonania oraz doskonałą trwałością, co jest efektem zastosowania do ich produkcji stali chromowo-wanadowej.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Szczypce i obcęgi

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Szczypce do cięcia – co je wyróżnia?

Nie do wszystkich prac sprawdzają się wielkoformatowe narzędzia tnące. W niektórych przypadkach o wiele wygodniejszym rozwiązaniem będą szczypce do cięcia. Są to specjalne narzędzia, zazwyczaj ręczne, które działają mechanicznie i dzięki naostrzonym powierzchniom tnącym umożliwiają przecięcie twardych materiałów. Polecane są do takich surowców i produktów, których nie da się przeciąć standardowymi nożyczkami czy nożem bez uszkodzenia powierzchni tnącej albo ciętej.

Zanim zdecydujesz się na zakup, powinieneś wiedzieć, do czego można wykorzystać szczypce do cięcia. Zasadniczo produkty te polecane są do wszelkiego rodzaju materiałów metalowych oraz stalowych. Mogą nadawać się zarówno do płaskich czy falowanych blach, jak i prętów rozmaitej grubości. Inne rodzaje sprawdzają się do prac w wykończeniu łazienki i kuchni, jak np. szczypce do cięcia glazury, dzięki którym proces dopasowania płytek do danej powierzchni jest o wiele łatwiejszy do przeprowadzenia.

Wszystkie szczypce mogą być stosowane również do cięcia cieńszych materiałów. Mowa tutaj na przykład o okablowaniu. Taki rodzaj szczypiec jest polecany w przypadku wszystkich prac związanych z instalacjami, zwłaszcza energii elektrycznej. Również szczypce do drutu zaliczają się do pokrewnej kategorii. Ten rodzaj narzędzi zazwyczaj ma nieco inny kształt, aby umożliwiać odpowiednią precyzję cięcia, a niekiedy również usuwać przede wszystkim osłonkę z przewodów, bez naruszenia samych kabli.

Szczypce do cięcia – dlaczego warto mieć je pod ręką?

Nie wszystkie prace wykończeniowe wymagają wyciągania od razu ciężkiego, zasilanego energią elektryczną sieciową albo akumulatorową sprzętu. W niewielkich przestrzeniach czy tam, gdzie cięcia i dopasowywania elementów jest niewiele, szczypce do cięcia będą doskonałym wyborem. Zazwyczaj mieszczą się do skrzynek na narzędzia, dlatego ich przenoszenie nie sprawia większego problemu. Z kolei uchwyty przy rączkach sprawiają, że można je wygodnie zawiesić w warsztacie, co ułatwia przechowywanie. To również łatwy sposób na przyczepienie szczypiec do pasa narzędziowego.

Zarówno szczypce do cięcia kabli, jak i te przystosowane do glazury czy prętów są narzędziami obsługiwanymi manualnie. Oznacza to, że nie ma ryzyka, że się rozładują czy będą wymagały dostępu do energii elektrycznej. Znacznie ułatwia to przeprowadzanie prac tam, gdzie takiego dostępu nie ma. Co więcej, specjalnie wyprofilowane rączki sprawiają, że użycie samych szczypiec nie wymaga wiele energii. Miękki, odporny na ślizganie się materiał gwarantuje precyzję cięcia i jego bezpieczeństwo.

Jak wybrać szczypce do cięcia glazury?

Płytki z różnych materiałów zwykle lądują na podłodze czy ścianach. W ich układaniu liczy się precyzja – muszą do siebie przylegać z odpowiednimi odstępami. Z tego powodu narzędzie tak łatwe w użytku, jak szczypce do cięcia glazury, zazwyczaj umożliwia precyzyjne cięcie po wyznaczonej linii. Modele takie mają powierzchnię tnącą przygotowaną z blachy stalowej, a także rączki zapobiegające przypadkowemu przycięciu palców, co wpływa na bezpieczeństwo pracy.

Szczypce do cięcia kabli i drutu – co je wyróżnia?

Szczypce do drutu to zazwyczaj specjalne narzędzia o lekko zaokrąglonej powierzchni tnącej. Sprawia ona, że zarówno szczypce do cięcia kabli, jak i drutu, przylegają do całej powierzchni ciętej, co zapewnia szybsze i łatwiejsze, wymagające mniejszego nakładu sił, przecięcie w odpowiednim miejscu. Warto wiedzieć, że do cięcia drutów możesz jeszcze zdecydować się na szczypce tnące ukośne. Ich wyróżniająca się konstrukcja szczęk sprawia, że drut nie wygina się podczas skracania.

Eliptyczne ostrza, które wyróżniają szczypce do cięcia kabli, są zazwyczaj wzmacniane. Może to być efekt procesu hartowania lub wykorzystania stali chromowo-wanadowej w jednym kawałku. Dzięki temu powierzchnia tnąca pozostaje na dłużej ostra, co sprawia, że szczypce do drutu możesz dłużej użytkować bez konieczności ich wymiany czy niewygodnego, a czasem nawet niemożliwego naostrzenia. Zależnie od rozstawu szczęk, mogą służyć do cięcia kabli i drutów o różnej średnicy – zwróć na to uwagę przy zakupie.

Jeśli interesują Cię szczypce do cięcia o dość uniwersalnym zastosowaniu, możesz zwrócić uwagę na model czołowy. Szczypce do cięcia czołowe pozwalają przede wszystkim na obcinanie końcówek kabli, drutów czy przewodów w celu ich wyrównania, odświeżenia czy po prostu niewielkiego skrócenia. To wygodna opcja do każdej skrzynki narzędziowej czy wyposażenia warsztatu.

Szczypce do cięcia prętów – co je wyróżnia?

Jeśli interesują Cię szczypce do cięcia prętów, musisz zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Dobrym wyborem będą szczypce ze stali chromowo-molibdenowej – gwarantują one wysoką wytrzymałość przy jednoczesnym długim zachowaniu ostrości powierzchni tnącej. Pamiętaj, że szczypce do cięcia prętów często nazywane są również nożycami. Jest to efekt ich budowy – przypominają bardziej ostrza nożyczek, które jednak są dość krótkie, proste i nie zachodzą na siebie w spoczynku.