icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia ręczne

Strzałka w prawo

Zszywacze i gwoździarki

Strzałka w prawo

Zszywacze

Strzałka w prawo

Zszywacze

Zszywacz to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie. Dzięki niemu wygodnie i szybko połączysz różne materiały i elementy.

Filtry

Zszywacze

Zszywacz to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie. Dzięki niemu wygodnie i szybko połączysz różne materiały i elementy.

24 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Zszywacze i gwoździarki

Wyświetlanie 24 z 24 produktów

Zszywacz, czyli sposób na łatwe i szybkie łączenie materiałów

Zszywacz nazywany także takerem, to narzędzie, które umożliwia łatwe i szybkie łączenie materiałów oraz elementów o średniej twardości za pomocą zszywek lub sztyftów. W naszej ofercie znajdziesz narzędzia ręczne, które należy docisnąć do łączonych powierzchni, oraz zszywacz elektryczny, którego płaskownik połączony jest z elektromagnesem. Takie urządzenie wykorzystuje prąd, aby nadać zszywkom większą prędkość, co ułatwia i przyśpiesza pracę. Mamy też w asortymencie zszywacz młotkowy, dzięki któremu zszywki wbijesz, uderzając o powierzchnię.

W tym dziale znajdziesz także gwoździarki umożliwiające szybkie, łatwe i bezpiecznie wbijanie niedużych gwoździ. Niekiedy może zdarzyć się, że zszywkę umieścisz w nieodpowiednim miejscu, wówczas z łatwością usuniesz ją, korzystając z dostępnego w naszej ofercie wyciągacza. Pistolet na zszywki może być wykonany z metalu bądź tworzywa sztucznego.

Zszywacz dla profesjonalistów i hobbystów

Zszywacz to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie. Dzięki niemu wygodnie i szybko połączysz różne materiały i elementy. Produkt w swojej pracy wykorzystują dekarze, stolarze i zakłady tapicerskie, ale używają go także specjaliści od reklamy outdoorowej, monterzy i ekipy budowlane. Także w domowym zastosowaniu pistolet na zszywki znajdzie swoje miejsce.

Wśród majsterkowiczów największą popularnością cieszą się zszywacze ręczne. To stosunkowo niedrogie, ale bardzo pomocne w warsztacie urządzenia. W zakładach meblarskich i wśród osób hobbystycznie zajmujących się renowacją mebli bardzo często spotkać można pistolet tapicerski. Dzięki niemu estetycznie, łatwo i szybko można połączyć tkaniny i skóry z deskami drewnianymi i materiałami drewnopochodnymi. Pistolet tapicerski często wyposażony jest w podziałki, linijki czy ograniczniki. Elementy te mają pomóc w utrzymaniu zszywek w prostej linii.

Choć zszywacz elektryczny znacznie ułatwia prace tapicerskie, to jednak w wielu warsztatach majsterkowiczów spotkać można taker ręczny. Urządzenie to jest tańsze od akumulatorowego i pełni tę samą funkcję. W domu można wykorzystać go podczas renowacji mebli oraz do tworzenia elementów dekoracyjnych, takich jak ramki na zdjęcia czy obrazy. Zszywacz ręczny jest lekkim narzędziem, a zatem łatwym w przenoszeniu. Z tego względu cenią go pracownicy zajmujący się rozwieszaniem reklam outdoorowych. Z pomocą takera z łatwością można zawiesić plakat na słupie czy tablicy ogłoszeniowej.

Zszywacz młotkowy to narzędzie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość wykonywanej pracy. Wbijanie zszywek poprzez uderzanie w powierzchnię jest najszybszą formą umieszczenia ich w materiale. Ten rodzaj zszywaczy cenią ekipy budowlane i remontowe, które pracują nad pokryciami dachowymi lub z materiałami izolacyjnymi czy montują wykładziny.

Podczas prac remontowo-wykończeniowych bardzo przydatnym narzędziem może okazać się gwoździarka. Produkt pozwala szybko, łatwo i bezpiecznie zamocować listwy wykończeniowe wokół ościeżnic czy zainstalować panele typu pióro-wpust. Gwoździarkę można wykorzystać także do tworzenia ozdób z drewna i innych materiałów.

Jeśli podczas pracy ze zszywarką umieścisz zszywkę w niewłaściwym miejscu, wystarczy, że skorzystasz z wyciągacza. To prosty w budowie przyrząd, który może w znaczący sposób usprawnić wyciąganie zszywek. To narzędzie niezbędne w zakładach tapicerskich oraz warsztatach hobbystów zajmujących się renowacją mebli.

Jak wybrać zszywacz?

Zanim zdecydujesz się na zakup zszywacza, zastanów się, do jakiego rodzaju prac chcesz go wykorzystywać. Jeśli zależy Ci na szybkim łączeniu elementów — nie znajdziesz lepszego narzędzia niż zszywacz młotkowy. Jeśli od czasu do czasu korzystasz z takera, bardziej sprawdzi się produkt ręczny. Dla profesjonalistów i osób bardzo często korzystających z narzędzia najlepszym wyborem będzie natomiast zszywacz elektryczny. Dzięki niemu wykonasz pracę łatwiej i szybciej.

Gdy decydujesz się na pistolet tapicerski, zwróć uwagę, czy istnieje możliwość kontroli siły wbijania zszywek — zbyt duża może doprowadzić do uszkodzenia materiału, z którym pracujesz, zbyt mała sprawi, że zszywki nie będą dobrze przytrzymywały tkaniny. Możliwość ustawienia preferowanej siły pracy w tym przypadku stanowi duże ułatwienie. Podobnym udogodnieniem będą linijka bądź podziałka, które pozwolą Ci zachować prostą linię zszywek.

Niezależnie od zastosowania i modelu urządzenia warto przyjrzeć się także kształtom uchwytów i budowie zszywacza. Ergonomiczny kształt zapewni komfort podczas pracy, a to przekłada się na jakość wykonanego łączenia.

Zszywacz to narzędzie łatwe w obsłudze. Wystarczy docisnąć je do łączonej powierzchni, a urządzenie wystrzeli zszywki i połączy materiały czy elementy. Czynność powtarzaj, aż uzyskasz zamierzony efekt.

Czy to pistolet tapicerski, czy zszywacz ręczny - aby prawidłowo spełniał swoje funkcje, potrzebuje nabojów. W naszej ofercie znajdziesz także wkłady do zszywarek i gwoździarek. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym na naszych półkach.