Produkty

Narzędzia niezbędne do oklejenia wnętrz

Narzędzia niezbędne do oklejenia wnętrz

Kiedyś tapety, dziś głównie fototapety i coraz bardziej popularne drobne naklejki. Oklejanie wnętrz stało się konkurencją koronną, jeśli chodzi o urządzanie. Sprawdź, jakich narzędzi będziesz potrzebować, żeby okleić ściany, lodówkę, zmywarkę czy meble.

Spryskiwacz – lub butelka z końcówką typu spray – w środku znajdować musi się woda z drobnym dodatkiem płynu do naczyń. Spray przyda nam się szczególnie przytaśna nożyczki nożyk naklejaniu elementów, posiadających folię zabezpieczającą. Po jej odklejeniu spryskujemy zarówno naklejkę, jak i oklejaną powierzchnię – wszystko po to, by móc sprawnie korygować naklejką.


Papier ścierny – to element, który będzie wyjątkowo przydatny przy nakładaniu tapet. Pomoże nam wygładzić ścianę, poprawić ewentualne nierówności czy też usunąć starą tapetę i zabrudzenia.


Rakla – może ją zastąpić całkiem dobrze skrobaczka do szyb samochodowych, aczkolwiek rakla jest bardziej specjalistyczna, a co za tym idzie, zagwarantuje nam korzystniejszy końcowy efekt. Rakle posiadają twarde i wyprofilowane końcówki, często oprawione też miękkim materiałem, który nie nadetnie naklejanego elementu. Pomoże nam również w jego wygładzaniu.


Wałek gumowy – podobnie jak rakla posłuży nam do wygładzania naklejanych materiałów, szczególnie w przypadku tapet na większych i twardych powierzchniach.


Ściereczka – pomoże wygładzić naklejaną ozdobę, jak również pozbyć się resztek sprayu czy nadmiaru kleju. Ściereczka musi być miękka.


nożyk do tapetOstry nożyk – najlepszy będzie niewielki nożyk z odłamywaną i wysuwaną, wieloczęściową końcówką. Posłuży nam do ewentualnego nadcięcia naklejki bądź tapety przy dodatkowej pomocy chociażby poziomicy, a także do przebicia pęcherzyków powietrza, których nie można było się pozbyć przy początkowym użyciu rakli oraz gumowego wałka.


Nożyczki – pomogą nam w odcinaniu folii zabezpieczającej i przy docinaniu drobnych naklejek. Powinny być średniej wielkości.


Klej – jest nam potrzebny, rzecz jasna, przy oklejaniu ścian tapetami i fototapetami. Musimy pamiętać w szczególności o tym, że należy go dostosować do wyżej wymienionych materiałów. Wyjątkiem są tapety na folii samoprzylepnej, które, jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają użycia kleju.


Pędzel i wałek malarski – skoro klej, to potrzebne będzie nam też coś, czym go nałożymy na powierzchnię. Zarówno pędzel, jak i wałek, w zależności od indywidualnych upodobań, powinny być szerokie i posiadać grube włosie.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach
Zieleń to symbol równowagi. Nie od dziś wiadomo, że zieleń we wnętrzach uspokaja i dodaje sił. Jak wkomponować ten kolor do swojego mieszkania?...
Czytaj więcej

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?
Urządzanie dziecięcego pokoju to wymagające zadanie – należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej pociechy, aby dobrze się czuło w przygotowanym prze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
23.06.2016
Przydał mi się ten artykuł naprawdę! Bo sam główkowałem, a żona mi kazała obklejać meble bo stare ;P
19.08.2015
Ciekawe rzeczy, pierwszy raz słyszę o raklach, a mam za sobą dobrych kilka tapetowań (szczególnie często fototapety - bardzo lubię ten efekt). Będę musiała poszukać czegoś więcej na ten temat, jakie grubości, jakie materiały -warto byłoby o tym też napisać. Chętnie bym doczytała :)

Ocena i komentarz dla:

Narzędzia niezbędne do oklejenia wnętrz