Produkty

Nożyce akumulatorowe do trawy i żywopłotu

Nożyce akumulatorowe do trawy i żywopłotu

Podstawowym urządzeniem niezbędnym do pielęgnacji trawników jest kosiarka do trawy. Bez niej utrzymanie trawy (a co za tym idzie – ogrodu) w dobrym stanie jest niemożliwe. Jednak są miejsca, w które masywna i duża kosiarka nie dotrze. W takim wypadku przychodzi z pomocą inny sprzęt – akumulatorowe nożyce do trawy.

jak wybrać nożyce akumulatorowe Do czego służą

Nożyce akumulatorowe przeznaczone są do strzyżenia trawy, a także do podcinania i formowania żywopłotów oraz niewielkich krzewów. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie tylko posiadają trawnik, ale także wiele miejsc, które on okala, np. skalniaki, oczka wodne, grządki, drzewa. Nożyce akumulatorowe służą bowiem do podcinania krawędzi trawników w miejscach, do których nie sięgają ostrza tradycyjnej kosiarki. Sprzęt ten sprawdzi się również w przypadku podcinania niewielkich żywopłotów i krzewów. Nożyce akumulatorowe ze względu na małe rozmiary przeznaczone są do przycinania i pielęgnacji roślin na raczej niewielkim, przydomowym obszarze.

Zalety

Można wymienić kilka zalet nożyc akumulatorowych, które czynią te urządzenia funkcjonalnymi i użytecznymi. Po pierwsze niewielki rozmiar, waga i ergonomiczny uchwyt, dzięki którym nożyce są lekkie, poręczne i wygodnie leżą w dłoni. Możliwości wykorzystania tego typu sprzętu nie są ograniczone długością kabla czy dostępem do gniazda elektrycznego. Wydajne akumulatory pozwalają na dotarcie w każde trudno dostępne miejsce. Ich czas pracy jest różny w zależności od konkretnego modelu, a po wyczerpaniu akumulatora w każdej chwili możemy powtórnie go naładować. Pozostały czas pracy i poziom naładowania wyświetlany jest na wskaźniku LED. W nożycach akumulatorowych w łatwy sposób wymienimy również ostrza. Nie potrzebujemy żadnych narzędzi, aby nożyce do trawnika w jednej chwili zamienić w nożyce do żywopłotu. W ofercie producentów jako dodatkowe wyposażenie nożyc znajdziemy też trzonki teleskopowe. Umożliwiają one wygodne korzystanie z elektronarzędzia bez konieczności schylania się.

Różne parametry techniczne

nożyce akumulatorowe do żywopłotuPodobnie jak w przypadku innych elektronarzędzi, także oferta nożyc akumulatorowych jest bogata. Możemy wybierać od modeli większych i cięższych (ok. 1,5 kg) do produktów lżejszych (ok. 0,58 kg) o zwartej budowie. Różne jest też napięcie akumulatorów w poszczególnych modelach – od 3,6 V po 14,4 V – oraz średni czas pracy wahający się od 45 do 100 min. Warto wspomnieć również o czasie, jaki potrzebny jest do naładowania akumulatora, a który może być inny dla poszczególnych nożyc i wynosić np. 3, 6 czy 8 godzin. Przy wyborze odpowiednich nożyc akumulatorowych weźmy też pod uwagę różnice w szerokości ostrzy oraz długości cięcia. Pozwoli to dobrać je optymalnie do naszych potrzeb.

Konserwacja nożyc akumulatorowych

Jak każde urządzanie, także nożyce akumulatorowe wymagają odpowiedniej konserwacji oraz zachowania zasad bezpieczeństwa. Ponieważ zawierają one ruchome części, należy przed każdym użyciem sprawdzać czy działają bez zarzutu. Ważne, by nie były zablokowane czy popękane, ponieważ może mieć to wpływ na prawidłowe działanie urządzenia. Równie ważne jest regularne dbanie o czystość oraz ostrość części tnących. Dzięki temu zredukujemy możliwość ich zakleszczenia się, do którego często może dochodzić, gdy nie dbamy o utrzymanie nożyc w dobrym stanie. 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!
Dobrze wyposażony przydomowy warsztat to komfort pracy i możliwość realizowania się w roli projektanta, konstruktora oraz samodzielnego twórcy ...
Czytaj więcej

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu Erbauer – testujemy nowe rozwiązania w ogrodzie

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu Erbauer – testujemy nowe rozwiązania w ogrodzie
Podczas prac ogrodowych potrzebujesz narzędzi, które zdecydowanie przyspieszą Twoją pracę i pozwolą Ci skutecznie wykonywać zaplanowane porządk...
Czytaj więcej

Żywopłot z grabu – sadzenie i pielęgnacja

Żywopłot z grabu – sadzenie i pielęgnacja
Żywopłot spełnia w ogrodzie wiele funkcji, od czysto użytkowych po dekoracyjne. Jeśli wybierzemy do jego zasadzenia graby, drzewa te – odpowiedn...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.01.2017
nożyce akumulatorowe spoko, wypróbowane i bardzo dobrze służą! mogę polecić każdemu, kto dużo czasu spędza w ogrodzie.

Ocena i komentarz dla:

Nożyce akumulatorowe do trawy i żywopłotu