Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Bramy i ogrodzenia

Strzałka w prawo

Słupki, listwy, kantówki

Strzałka w prawo

Słupki, listwy, kantówki

Słupki, listwy i kantówki to niezbędne elementy ogrodzeń drewnianych, których rola jest kluczowa dla ich stabilności i estetyki. Castorama to miejsce, gdzie można znaleźć bogaty wybór tych produktów w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może dopasować je do swojego ogrodu.

Filtry

Słupki, listwy, kantówki

Słupki, listwy i kantówki to niezbędne elementy ogrodzeń drewnianych, których rola jest kluczowa dla ich stabilności i estetyki. Castorama to miejsce, gdzie można znaleźć bogaty wybór tych produktów w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może dopasować je do swojego ogrodu.

24 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Systemy ogrodzeniowe drewniane

Wyświetlanie 24 z 24 produktów

SŁUPKI, LISTWY I KANTÓWKI – SPOSÓB NA OGRODZENIE I INNE KONSTRUKCJE OGRODOWE

Zastosowanie płotu z drewna stanowi jeden z najstarszych sposobów zabezpieczania terenu wokół posesji. Co więcej, jego ciekawa, rustykalna estetyka sprawia, że wciąż cieszy się dużym powodzeniem. Chcesz postawić takie ogrodzenie? Skorzystaj z akcesoriów znajdujących się w  asortymencie Castoramy!

  • Co warto wiedzieć o drewnianych słupkach ogrodzeniowych? Wymagają one specjalnego zabezpieczenia przed wbiciem w ziemię. Jest to konieczne dlatego, że znajdująca się w niej wilgoć, mogłaby spowodować ich szybkie zgnicie. Aby tego uniknąć, dolną część elementu wykończ metalowym okuciem, które odizoluje drewno od szkodliwych czynników zewnętrznych. Poza tym powinieneś też zadbać o pozostałą część drewnianego słupka ogrodzeniowego. Pokryj ją odpowiednim preparatem ochronnym, takim jak bejca, a zapewnisz jej powierzchni ochronę przed działaniem deszczu czy intensywnego słońca. Teraz wystarczy tylko pomalować całość farbą w odpowiednim odcieniu, by jeszcze bardziej podkreślić walory estetyczne płotu. Sprawdź też drewniane i ryflowane sztachety, które zgromadziliśmy w tej kategorii!

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór drewnianych listew, z których wykonasz najróżniejsze konstrukcje ogrodowe – płoty, altanki czy nawet meble. Oferowane przez nas produkty posiadają brzegi typu pióro-wpust, co ułatwia połączenie ich w jedną, stabilną całość. Doskonale sprawdzą się podczas budowania ogrodzenia panelowego – listwy z drewna będą szczelnie do siebie przylegać, zapewniając Ci większą prywatność na posesji i komfort podczas wypoczynku na świeżym powietrzu.

RODZAJ KANTÓWKI A WYTRZYMAŁOŚĆ

Dużą wytrzymałością i łatwością obróbki charakteryzują się kantówki strugane, czyli drewniane elementy, które w wyniku umiejętnej obróbki uzyskały gładką powierzchnię. Posiadają one formę listew o różnych rozmiarach, zależnych od ich przeznaczenia.  Kantówka drewniana strugana, która powstała z drewna iglastego, cieszy się większą elastycznością od innych rodzajów kantówek oraz prostotą obróbki. Jest często wybierana przez profesjonalistów zajmujących się budową ogrodzeń. Przeważnie jest dostępna w rozmiarach od jednego do trzech metrów, dlatego swój wybór należy dostosować do wielkości oraz długości elementu, na który kantówka drewniana ma zostać położona.

Jeśli planujesz stworzenie konstrukcji na zewnątrz, wybierz kantówkę zaimpregnowaną ciśnieniowo bądź wykonaj impregnację samodzielnie. Zminimalizuje to ryzyko powstania uszkodzeń lub całkowitego zniszczenia kantówki. Drewno zostanie zabezpieczone przed jesiennymi opadami deszczu, a także śniegiem w zimie oraz niskimi temperaturami podczas przymrozków. Odpowiednia ochrona pomoże Ci zapobiec rozwojowi pleśni lub grzybów.

Jeśli zależy Ci na wyjątkowo dużej odporności kantówki, wybierz wariant bezsęczny, montowany najczęściej na zewnątrz. Atrakcyjna dla Twej kieszeni, okaże się kantówka sęczna. Nie wygląda ona tak atrakcyjnie jak kantówka drewniana bezsęczna, dlatego dobrze sprawdza się w gospodarczych i mniej reprezentacyjnych częściach Twojego domu, takich gdzie materiał nie musi być wyjątkowo estetyczny, trwały i odporny na uszkodzenia. Ostatni typ to kantówka drewniana strugana.

SŁUPKI DREWNIANE, SZTACHETY - ELEMENTY OGRODZEŃ SZTACHETOWYCH

Płoty przybierać mogą bardzo różne formy w zależności od użytych do nich desek. Wyróżnia się płoty z desek długich, szerokich, poziomych, przytwierdzonych do takich elementów jak: słupek drewniany okrągły lub słupki drewniane kwadratowe. Płoty skomponowane z drewnianych, pionowych sztachet mogą zyskać ażurowy wzór poprzez skrzyżowanie listew. To popularny zabieg, który gwarantuje interesujący efekt.

Zaletami takich płotów jest ponadczasowa stylistyka i niska cena. Ponadto są one łatwe w montażu. Drewno jest wyjątkowo proste w obróbce, dlatego bez trudu postawisz płot według swojego pomysłu. Możesz wykonać go samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Ułatwi Ci to szeroka dostępność materiału, w różnych odmianach, rozmiarach i gatunkach. Sztacheta drewniana daje możliwość nadania płotom oryginalnej stylistyki, a także pokazania kreatywności właściciela, jeśli zechcesz ozdobić go unikatowym wzorem. Jeżeli będziesz pamiętać o regularnej konserwacji, to płot będzie cieszyć Ciebie i Twoich domowników przez naprawdę długie lata!

Co jest zaletą, może okazać się również wadą. Wybierając płot sztachetowy, nie ustrzeżesz się przed regularną pielęgnacją i konserwacją. Na skutek zmian temperatury, wilgotności oraz warunków atmosferycznych sztacheta drewniana, sztacheta ryflowana i słupki ogrodzeniowe drewniane mogą pękać. Wyciek żywicy to cecha głównie iglastych gatunków drewna. Na skutek oddziaływania promieni słonecznych mogą zajść zmiany koloru drewna – szarzenie lub przebarwienia. Nie wpływają one na trwałość materiału. Nieestetycznym przebarwieniom zapobiegać można poprzez regularną konserwację. Pamiętaj, że bardziej chropowate przestrzenie i niejednolity koloryt są typowe dla elementów wykonanych z naturalnego drewna.