LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Bramy i ogrodzenia

Strzałka w prawo

Słupki ogrodzeniowe

Strzałka w prawo

Słupki ogrodzeniowe

Słupki ogrodzeniowe to niezwykle ważny element każdego ogrodzenia, który zapewnia stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb.

Filtry

Słupki ogrodzeniowe

Słupki ogrodzeniowe to niezwykle ważny element każdego ogrodzenia, który zapewnia stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb.

58 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrodzenia stalowe i metalowe kute

Wyświetlanie 24 z 58 produktów

Załaduj więcej

Metalowe słupki ogrodzeniowe do bezpiecznego otoczenia Twojej posesji

Ogrodzenie wokół działki to podstawowy element architektury ogrodowej. Nie dość, że chroni Twoją posesję obcymi osobami, to pełni także funkcję estetyczną. Projekt ogrodzenia powinien uwzględniać formę oraz styl bryły budynku i charakter architektury zieleni. Zaletą ogrodzenia metalowego jest to, że sprawdzi się ono zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej aranżacji. W połączeniu z pięknie zaaranżowanym ogrodem płot z metalowych elementów będzie stanowił estetyczną wizytówkę Twojego otoczenia.

Do prawidłowego zamontowania takiego płotu będziesz potrzebować sprawdzonych części. Jeśli nawet najmniejszy element płotu odbiega jakością od pożądanego poziomu, znacząco wpływa to na solidność konstrukcji całego ogrodzenia. Dlatego tak ważne są między innymi moduły przęseł czy słupki, których używasz do montażu.

Abyś mógł dopasować do siebie wszystkie elementy płotu, potrzebne Ci będą odpowiednie metalowesłupki ogrodzeniowe. W asortymencie marketu budowlanego Castorama zgromadziliśmy bogaty wybór słupków metalowych o różnym wyglądzie. Możesz wybierać spośród modeli o okrągłym oraz kwadratowym przekroju, dopasowując je do przęseł ogrodzeniowych. Proponujemy Ci też różne rodzaje słupków ogrodzeniowych z metalu o różnej średnicy – od cienkich i delikatnych, po te grubsze. Do Twojej dyspozycji są też elementy w szerokiej palecie kolorów.

Słupki z metalu wykorzystasz nie tylko przy całkowicie metalowych ogrodzeniach. Ten surowiec w formie podpory doskonale sprawdza się także jako element płotów z mieszanych materiałów. Na stalowym słupku solidnie zamocujesz drewno lub kompozyt. Możesz spotkać wiele rodzajów słupków: do montażu furtki, bramy, okrągłe i kanciaste – również takie z wbudowaną lampką lub wideofonem. Słupkiogrodzeniowe bez otworów przydadzą się do instalacji siatek, które mocuje się przy pomocy drutu wiązałkowego.

Metalowe słupki ogrodzeniowe, które znajdziesz w naszym sklepie, to bogata oferta wzorów, rozmiarów oraz innowacyjnych rozwiązań. Stworzysz z nich niezawodne ogrodzenie, które przez długie lata będzie zdobić i chronić Twoją posesję. Elementy z tej kategorii wykonano głównie z wytrzymałej stali z ocynkowaniem. Nadano im różne kształty i rodzaje wykończenia, zależne od przeznaczenia wybranej podpory. Sprawdź, jakie słupki metalowe znajdziesz w sklepach Castorama!

Stabilne słupki ogrodzeniowe to podstawa ogrodzenia wysokiej jakości

Zastosowanie metalowego płotu to uniwersalne rozwiązanie do ogrodzenia posesji. Na jego popularność wpływa nie tylko ciekawy wygląd, lecz również prosty montaż – wystarczy tylko połączyć ze sobą przęsła ogrodzeniowe i słupki na przykład przy pomocy nitownicy. Aby mieć pewność, że zespolenie elementów będzie wystarczająco solidne, sięgnij po sprawdzone akcesoria i słupki ogrodzeniowe z oferty naszego sklepu.

Płot z metalowych przęseł to zdecydowanie najtrwalszy rodzaj ogrodzenia. Zapewnia on bezpieczeństwo Twojej posesji i ogranicza dostęp niepożądanych gości. Mowa tu nie tylko o spojrzeniach przechodniów, ale i mogących wedrzeć się na Twój teren dzikich zwierzętach, takich jak sarny czy dziki. Ponadto metal jest odporny na działanie zmiennej temperatury oraz wilgoci, dzięki czemu zachowa swoje właściwości przez wiele długich lat.

Dużą zaletą jest bardzo prosta pielęgnacja, której wymaga przeciętny słupek ogrodzeniowy. Ocynkowany metal nie jest podatny na uszkodzenia czy rdzewienie. Jego ochrona ogranicza się jedynie do dodatkowego zastosowania preparatu antykorozyjnego oraz ewentualnego pomalowania farbą. Zdecydowanie nie jest więc zbyt wymagająca. Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie zostały przynajmniej wstępnie zabezpieczone przed rdzą, a większość z nich ma pełną odporność na czynniki mogące powodować korozję.

Do korzyści, które wynikają z zastosowania ogrodzenia metalowego, można zaliczyć fakt, że jest to inwestycja na lata. Przęsła i słupki metalowe są znacznie trwalsze niż inne dostępne materiały do budowania ogrodzeń. Nie musisz wykonywać przy nich szeregu prac impregnacyjnych. Wystarczą dawkowane co jakiś czas preparaty przeznaczone do metalowych części, które skutecznie wzmocnią powierzchnię płotu.

Wybór takiego rozwiązania jak przęsła ogrodzeniowe metalowe nie oznacza konieczności rezygnacji z zalet estetycznych. Wręcz przeciwnie – różne formy metalu należą do ulubionych materiałów współczesnych projektantów. Systemy modułowe z metalu są dostępne zarówno w wersji klasycznej, jak i współczesnej. Bez problemu dopasujesz słupki do ogrodzenia, tak samo jak łatwo możesz znaleźć ogrodzenie pasujące do fasady domu czy aranżacji ogrodu.

Poznaj różne rodzaje słupków ogrodzeniowych z metalu

Spośród zgromadzonych w tej kategorii produktów z pewnością wybierzesz idealne metalowe słupki ogrodzeniowe do otoczenia swojej posesji. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny rodzaj, powinieneś dokładnie określić swoje potrzeby. Słupki z metalu różnią się nie tylko kształtem i wielkością, ale także przeznaczeniem. Inaczej zaprojektowane są słupki do furtki, a inaczej słupki narożne. Wszystkie rodzaje słupków ogrodzeniowych dostępne w naszym sklepie pozwolą Ci zbudować stabilny, wytrzymały płot.

Dobrze zamocowane słupki ogrodzeniowe wpływają na stabilność całej konstrukcji. Jeśli planujesz montaż lekkiego siatkowego ogrodzenia, możesz analogicznie wybrać lekkie elementy wsporne. Jeśli jednak stawiasz na cięższy płot metalowy – na przykład z pełnych paneli lub blachy falistej, musisz zaopatrzyć się w metalowe słupki ogrodzeniowe o większej średnicy i trwałości.

Jeżeli stawiasz niski płot metalowy siatkowy, wybierz krótkie słupki przeznaczone do lekkiej siatki. Ich konstrukcja zapewni Ci prawidłowe mocowanie, dzięki czemu nie będziesz musiał stosować żadnych dodatkowych uchwytów. Ten rodzaj ogrodzenia najlepiej sprawdzi się na ogródkach działkowych czy niewielkich miejskich rabatkach.

Solidniejsze ogrodzenia wymagają już bardziej stabilnych konstrukcji. Słupek do ciężkiego przęsła przyda Ci się w czasie budowy płotu z gotowych modułów. Poszczególne przęsła takiego ogrodzenia przymocujesz do słupków za pomocą specjalnych uchwytów albo kątowników.

Możesz także przewiercić w nich otwory i zamocować całość na śrubach. Do wyboru masz kilka wariantów tego rodzaju słupków. Różnią się nie tylko wysokością, ale również wymiarami przekroju. Dodatkowo możesz zdecydować się na konkretny kolor elementu albo wybrać słupki w stanie surowym do samodzielnego malowania.

Oddzielną grupę stanowią słupki do paneli. Mają one kształt, który umożliwia mocowanie gotowych desek ogrodzeniowych. Są zróżnicowane kolorystycznie, aby tworzyć z nimi atrakcyjne komplety. W zależności od rodzaju mocowanych paneli potrzebny Ci będzie jeden z kilku wariantów słupka. Wbudowane w konstrukcję zaczepy i otwory muszą być ściśle dopasowane do gabarytów modułowych przęseł. Dzięki temu z łatwością zamocujesz deski do wcześniej przygotowanych słupków za pomocą śrub lub uchwytów.

Każde ogrodzenie metalowe wymaga też wejścia – to oczywiste. W tej kategorii produktów znajdziesz też specjalne słupki do bramy. Mają one jeszcze mocniejszą konstrukcję i stosunkowo duże przekroje. Niektóre rodzaje słupków do bramy mają już zamontowane zawiasy, na których zamocujesz skrzydło wejściowe. Jeśli nie odpowiada Ci kolor producenta, możesz samodzielnie pomalować słupki farbą do powierzchni metalowych, w wybranym odcieniu.

Co powinieneś wiedzieć przed samodzielnym mocowaniem słupków z metalu?

Zanim zabierzesz się do pracy, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne do tego elementy. Chodzi nie tylko o słupki – skompletuj wszystkie kotwy, śruby i zaczepy, których użyjesz do zawieszenia modułów ogrodzenia. Pamiętaj, że tylko odpowiednie zamocowanie w gruncie zapewni, że płot metalowy będzie trwały. Lekkie słupki możesz wbić bezpośrednio w ziemię. Dla większych elementów warto wykonać wzmocnienie w postaci ławy betonowej.

Jeśli chcesz odnowić stare ogrodzenie metalowe lub zmienić kolor kupionych słupków, możesz oczywiście je pomalować. Powinieneś wybrać w tym celu odpowiednią farbę do metalu. Taki preparat zazwyczaj spełnia funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną – zawiera cząsteczki, które chronią metalową powierzchnię słupka przed korozją.

Dzięki dodatkowej powłoce dużo łatwiej uchronić metalowe słupki ogrodzeniowe przed korozją. Choć podstawowa powłoka cynkowa doskonale radzi sobie z rdzą, nie jest tak trwała jak specjalna farba. Ocynk stosunkowo łatwo uszkodzić nawet przypadkowym uderzeniem narzędzia czy cięciem szlifierką. Zwróć na to uwagę podczas montażu niezabezpieczonych elementów płotu.