Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Bramy i ogrodzenia

Strzałka w prawo

Panele ogrodzeniowe

Strzałka w prawo

Panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe to popularny sposób na zabezpieczenie prywatności oraz ochronę posesji przed niechcianymi intruzami. W Castoramie znajdziesz bogaty wybór paneli ogrodzeniowych, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb.

Filtry

Panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe to popularny sposób na zabezpieczenie prywatności oraz ochronę posesji przed niechcianymi intruzami. W Castoramie znajdziesz bogaty wybór paneli ogrodzeniowych, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb.

53 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrodzenia stalowe i metalowe kute

Wyświetlanie 24 z 53 produktów

Załaduj więcej

MODNE PRZĘSŁA I PANELE OGRODZENIOWE

Ogrodzenie to konstrukcja, która ma chronić Twoją posesję i spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Dlatego tak ważna jest jakość zastosowanego systemu ogrodzeniowego. Przęsła i panele ogrodzeniowe metalowe to solidne produkty, dzięki którym otoczenie Twojego domu będzie bezpieczne oraz estetyczne.

NOWOCZESNE PANELE I PRZĘSŁA OGRODZENIOWE METALOWE

Ogrodzenia metalowe cieszą się bardzo dużą popularnością – wynika to m.in. z ich trwałości. W zdecydowanej większości elementy wykonane z drutu są ocynkowane, a przęsła ogrodowe stalowe dodatkowo pomalowane proszkowo, co zapewnia im wysoką odporność na działanie szkodliwych czynników. Decydując się na ogrodzenie metalowe, masz też gwarancję estetycznego wyglądu Twojej posesji. Przęsła metalowe oraz panele doskonale komponują się z nowocześnie zaprojektowanymi budynkami i podkreślają elegancki charakter posesji.

PRZĘSŁA OGRODZENIOWE RÓŻNEGO TYPU

W naszej ofercie znajdziesz różne modele przęseł metalowych. Do wyboru masz elementy wypełnione profilami pionowymi bądź poziomymi, a nawet skośnymi. Poszczególne modele mogą różnić się także liczbą wypełniających je detali bądź kolorem – antracyt oraz czerń to uniwersalne odcienie, które pasują do posesji utrzymanej w dowolnym stylu.

Jeśli zależy Ci na szczególnie reprezentacyjnym ogrodzeniu, możesz zdecydować się na przęsła ogrodzeniowe ze stalowych prętów z dekoracyjnymi zdobieniami. Ornamenty dodają im klasycznego wyrazu, a ostre zakończenia dodatkowo bronią dostępu na Twój teren.

PANELE OGRODZENIOWE Z METALU

Druciane panele ogrodzeniowe metalowe są niezwykle popularne – oferujemy elementy w kolorze zielonym, antracytowym oraz w odcieniu ocynk. Zamontujesz je łatwo i szybko. Ich lekka, ażurowa konstrukcja nie przytłacza posesji, więc zbudowane z nich ogrodzenie metalowe doskonale sprawdzi się nawet na mniejszym terenie.

Przęsła ogrodzeniowe metalowe i panele dostępne są w naszym asortymencie w różnych rozmiarach, co pozwoli Ci na budowę ogrodzenia spełniającego wszystkie Twoje wymagania. W Castoramie do interesujących Cię przęseł lub paneli dopasujesz także pozostałe elementy systemu ogrodzeniowego. Wszystko w jednym miejscu!

GRUBA STAL CZY CIENKI DRUT – JAKIE OGRODZENIE WYBRAĆ?

Na etapie podejmowania decyzji, jakie ogrodzenie powinno bronić dostępu do Twojej posesji, zawsze pojawi się pytanie – który materiał będzie najlepszy? Który okaże się najbardziej wytrzymały? Wreszcie – który najlepiej zabezpieczy posesję przed wtargnięciem na jej teren?

Dwa najpopularniejsze modele wykonane są ze stali oraz metalowego drutu. Oba te materiały pełnią też nieco inną rolę. Podczas gdy stalowe ogrodzenia służą do zabezpieczania całego terenu działki, siatki druciane są często wykorzystywane do odgrodzenia jakiegoś jej elementu, np. ogrodu lub placu zabaw dla dzieci.

Jednak siatki bywają także wykorzystywane do wykonania całego ogrodzenia. W tym przypadku musisz jednak liczyć się z tym, że nie zapewnią Ci takiej ochrony jak gruba stal. Drut jest łatwiejszy w obróbce, a przez to bardziej narażony na przecięcia.

Ponadto drut nie nadaje się do współtworzenia bramy wjazdowej. Może natomiast sprawdzić się jako wypełnienie obramowania słupkowego mniejszych furtek.

Drut jednak będzie stanowił świetne ogrodzenie, jeśli dodatkowo wspomożesz je bujną i gęstą roślinnością. Jeśli zamierzasz ogrodzić swoją posesję krzakami bukszpanu, którego gałęzie stworzą gęstą barierę, druciana siatka świetnie wspomoże ich pionowy wzrost.

JAK ZABEZPIECZYĆ SWOJE OGRODZENIE PRZED NISZCZENIEM?

Ogrodzenie posesji jest elementem stale narażonym na działanie niesprzyjających czynników, takich jak przejeżdżające z dużą prędkością auta, które rozrzucają odłamki kamyków i asfaltu, opady deszczu i śniegu, ekspozycja na promienie słoneczne, gwałtowne zmiany temperatur, wreszcie rozwój grzybów, pleśni i wykwitów.

Jeśli odpowiednio szybko nie zareagujesz na te czynniki, przęsła panelowe metalowe Twojego ogrodzenia utracą swój piękny wygląd, zanim jeszcze zdążysz się nim nacieszyć. W konsekwencji, zamiast rozwiązania problemu ochrony działki przed wtargnięciem, pojawi się nowy kłopot z jej nieestetycznym wyglądem.

Dlatego już na etapie wyboru ogrodzenia powinieneś zwrócić uwagę na kilka czynników odpowiedzialnych za jego dobrą kondycję. Zacznij od sprawdzenia materiału wykonania oraz jego wykończenia.

Przęsła i panele metalowe ogrodzeniowe dostępne w sklepach Castorama zostały pokryte warstwą cynku oraz farby proszkowej, która chroni je przed pochłanianiem wilgoci i wnikaniem jej w strukturę ogrodzenia. Dzięki temu masz gwarancję, ze na jego powierzchni nie pojawią się mało estetyczne plamy rdzy, które dodatkowo osłabią jego konstrukcję oraz stworzą problemy z płynnym otwieraniem i zamykaniem bramy.

Warto pokryć powierzchnię ogrodzenia kilkoma warstwami ochronnego impregnatu, który uchroni je przed rozwojem grzybów, pleśni i wykwitów. Jeśli natomiast planujesz malowanie prętów i paneli, pamiętaj o wyborze dobrej farby. Musi wykazywać dużą przyczepność oraz być odporna na działanie promieni słonecznych oraz zmieniających się temperatur. Przecież nie chcesz, by farba odchodziła płatami od ogrodzenia, wyblakła czy kruszyła się, prawda?