LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Grillowanie

Strzałka w prawo

Pokrowce na grilla

Strzałka w prawo

Pokrowce na grilla

Pokrowce na grilla to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika grillowania. Dzięki nim grill będzie dobrze zabezpieczony przed zniszczeniem, wilgocią i kurzem. Pokrowce na grilla są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego bez problemu można znaleźć pokrowiec dopasowany do własnego grill-a.

Filtry

Pokrowce na grilla

Pokrowce na grilla to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika grillowania. Dzięki nim grill będzie dobrze zabezpieczony przed zniszczeniem, wilgocią i kurzem. Pokrowce na grilla są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego bez problemu można znaleźć pokrowiec dopasowany do własnego grill-a.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grillowanie

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

Zabezpiecz swój grill przed deszczem

Grillowanie na działce lub w ogrodzie dostarcza mnóstwa przyjemności. Możesz wtedy miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. W tej kategorii produktów w sklepach Castoramy znajdziesz akcesoria do grilla, które prawidłowo zabezpieczą go przed promieniowaniem słonecznym i wodą z opadów atmosferycznych.

Oferujemy pokrowce do grilla, które sprawią, że urządzenie będzie prawidłowo funkcjonowało przez długi czas. Są szczególnie przydatne do ochrony kamiennych i elektrycznych palenisk, które są stałymi elementami ogrodu lub działki. Osłony można wygodnie założyć na grilla – większość wyrobów ma zasuwane lub zapinane klapy. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów o wodoodpornych właściwościach skutecznie ochronią grill przed korozją.

Prawidłowo zabezpieczone urządzenia będą działać bezawaryjnie przez wiele sezonów. Suche paleniska dużo łatwiej się rozpalają, dzięki czemu przygotowanie aromatycznych posiłków jest przyjemniejsze i zajmuje mniej czasu. W asortymencie tego działu dostępne są produkty w różnych kolorach do wyboru.

Przed czym chroni pokrowiec na grilla?

Jeśli masz na swoim tarasie grilla, dobrze wiesz, jak istotna jest jego ochrona. Wytrzymała powłoka z materiału chroni go przed szkodliwym działaniem warunków naturalnych, w tym przede wszystkim opadów atmosferycznych oraz promieni słonecznych. W jaki sposób te czynniki szkodzą grillowi?

Opady atmosferyczne, a w szczególności deszcz, zwiększają ryzyko pojawienia się na powierzchni grilla rdzy. To przykre zjawisko nie tylko szpeci urządzenie, ale także stopniowo je niszczy, sprawiając, że staje się bezużyteczne. Opady deszczu pozostawiają także na powierzchni grilla nieestetyczny osad z kamienia. Zgromadzony w dużych ilościach, może powodować problemy z poruszaniem ruchomymi częściami urządzenia, np. pokrywą.

Równie niebezpieczny jak deszcz jest zalegający na grillu śnieg. Zmrożone i przemoczone urządzenie może zostać trwale uszkodzone, tak że nie będziesz w stanie go ponownie uruchomić. Szczególnie groźna jest woda przedostająca się do wnętrza konstrukcji grilla. Gdy zamarznie pod wpływem niskiej temperatury, gwałtownie zwiększy swoją objętość, wypychając konstrukcję grilla i niszcząc go od środka.

Natomiast na estetyczny wygląd grilla będzie szkodliwie wpływać ekspozycja na promienie słoneczne, które powoduje blaknięcie jego kolorów.

Szeroki wybór pokrowców na grilla

W sklepach Castorama zapewniamy naszym klientom szeroki wybór pokrowców, które skutecznie zabezpieczają ich grille przed działaniem czynników zewnętrznych. Znajdziesz u nas poliestrowy pokrowiec na grilla, który dopasowuje się do kształtu urządzenia, jak i sztywne modele w okrągłych i prostokątnych kształtach.

Pokrowiec na grilla o luźnej strukturze ma tę przewagę nad modelami usztywnionymi, że przystosowuje się do wielkości, a przede wszystkim do kształtu grilla. Obłożysz nim zarówno grille w kształcie prostokąta, jak i modele bardziej rozłożyste, o trudnych do określenia kształtach. Natomiast pokrowce usztywniane wyglądają zdecydowanie bardziej estetycznie i dobrze trzymają się podłoża.

Wszystkie nasze produkty zostały wykonane z poliestru, który nie przepuszcza do wnętrza kurzu, wilgoci oraz promieni słonecznych. Jest łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ wystarczy przejechać po jego powierzchni mokrą szmatką. Nadaje się również do prania w pralce.

Jaki pokrowiec na grilla wybrać?

To, czy wybierzesz model usztywniany, czy tradycyjny, zależy tylko od Twoich preferencji. Oba rodzaje doskonale spełniają swoje funkcje. Ważniejszą kwestią jest natomiast wybór odpowiedniego rozmiaru pokrowca.

Przed zakupem zmierz wysokość oraz szerokość swojego grilla i na tej podstawie dobierz rozmiar pokrowca. Oceń także jego kształt. W Castoramie znajdziesz pokrowiec na grill okrągły, a także modele przeznaczone do zabezpieczania grilla o innych kształtach. Jeśli więc nie jesteś przekonany, czy pokrowiec na grill gazowy lub elektryczny obejmie wszelkie elementy urządzenia, lepiej postaw na model pozbawiony usztywnienia.

Pamiętaj także, aby przed przykryciem urządzenia dokładnie go wyczyścić. W ten sposób w jego środku nie będą rozwijać się bakterie.