Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Grillowanie

Strzałka w prawo

Środki do czyszczenia grilli

Strzałka w prawo

Środki do czyszczenia grilli

Środki do czyszczenia grilli to niezbędne akcesoria dla każdego miłośnika grillowania. Nic nie smakuje lepiej niż świeżo upieczony mięsisty kawałek mięsa, ale jednocześnie musimy pamiętać o czyszczeniu naszego drogiego sprzętu. Bez odpowiedniego środka do czyszczenia, mycie grilla może stać się prawdziwą udręką i pochłaniać wiele czasu.

Filtry

Środki do czyszczenia grilli

Środki do czyszczenia grilli to niezbędne akcesoria dla każdego miłośnika grillowania. Nic nie smakuje lepiej niż świeżo upieczony mięsisty kawałek mięsa, ale jednocześnie musimy pamiętać o czyszczeniu naszego drogiego sprzętu. Bez odpowiedniego środka do czyszczenia, mycie grilla może stać się prawdziwą udręką i pochłaniać wiele czasu.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grillowanie

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Środek do czyszczenia grilla – skuteczna substancja do usuwania przypaleń

Podczas sezonu grillowego niejeden raz sięgasz po grill, który przydaje się do przygotowywania pysznych dań. Mięso i warzywa z grilla nie mają sobie równych. Trudno też przyrządzić je w inny sposób, aby uzyskać te same walory smakowe. Jeśli jednak chcesz w pełni korzystać z wyjątkowego smaku przygotowywanych potraw regularne czyszczenie grilla to konieczność. Zadanie to niestety nie zawsze jest łatwe.

Środki do czyszczenia grilla są to specjalistyczne preparaty, które mają za zadanie przywrócić czystość grillom różnego typu. Dotyczy to zarówno modeli na węgiel drzewny, jak i grilli elektrycznych czy gazowych. Co bardzo ważne, takie środki są przystosowane do używania na powierzchnie, które mają kontakt z jedzeniem. Dzięki temu mogą być stosowane na ruszcie, a także w komorze spalania.

Środek do mycia grilla ma skład, który ułatwia rozpuszczanie tłustych zabrudzeń. Co więcej, dzięki niemu możliwe jest usunięcie również przypaleń.

Substancje odpowiednie do różnego typu przypaleń

Tak jak różne są rodzaje grilli, tak i środki do czyszczenia grilla różnią się od siebie pod wieloma względami. Przede wszystkim ich zastosowanie może być nieco inne w zależności od wybranego produktu. Z tego powodu w tej kategorii znajdziesz substancje odpowiednie do czyszczenia rusztu, które dodatkowo chronią stal nierdzewną przed uszkodzeniem i rdzą. Możesz także skorzystać z substancji, dzięki którym komora grilla będzie czysta. Dotyczy to szczególnie tych elementów narażonych na przypalenia.

Środek do mycia grilla jest również dostępny w różnych postaciach. W zależności od wybranej substancji może być to płyn w sprayu lub też gęsty żel do aplikowania bezpośrednio na zabrudzenia. Dużą skuteczność wykazują również proszki, z których przygotujesz pasty rozpuszczające szczególnie trudne zabrudzenia.

Preparat do czyszczenia grilla może charakteryzować się także sposobem aplikacji. Oprócz gotowych do użycia płynów znajdziesz pasty lub koncentraty do rozpuszczenia w wodzie.

Ten duży wybór dostępnych produktów sprawia, że każdy wybierze odpowiedni środek do czyszczenia grilla

Środki w sprayu

Spośród wielu środków czyszczących na uwagę zasługuje przede wszystkim płyn do czyszczenia grilla w sprayu. Przeważnie jest to specjalistyczna substancja, której działanie obejmuje najtrudniejsze zabrudzenia dotyczące grillów różnego typu. Taki preparat do czyszczenia grilla jest oferowany w opakowaniach o różnej pojemności. Butelka z aplikatorem pozwala na wygodne rozpylenie płynu po całej zabrudzonej powierzchni. Zapewnia tym samym bardzo dobre pokrycie rusztu, a także komory spalania.

Środek do czyszczenia grilla do rozpylania charakteryzuje się dużą wydajnością. Przeważnie wystarcza niewielka warstwa, aby skutecznie rozpuścić trudne zabrudzenia. Co bardzo ważne, taki płyn do czyszczenia grilla jest bardzo wygodny do aplikowania na ruszt, który ma wiele szczelin. Płyn o małej gęstości dobrze wnika również w miejsca łączenia żeberek rusztu.

Płyn do czyszczenia grilla z dozownikiem jest przystosowany do używania na powierzchniach, które mają kontakt z żywnością. Oznacza to, że możesz go bez obaw używać na ruszcie, o ile tylko na końcu dobrze umyjesz go pod bieżącą wodą. Co więcej, taki środek nadaje się zarówno do grilli elektrycznych, jak i gazowych i węglowych. To uniwersalna substancja czyszcząca o dużej skuteczności i wygodzie stosowania.

Proszki do przygotowania pasty

Grille węglowe pozwalają na przygotowanie potraw, których smaku z niczym nie da się pomylić. Ten wyjątkowy aromat oraz walory smakowe są nie do podrobienia. Niestety grille węglowe są również najbardziej narażone na zabrudzenia, które trudno usunąć. Tłuszcz z przygotowywanego mięsa skapuje do komory spalania, a następnie się przypala. Takie zabrudzenia nierzadko wymagają namaczania i zdrapywania. Niestety ma to również negatywny wpływ na samą komorę i emalie, która ją pokrywa.

Alternatywą dla tej mechanicznej i inwazyjnej formy czyszczenia są środki na bazie proszku. Służy on do przygotowania pasty, którą aplikuje się na przypalone zabrudzenia. Takie pasty przeważnie wykorzystywane są do czyszczenia komory spalania. Nie powodują uszkodzenia emaliowanej powierzchni. Równocześnie pozwalają na znaczne przyspieszenie samego procesu czyszczenia.

Środek do czyszczenia grilla w proszku jest bardzo wydajny i łatwy w użyciu. Gęsta pasta nie ścieka z zabrudzenia. Co więcej, ma delikatne właściwości ścierające. Dzięki temu możesz wyczyścić skutecznie całą komorę, a nie tylko miejsca, w których do powierzchni przylgnął przypalony tłuszcz.

Płyn do rusztu i do komory spalania

Środek do czyszczenia grilla może być przystosowany do modeli różnego typu. Najbardziej narażone na zabrudzenia są grille węglowe. Z tego powodu w ich przypadku najlepiej sięgać po środki do tłustych plam i przypaleń. Upewnij się, że dana substancja może być używana zarówno na ruszt wykonany ze stali nierdzewnej, jak i na komorę spalania pokrytą emalią.

Preparat do czyszczenia grilla o tak wszechstronnym zastosowaniu dobrze rozpuszcza zabrudzenia i ułatwia usuwanie tłustych osadów. Co więcej, sposób jego aplikacji przeważnie polega na spryskiwaniu danej powierzchni dzięki specjalnemu dozownikowi. Jeśli zatem dysponujesz grillem węglowym, koniecznie wybierz środek o uniwersalnym przeznaczeniu.

Mniejsze problemy w czyszczeniu sprawiają grille elektryczne lub gazowe. W ich przypadku również ruszt wymaga regularnego mycia, jednak brak jest zabrudzeń, które pochodzą ze spalanego węgla. Do takich modeli zazwyczaj wystarczy Ci środek do czyszczenia grilla przeznaczony głównie do rusztów.

Ruszt jest zazwyczaj wykonany ze stali nierdzewnej. Z tego względu środek do jego czyszczenia nie może powodować korozji. Równie ważne jest, aby taki preparat był bezpieczny dla elementów, które mają bezpośredni kontakt z żywnością. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy nie używasz aluminiowych tacek do grillowania.

Środek do czyszczenia grilla do rusztu bardzo dobrze rozpuszcza przypalone jedzenie i tłuste osady.