Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Grillowanie

Strzałka w prawo

Grille elektryczne

Strzałka w prawo

Grille elektryczne

Grille elektryczne to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników grillowania. Są one wygodne i łatwe w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają użycia węgla ani gazu, a ich grillowanie przebiega szybciej i sprawniej bez konieczności kontrolowania temperatury.

Filtry

Grille elektryczne

Grille elektryczne to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników grillowania. Są one wygodne i łatwe w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają użycia węgla ani gazu, a ich grillowanie przebiega szybciej i sprawniej bez konieczności kontrolowania temperatury.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grillowanie

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

GRILLE ELEKTRYCZNE – ALTERNATYWNY SPOSÓB NA GOTOWANIE W OGRODZIE

Sezon letni to jedyna okazja w roku, by cieszyć się radością z rodzinnych spotkań przy grillu oraz oczywiście smakiem pysznych potraw. Jednak jest pewne rozwiązanie, które pozwoli Ci przedłużyć ten czas na pozostałe części roku. Grill elektryczny to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się smakiem grillowanych potraw bez względu na porę roku oraz bez nieprzyjemnego dymu i trudnej do usunięcia sadzy. Czym cechuje się to urządzenie i jakie aspekty warto uwzględnić podczas jego wyboru?

GRILL ELEKTRYCZNY – CZYM SIĘ RÓŻNI OD WĘGLOWEGO CZY GAZOWEGO?

Grillowanie w rodzinnym gronie najczęściej kojarzy się z klasycznym grillem węglowym, ustawionym w ogrodzie letnią porą. Co jednak zrobić, jeśli ochota na grillowane potrawy najdzie Cię w sytuacji, gdy pogoda nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu? Wykorzystując modele gazowe oraz elektryczne, możesz cieszyć się smakiem świeżo zgrillowanego mięsa i warzyw niezależnie od pory roku.

Dlaczego grille elektryczne cieszą się większą popularnością niż modele zasilane gazem? Coraz więcej projektantów nowoczesnych kuchni rezygnuje z przyłączy gazowych na rzecz kuchenek indukcyjnych. W tej sytuacji korzystanie z grilla wiązałoby się z koniecznością zakupu specjalnej butli z gazem. Grill elektryczny wydaje się zatem najprostszym w użytkowaniu rozwiązaniem – wystarczy tylko podłączyć go do źródła zasilania. Ponadto, gdy zabierasz ze sobą grill elektryczny na wakacje, dużo łatwiej będzie Ci znaleźć gniazdo z zasilaniem niż przyłącze gazowe.

Dzięki rezygnacji z tradycyjnych metod grillowania, które polegają na rozpalaniu węgla, Twojemu urządzeniu nie będą zagrażać trudne do wyczyszczenia plamy z sadzy. Już nigdy nie będziesz mieć problemów z usunięciem jej z rusztu oraz ścianek grilla. Co więcej, elektryczny grill eliminuje wytwarzanie ognia, a w konsekwencji także i dymu w procesie przygotowywania jedzenia. Dzięki temu możesz wykorzystać go zarówno pod dachem, jak i używać jako grill elektryczny ogrodowy.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE GRILLA ELEKTRYCZNEGO?

Po pierwsze, musisz zastanowić się nad tym, czy interesuje Cię klasyczny grill elektryczny stojący, czy też jego bardziej kompaktowa wersja, którą można bez problemu umieścić na stole. To drugie rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie Twojej kuchni na co dzień – nie zajmie zbyt dużo cennego miejsca.

Jeśli masz zamiar używać urządzenie w pomieszczeniu, warto zadbać o to, aby miało ono pokrywkę. Grill elektryczny zamykany wyposażony w pokrywkę sprawi, że zapachy nie będą się roznosić po całym domu. Upewnij się też, że wybrany przez Ciebie model ma możliwość regulacji mocy. Pozwoli Ci to dopasować siłę pracy urządzenia do rodzaju przygotowywanej potrawy.

Zwróć także uwagę na rozmiar powierzchni grillowej. Jeśli zamierzasz przygotowywać na niej posiłki dla całej rodziny oraz przyjaciół podczas popołudniowych spotkań, wybierz model z możliwie szeroką powierzchnią grzewczą. Jeśli natomiast zależy Ci przede wszystkim na mobilności, postaw na mniejszy model.

Jaki grill elektryczny wybrać, jeśli zamierzasz zabrać go w podróż? Najlepiej sprawdzi się mały grill elektryczny albo model składany, którego poszczególne części będziesz w stanie schować do torby. Urządzenie elektryczne jest tym lepsze, że nie wymaga dodatkowo zabierania ze sobą rozpałki lub szukania jej w miejscowych sklepach.

MODELE TYPU RACLETTE

Grille elektryczne typu raclette to ciekawe rozwiązanie, jeszcze bardziej rozszerzające zakres potraw, które można w ten sposób przygotować. Taki grill składa się z dwóch poziomów – jeden to klasyczna powierzchnia grillowa, na drugim umieszcza się z kolei specjalne minipatelnie raclette. Dzięki temu można przygotowywać dwie potrawy jednocześnie, np. mięso na górnym poziomie oraz warzywa czy omlety na dolnym. Patelnie te można nawet wykorzystać do przygotowania chrupiącej pizzy z grilla.

JAKI GRILL ELEKTRYCZNY WYBRAĆ?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup elektrycznego odpowiednika grilla, masz do wyboru kilka opcji. Przed decyzją zastanów się, gdzie będziesz chciał go używać oraz jakie potrawy zamierzasz przygotowywać. W ten sposób znacznie ograniczysz zakres modeli.

Jeśli potrzebujesz grilla do kuchni, by przygotowywać na nim śniadania oraz obiady, wybierz mały grill z pokrywką, który postawisz na blacie. Jeśli grill ma być używany głównie podczas dużych spotkań rodzinnych, wybierz większy model, na którym przyrządzisz więcej aromatycznych potraw za jednym razem. Natomiast stojący grill elektryczny będzie dobrym rozwiązaniem do postawienia w ogrodzie, na tarasie lub werandzie.

Grill elektryczny – cena, jakość oraz przeznaczenie to te czynniki, na jakie powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jeśli zastanawiasz się nad wyborem modelu dla siebie. Trudno wybrać najlepszy grill elektryczny, jednak można wyznaczyć najbardziej uniwersalny model. Jeśli zależy Ci właśnie na tej cesze, zwróć się raczej ku mobilnym modelom składanym, które wykorzystasz zarówno w domowej przestrzeni, jak i w ogrodzie lub na działce.