LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Pilarki

Strzałka w prawo

Pilarki spalinowe

Strzałka w prawo

Pilarki spalinowe

Pilarki spalinowe są niezbędnym narzędziem w każdym ogrodzie, pozwalającym na precyzyjne cięcie drewna i działek drzew. Te nowoczesne urządzenia dostępne w Castoramie charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością, ale także wygodą użytkowania.

Filtry

Pilarki spalinowe

Pilarki spalinowe są niezbędnym narzędziem w każdym ogrodzie, pozwalającym na precyzyjne cięcie drewna i działek drzew. Te nowoczesne urządzenia dostępne w Castoramie charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością, ale także wygodą użytkowania.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pilarki

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Pilarka do zadań specjalnych

Piły spalinowe to funkcjonalne urządzenia dla ogrodnika lub majsterkowicza. Przydają się nie raz i nie dwa w każdym sezonie. Zasilane silnikiem spalinowym urządzenia cechują się dużą mobilnością. Możesz zabrać je ze sobą tam, gdzie będą Ci potrzebne – do lasu, sadu lub ogrodu – bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej.

Pilarki ułatwiają przygotowywanie drewna na opał, ścinanie gałęzi drzew lub wykonywanie prac porządkowych wokół domu. Piła spalinowa przyda Ci się również na działce rekreacyjnej, zwłaszcza jeśli wymaga ona uporządkowania po wielu latach Twojej nieobecności.

Większość dostępnych modeli pracuje dzięki dwusuwowym silnikom spalinowym. Typowe układy zapłonowe w dużej mierze zastąpione są nowoczesnymi modułami elektronicznymi. Wśród podstawowych elementów, które tworzą popularną pilarkę, znajdziesz filtr powietrza, gaźnik oraz układ, w którym znajduje się zbiornik na paliwo.

Niektóre narzędzia zostały wyposażone w hamulec łańcucha, który zwiększa bezpieczeństwo prowadzonych prac. Poszczególne modele pilarek spalinowych posiadają również wygodne prowadnice, które zwiększają precyzję wykonywanych czynności. Pilarki ze zintegrowanym ssaniem pozwalają na szybki rozruch urządzenia. Oferujemy również urządzenia tnące z amortyzowanym uchwytem, który tłumi drgania i sprawia, że Twoja praca staje się bardziej komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna. W kategorii zgromadziliśmy najbardziej znane i cenione na naszym rynku marki. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz piły łańcuchowe spalinowe od doświadczonych producentów, na przykład MacAllister czy NAC.

Do czego posłuży Ci pilarka łańcuchowa spalinowa i jak z niej korzystać?

Mimo konkretnego przeznaczenia piła łańcuchowa spalinowa pomaga w wielu pracach ogrodowych. Co najważniejsze, nie musisz być fachowcem, by samodzielnie korzystać z pilarki i dzięki niej dbać o przydomowe tereny. Piła łańcuchowa sprawdzi się, jeżeli będziesz mieć problem ze zbyt rozrośniętymi gałęziami, które zaczynają zwisać nad działką sąsiada. Przytniesz je w wybranym miejscu i w razie konieczności rozdrobnisz na mniejsze kawałki, żeby łatwiej pozbyć się ich z posesji.

Powalone na posesji drzewo może być trudne do usunięcia ze względu na swoją wagę i rozmiar. Czasem nie istnieje inna możliwość niż pocięcie go na mniejsze kawałki, które znacznie łatwiej będzie przenieść. Do tego celu posłuży Ci piła motorowa, dzięki której niewielkie części drzewa sprawnie usuniesz z ogrodu, a posesja znów będzie prezentowała się estetycznie. Wybierz model z wysokim momentem obrotowym – taka piła motorowa poradzi sobie nawet z najgrubszymi konarami.

Ze względu na to, że w tej kategorii znajdują się piły łańcuchowe spalinowe, nie musisz martwić się o brak ewentualnego zasilania. W razie potrzeby i konieczności wyjechania na działkę rekreacyjną wystarczy, że weźmiesz paliwo w kanister i uzupełnisz, gdy zbiornik będzie zbliżał się do rezerwy. Jest to niezwykle wygodna opcja, ponieważ żadne warunki nie będą decydowały o Twojej pracy.

W zależności od mocy pilarka spalinowa łańcuchowa posłuży Ci także do przygotowania opału na zimę oraz do kominka. Kłody o różnej średnicy potniesz na równe kawałki i ułożysz w schowku lub pomieszczeniu gospodarczym. Dzięki temu drewno nie zmarnuje się, a jego przechowywanie będzie znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

Piły spalinowe mogą mieć wiele dodatkowych funkcji. Wszelkie udogodnienia w postaci hamulca, integracji ssania oraz wiele innych wpływają na bezpieczeństwo i efektywność pracy. Nie zapomnij także o prawidłowym ostrzeniu łańcucha, które ma bezpośredni wpływ na żywotność samego urządzenia. Korzystanie z pilarki jest proste. Dzięki wygodnym uchwytom urządzenie pewnie leży w dłoniach i nie wyślizgnie się podczas wykonywania cięcia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pilarki?

Etap wyboru odpowiedniego modelu jest bardzo istotny. Choć brzmi to trywialnie, to patrzenie na konkretne parametry nie zawsze przynosi odpowiedź na pytanie, która piła spalinowa jest najlepsza. Na czym skupić uwagę w trakcie poszukiwań odpowiedniego modelu? Zebraliśmy kilka najistotniejszych parametrów, które mają znaczenie przy użytkowaniu narzędzia. Jednym z ważniejszych jest waga urządzenia. Z pewnością zastanawiasz się, jaki ma to związek z idealnie dobranym narzędziem.

Typowa pilarka spalinowa do cieńszych drzewek i podstawowych prac w ogrodzie waży najczęściej maksymalnie 4 kg. Taka opcja sprawdzi się, jeżeli sprzęt będzie służył Ci do przydomowych i ogrodowych obowiązków. Idźmy jednak dalej. W naszej ofercie znajdziesz także znacznie cięższe piły spalinowe. Oczywiście to, ile będą ważyły, zależy od rodzaju łańcucha, pojemności zbiornika oraz wszelkich innych udogodnień w postaci dodatkowych części. Waga urządzenia wpłynie w dużej mierze na komfort użytkowania, dlatego warto zwrócić na to uwagę przed zakupem sprzętu.

Kolejnym parametrem, który warunkuje przeznaczenie urządzenia, jest moc. Tutaj można śmiało zaznaczyć, że im większa, tym bardziej wymagające prace można wykonywać piłą. Najczęściej podawana jest w kilowatach (kW) lub koniach mechanicznych (KM). Urządzenie, którego moc mieści się w przedziale 2,5–5 KM jest idealne do lżejszych prac leśnych oraz ogrodowych. Nie bez znaczenia jest też skokowa pojemność silnika – im większa, tym cięższe prace wykonasz.

Istotne znaczenie ma długość prowadnicy. Tutaj też istnieje zasada, że im dłuższa, tym łatwiej będzie wykonać cięcie. Do profesjonalnych zadań wybierz długość prowadnicy ok. 40 cm, ale do warunków przydomowych idealnie sprawdzi się element o długości 35 cm. Tak zwana pilarka spalinowa gałęziówka z krótszą prowadnicą świetnie poradzi sobie z drzewkami owocowymi i cieńszymi konarami.

Ważne jest również zapotrzebowanie na paliwo oraz wydzielanie trujących substancji do atmosfery. Istotny jest także poziom hałasu, który emituje piła spalinowa. Z dostępnych na rynku modeli to właśnie urządzenia z silnikiem spalinowym są najgłośniejsze.

Mając na sobie odpowiednie słuchawki, nie jesteś narażony na uszkodzenie słuchu. To akcesorium gwarantujące bezpieczeństwo podczas pracy znajdziesz w naszym asortymencie. Pamiętaj nie tylko o sobie, lecz także o innych, gdy używasz pilarki w przydomowym ogrodzie. Zadbaj o to, by podczas pracy nie przeszkadzać zbytnio sąsiadom. Przede wszystkim unikaj używania pilarki wczesnym rankiem.

Przy wyborze pilarki zwróć uwagę na akcesoria dołączone do zestawu. Niektóre piły spalinowe są dostępne w komplecie z lejkiem, który ułatwi Ci napełnienie zbiornika paliwem, a także zredukuje ryzyko rozlania cieczy, a tym samym zapobiegnie jej zmarnowaniu. Dzięki temu eksploatacja piły stanie się mniej kosztowna.

W naszej ofercie znajdziesz też przydatne akcesoria do maszyn ogrodniczych, a wśród nich olej do mieszanki paliwowej. Użycie takiego preparatu gwarantuje bezawaryjną pracę urządzenia takiego jak piła motorowa. Środek chroni silnik przed zacieraniem, dzięki czemu pilarka posłuży Ci przez wiele sezonów. Oferujemy też akcesoria, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas pracy. Oprócz wspomnianych wcześniej słuchawek w naszym asortymencie znajdziesz wygodne okulary, które ochronią oczy przed niebezpiecznymi odłamkami.