Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Pilarki

Strzałka w prawo

Ostrzałki do łańcuchów

Strzałka w prawo

Ostrzałki do łańcuchów

Ostrzałki do łańcuchów pilarki to nieodzowny element wyposażenia dla każdego miłośnika ogrodu, który jest posiadaczem piłki łańcuchowej. Te urządzenia służą do ostrzenia i wygładzania łańcuchów, dzięki czemu piła działa z dużo większą wydajnością i precyzją.

Filtry

Ostrzałki do łańcuchów

Ostrzałki do łańcuchów pilarki to nieodzowny element wyposażenia dla każdego miłośnika ogrodu, który jest posiadaczem piłki łańcuchowej. Te urządzenia służą do ostrzenia i wygładzania łańcuchów, dzięki czemu piła działa z dużo większą wydajnością i precyzją.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pilarki

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Ostrzałki do łańcuchów – narzędzie niezbędne w Twoim warsztacie

W tej kategorii asortymentu w sklepach Castoramy znajdziesz produkty, które ułatwią Ci pracę w warsztacie i garażu. Oferujemy ostrzałki do łańcuchów pił łańcuchowych, pilarekłuparek – dzięki nim cięcie drewna, materiałów drewnopodobnych i tworzyw sztucznych będzie dużo prostsze i szybsze. Warto wybierać ostrzałki elektryczne, które zostały wyposażone w regulowaną skalę ostrzenia oraz w napinacze zapewniające precyzyjne cięcie.

Niektóre produkty mają także ograniczniki głębokości szlifu, które ułatwiają uzyskanie oczekiwanego efektu i wyeliminowanie nieprawidłowych nacięć. Ostrzałki do łańcuchów elektryczne z osłoną sprawiają, że ostrzenie narzędzi jest bezpieczniejsze. Komfort pracy zapewniają też przechylne imadła, które umożliwiają ostrzenie łańcucha w dowolnej pozycji jego ułożenia. Bogata gama produktów obejmuje tarcze do ostrzenia łańcuchów o różnej średnicy do wyboru. Wykonane z elektrokorundu i kamienia szlifierskiego są trwałe i odporne na łamanie. Maszynka do ostrzenia łańcucha to sprzęt, który przez długi czas będzie Ci dobrze służył.

Oprócz urządzeń elektrycznych oferujemy także narzędzia ręczne: pilniki i prowadniki z pilnikami, które umożliwiają szybką naprawę łańcuchów i stępionych elementów tnących. Z produktami tej kategorii ostrzenie łańcucha piły nie będzie przysparzało Ci żadnych problemów. Ponadto zebraliśmy garść informacji, które pomogą Ci dopasować konkretne narzędzie do częstotliwości wykonywania prac ogrodowych oraz rodzaju łańcucha. Znajdziesz także konkretne informacje, na które warto zwrócić uwagę przy sprawdzaniu poszczególnego modelu.

W naszej kategorii znajdują się także praktyczne zestawy, w których są ostrzałki do łańcuchów w pilarkach spalinowych i elektrycznych, specjalną szynę oraz innego typu narzędzia przydatne do szybkiej konserwacji Twojego sprzętu. Wszystkie produkty zamknięte są w praktycznym etui, które możesz przechowywać w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy czy też garażu.

Uzupełnieniem naszej oferty są tarcze szlifierskie, prowadniki z pilnikiem oraz specjalne uchwyty ułatwiające pracę.

Do czego posłuży ostrzałka do pił i jak z niej korzystać?

Ostrzałka do łańcuchów to urządzenie przydatne, gdy część tnąca jest już wyeksploatowana, ale nie widać na niej znaczących zniszczeń, które by ją zaklasyfikowały do wyrzucenia.  W ten sposób przed kolejnym użyciem możesz przywrócić łańcuch do sprawności i korzystać z niego w dalszym ciągu. Urządzenie elektryczne dociera do każdego nawet najmniejszego elementu. Jak to wygląda? Górna część obraca się i ostrzy łańcuch pod wybranym kątem, na konkretnej długości i głębokości.

Odpowiednio przygotowany łańcuch warunkuje również Twoje bezpieczeństwo i efektywność.  Zacznij działać, gdy tylko zauważysz, że piła wyraźnie się zacina i spada jej moc. Przeoczenie tego momentu i dalsze eksploatowanie urządzenia może doprowadzić do przegrzania. Ponadto łańcuch nie jest użyteczny, gdy zaczyna wyrzucać trociny. Będzie to również powodowało zniszczenie powierzchni drewna. Zacznij ostrzyć łańcuch również wtedy, gdy zauważysz, że podczas cięcia wydobywa się gorący pył.

Maszynka do ostrzenia łańcucha to przydatne narzędzie, które znajdzie swoje zastosowanie w warsztatach, zakładach oraz garażach. Przed sezonem grzewczym szybko przygotujesz drewno opałowe, a przed latem zdobędziesz funkcjonalny sprzęt do wykonania prac ogrodowych. Maszynka do ostrzenia łańcucha jest prosta w obsłudze, jednak warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Konkretniej chodzi tu o to, pod jakim kątem warto naostrzyć łańcuch. Ciekawym rozwiązaniem jest też automatyczna ostrzałka do łańcuchów, którą trzeba odpowiednio przytwierdzić do stołu warsztatowego. Pamiętaj też o tym, aby wyczyścić dokładnie osprzęt. Automatyczna ostrzałka do łańcuchów może mieć też regulację parametrów, na co warto zwrócić uwagę. 

Mając ostrzałkę ręczną lub elektryczną w swoim warsztacie, w każdej chwili dokonasz szybkiej renowacji i przystąpisz do dalszego działania. Ma to znaczenie, zwłaszcza gdy w każdym sezonie korzystasz z piły i często poddajesz ostrzeniu łańcuch. Zarówno ostrzałka do łańcucha elektryczna, jak i ręczna wersja pilnika jest łatwa w użyciu i będzie Ci służyła przez lata.

Wybieramy najlepsze ostrzałki do łańcuchów

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego narzędzie do ostrzenia nie jest aż tak oczywisty. Od dobrego zakupy zależy wygoda Twojej pracy, powodzenie, ale także bezpieczeństwo. Ostrzałka do pił wyróżnia się różnymi parametrami i to nimi się za chwilę zajmiemy. Jeżeli chcesz postawić na zwykły ręczny produkt, przyda Ci się wygodny w użyciu pilnik. Ostre uzębienie naostrzy łańcuch dowolną ilość razy. Ostrzałka charakteryzuje się także konkretną średnicą, która ma duży wpływ na efektywność jej pracy. 

Najpopularniejsze są ostrzałki o średnicy 4,5 mm i 4 mm. Są to dwie optymalne wielkości, które poradzą sobie z powierzchnią tnącą piły. Większa ostrzałka pokryje cały element, dzięki czemu cała powłoka będzie naprawiona w jednolity sposób. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której jakaś strona łańcucha byłaby mniej ostra. 

Na inne parametry należy zwrócić uwagę, gdy wybierasz produkt elektryczny. Ostrzałka do łańcucha elektryczna należy do najpopularniejszych wyborów do domowego użytku. Jest bardzo dokładna i efektywna. Jej obsługa również nikomu nie sprawi większych problemów. W końcu to urządzenie wykonuje większość pracy, dzięki czemu Ty nie musisz wkładać w proces ostrzenia swojej siły.

Na co zwrócić uwagę? Już podpowiadamy. Przede wszystkim ważne jest zastosowanie danego modelu, które znajdziesz w specyfikacji urządzenia. Większość jest uniwersalna i daje naprawdę duże możliwości ostrzenia łańcuchów o różnej szerokości rowka. Sprawdź także, czy przy pomocy obrotu imadła możesz wyznaczyć dogodny kąt ostrzenia w dowolnym kierunku. Pamiętaj, że im jest większy, tym Twoja praca będzie efektywniejsza.

Oprócz tego liczy się średnica tarczy, chociaż większość mieści się popularnych wymiarach 145×22.3×4.7mm. Warto wiedzieć, że ten typ doskonale sprawdzi się w parze z każdym typem łańcucha. Aspektem, który zadba o jakość pracy, będzie mechanizm zabezpieczający. Te urządzenia, które dostały certyfikat CE, mają wbudowany ogranicznik, który kontroluje głębokości szlifu. Powinieneś zwrócić uwagę także na obroty silnika, moc oraz napięcie.

Prosta ostrzałka do piły w postaci pilnika powinna charakteryzować się wydajnością, ostrymi zębami oraz odpornością na zapychanie wiórami. Weź pod uwagę produkt, który wykonany jest z wysokiej klasy stali. Wtedy ostrzałka do piły będzie służyć Ci przez długi czas. 

W naszej ofercie znajdziesz również specjalne prowadniki, które ułatwiają przyłożenie łańcucha do ogniw pod właściwym kątem. Na powierzchni są zaznaczone specjalne rysy, które Ci to ułatwiają. Ponadto praktyczny jest także uchwyt np. z drewna, który również wpływa na komfort pracy. Sprawdź wszystkie modele tego urządzenia w sklepie Castorama i wybierz idealny produkt dostosowany do Twoich potrzeb, umiejętności i posiadanego sprzętu.