LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Meble ogrodowe

Strzałka w prawo

Pokrowce na meble

Strzałka w prawo

Pokrowce na meble

Pokrowce na meble ogrodowe to istotny element wyposażenia wszystkich miłośników wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Dzięki nim chronisz meble ogrodowe przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, wiatr, słońce i pył.

Filtry

Pokrowce na meble

Pokrowce na meble ogrodowe to istotny element wyposażenia wszystkich miłośników wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Dzięki nim chronisz meble ogrodowe przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, wiatr, słońce i pył.

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do mebli ogrodowych

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Pokrowce na meble ogrodowe – warto je mieć

W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych panujących od późnej jesieni do wiosny Twoje meble ogrodowe mogą ulec zniszczeniu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby je odpowiednio przechowywać i zabezpieczać po sezonie letnim. Jeśli masz dostateczną ilością wolnego miejsca w garażu lub piwnicy czy też dysponujesz nieużywanym schowkiem w domu warto, abyś to tam przechowywał swoje krzesła i stoły. Możesz również przykryć je folią lub pokrowcami, co utrzyma je w nienaruszonym stanie i pozbawi Cię konieczności czyszczenia ich z kurzu, gdy nadejdą kolejne ciepłe dni.

Meble ogrodowe mogą być także przechowywane przez Ciebie na zewnątrz – na patio, tarasie czy balkonie. W łatwy sposób ochronisz je przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych – wystarczy, że okryjesz je specjalnym materiałem.

Pokrowce na meble ogrodowe sprawiają, że meble zachowają swój oryginalny wygląd i dobry stan przez długi czas. To wytrzymałe produkty wykonane z trwałych materiałów. Są odporne na wiele czynników atmosferycznych. Przede wszystkim jednak chronią przed szkodliwym działaniem wody czy to w postaci deszczu, czy też śniegu.

Pokrowce mogą być wykonane z różnych materiałów. Mają odmienne kształty dopasowane do mebli ogrodowych. Mogą być też wyposażone w zamki automatyczne lub ściągacze. Zapewniają one lepsze dopasowanie do danego mebla.

W bogatym asortymencie bez trudu wybierzesz pokrowce zarówno na stoły i krzesła o standardowych kształtach, jak i leżanki czy parasole.

Korzyści ze stosowania pokrowców

Podstawową zaletą pokrowców jest fakt, że doskonale chronią meble podczas złej pogody. Materiał, z którego zrobiony jest pokrowiec na stół ogrodowy, zapobiega jego zamoczeniu, a także chroni przed tworzeniem się zacieków czy zniszczeniem. Uniemożliwi też powstawanie odbarwień na skutek działania promieni słonecznych – dotyczy to wszystkich mebli drewnianych. Z kolei w przypadku mebli tapicerowanych pokrowiec na leżak składany zapobiegnie przemoczeniu i tworzeniu się grzybów oraz pleśni. Założony na parasol uchroni go przed połamaniem przy silnym wietrze.

Jeśli zależy Ci na estetyce w ogrodzie, pokrowiec na fotel ogrodowy może Ci ją zapewnić. Oczywiście przede wszystkim dzięki swojej funkcji ochronnej – sprawi, że meble będą się dobrze prezentować nawet pomimo przechowywania na zewnątrz. To jednak nie wszystko – w ogrodzie, w którym stawiasz na naturalność, zielony pokrowiec dobrze wpasuje się w otaczające go roślinne tło. Z kolei przy nowoczesnych domach szare pokrowce nie będą rzucać się w oczy, a wręcz mogą dopasować się do stylizacji skandynawskich.

Dzięki zastosowaniu pokrowców możesz szybko używać mebli nawet w sytuacji, gdy wcześniej pogoda nie była zbyt przyjemna. Chronią one przed przemakaniem wody nawet podczas intensywnego deszczu, dlatego blat stołu czy siedzisko krzesła nadal będzie suche. Z kolei pokrowiec na leżankę sprawi, że poszycie materiałowe nie zostanie zamoczone. Możesz nawet po nagłym deszczu szybko rozłożyć fotel i cieszyć się relaksem w promieniach słońca. Jeśli nie chcesz cały czas przenosić swoich mebli ogrodowych do schowka w obawie przed ich zniszczeniem czy zalaniem, wykorzystaj pokrowce na meble.

Dużą zaletą pokrowców jest także częściowa ochrona przed zabrudzeniami. Dotyczy to zarówno kurzu, jak i zabrudzeń z koszonej trawy, pyłu czy też innych rodzajów nieczystości. Pokrowiec sprawia, że Twoje meble ogrodowe będą wymagały rzadszego czyszczenia. Nie będziesz też musiał myć ich kompleksowo przed każdym użyciem czy po każdej nocy.

Jak wybierać pokrowce na meble ogrodowe?

Wybór odpowiedniego pokrowca ma ogromne znaczenie na jego funkcjonalność. Na co powinieneś zwracać uwagę? Jakie parametry mają największe znaczenie?

Na początek zastanów się, jakiej wielkości powinny być pokrowce, które wykorzystasz w swoim ogrodzie. Pamiętaj, że możesz nabyć zarówno pokrowiec na krzesła ogrodowe oraz stół osobno, jak i jeden wspólny, o znacznie większych rozmiarach. To drugie rozwiązanie sprawdzi się na balkonach, tarasach czy w altanach i wszędzie tam, gdzie stół ma standardowy wymiar i występuje w zestawie z tylko kilkoma krzesłami. Jeżeli dysponujesz znacznie większym terenem do relaksu i rozrywki w ogrodzie, wybierz osobne pokrowce, które znacznie lepiej ochronią Twoje meble. Dopasowanie do rodzaju danego mebla ma ogromne znaczenie.

Kolejną istotną sprawą jest wybór właściwego materiału. Najczęściej stosowane są pokrowce z poliestru z dodatkiem poliuretanu. To sprawia, że chronią one właściwie przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Są odporne na deszcz oraz skrajne temperatury. Zatrzymują promieniowanie UV, dlatego nie ma ryzyka, że Twoje meble ogrodowe stracą kolor. Co więcej, polimerowe pokrowce są oferowane w korzystnych cenach, dlatego, jeśli zależy Ci na solidnej ochronie, a wygląd pokrowców nie jest dla Ciebie najistotniejszy, to rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb. Sprawdzi się też, gdy zależy Ci na tym, aby pokrowiec na krzesła ogrodowe był osobny dla każdego mebla.

Pokrowiec na krzesła ogrodowe albo stół może być wykonany również z materiału zwanego polibawełną. To bawełna z dodatkiem włókien poliestrowych. Ten syntetyczny materiał jest o wiele lżejszy i bardziej miękki niż klasyczne pokrowce ogrodowe z poliestrem i poliuretanem. Występuje w stonowanych barwach, które świetnie wyglądają w zestawieniu z nowoczesną aranżacją ogrodu. Chroni przed wpływem wilgoci czy wiatru i zapobiega przebarwieniom na meblach powstającym na skutek kontaktu z promieniami słonecznymi. Dostępne pokrowce na krzesła ogrodowe i stół mają formę pojedynczej, dużej płachty.

Oprócz klasycznych pokrowców chroniących stoły czy krzesła w ofercie marketów Castorama znajdują się też produkty do zadań specjalnych. Zalicza się do nich pokrowiec na parasol ogrodowy, który jest Ci niezbędny, jeśli nie chcesz chować parasola wraz z podstawą do schowka przy każdym prognozowanym pogorszeniu pogody. Pokrowiec uchroni parasol nie tylko przed przemoczeniem, ale też wpływem silnego wiatru. Zakładany jest na produkt złożony, dlatego możesz użytkować go stale, gdy tylko nie potrzebujesz osłony przed słońcem.

Wmontowany w pokrowiec zamek lub ściągacz mogą ułatwiać dopasowanie pokrowca do mebla. Dotyczy to szczególnie tych, o nieregularnych wymiarach.