Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Narzędzia ogrodowe

Strzałka w prawo

Pielęgnacje ogrodu

Strzałka w prawo

Siewniki ogrodowe

Strzałka w prawo

Siewniki ogrodowe

Rozsiewacze - narzędzia ogrodowe, które pomagają w równomiernym rozsianiu nasion na trawnikach, polach czy w ogrodzie. Są niezwykle przydatne, ponieważ pozwalają na oszczędność czasu i efektywnie rozsiewają nasiona na dużych obszarach.

Filtry

Siewniki ogrodowe

Rozsiewacze - narzędzia ogrodowe, które pomagają w równomiernym rozsianiu nasion na trawnikach, polach czy w ogrodzie. Są niezwykle przydatne, ponieważ pozwalają na oszczędność czasu i efektywnie rozsiewają nasiona na dużych obszarach.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pielęgnacje ogrodu

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

Siewnik do trawy – wybierz wygodny model dla siebie

Siewnik do trawy to maszyna, która ułatwia rolnikom i ogrodnikom rozsiewanie nasion. Narzędzia te pomagają równo rozprowadzić drobne ziarenka w glebie. W porównaniu do ręcznego sadzenia wykazują się większą dokładnością. Rozsiewacz pozwala oszczędzić czas, siły, koszty oraz poprawia jakość plonów.

DO CZEGO PRZYDAJE SIĘ SIEWNIK OGRODOWY?

Narzędzia ogrodowe zostały zaprojektowane po to, aby ułatwić pracę i sprawić, że niektóre czynności możesz wykonywać szybciej, wygodniej i efektywniej. Do tego typu sprzętów należą rozsiewacze do nawozu i nasion, popularnie używane do pielęgnacji trawników. Narzędzia te możesz także wykorzystać do innych celów, takich jak wysiewanie oraz równomierne rozprowadzanie po powierzchni środków antypoślizgowych i rozmrażających – soli i piasku. Te bębenkowe zbiorniki na kołach, z wygodnymi uchwytami pozwolą Ci precyzyjnie rozsypać nawóz na trawniku, co spowoduje jego zdrowy i bujny przyrost.

Siewnik do trawy szczególnie przyda Ci się także do pielęgnacji zielonych terenów użyteczności publicznej, takich jak parki, pola golfowe czy boiska. Dzięki niemu szybko i wygodnie wysiejesz nową trawę, żeby zapełnić wydeptane luki w murawie lub wprowadzić do gleby nowy gatunek nasion. Narzędzie to wykorzystasz zarówno na swojej przydomowej posesji, jak i na działce i większych zielonych terenach. W ofercie sieci marketów budowlanych Castorama znajdziesz między innymi uniwersalny siewnik renomowanej marki Gardena.

SIEWNIK DO TRAWY I NAWOZU – DOBIERZ ODPOWIEDNI MODEL URZĄDZENIA

Siewnik ogrodowy dobierz do rodzaj upraw, które prowadzisz. Urządzenia można podzielić na mechaniczne, pneumatyczne i ręczne. Siewnik mechaniczny i pneumatyczny doskonale sprawdzi się przy większej powierzchni, przeznaczonej pod uprawę roślin czy zbóż. Stosuje się je głównie przy uprawach hurtowych, jednak nadają się także do dużych ogródków warzywnych.

W sklepie Castorama dostępne są siewniki do mniejszych obszarów ogrodowych, w modelu ręcznym i pchanym. Siewnik do trawy ręczny przyda się osobom, które pragną cieszyć się pięknym trawnikiem. Sianie ręczne może przysporzyć wiele trudu, a ziarno nadal nie będzie rozłożone tak równomiernie, jak przy pomocy sprzętu.

RODZAJE I MODELE SIEWNIKÓW

Do zasiania trawy na niewielkim terenie ogrodu domowego przyda się siewnik ręczny. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, doskonale usprawnia pracę i pozwala równomiernie rozsiać nasiona. Jest proste w obsłudze i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Siewnik jest urządzeniem wielofunkcyjnym – może służyć do rozsypywania piasku lub soli w okresie zimowym, do sadzenia różnorodnych ziół i warzyw w porze wiosennej. Może posłużyć także jako siewnik do nawozów.

W prowadzeniu ogródka domowego ważne jest nawożenie terenu, które umożliwia wzrost plonów w dużej ilości i odpowiedniej jakości. Siewnik w znacznym stopniu ułatwia zadanie i skraca czas pracy. Do nawożenia małej powierzchni w zupełności wystarczy siewnik ręczny, który szybko i wygodnie naniesie nawóz na powierzchnię. W większych ogródkach przydadzą Ci się rozsiewacze o większych gabarytach, natomiast do nawożenia trawników niezbędny może okazać się siewnik pchany dwukołowy.

Jednym z modeli urządzenia dostępnych w sklepie Castorama jest siewnik ręczny kołowy. Pozwala rozmieścić nasiona w zalecanych odległościach. Wyróżnia się możliwością regulacji średnicy otworu. Występują w różnych pojemnościach i posiadają różne tabele dozowania. Doskonale sprawdzi się do rozprowadzenia nawozu, dlatego możesz dopasować go do swoich potrzeb.

Wygodniejszym rozwiązaniem jest rozsiewacz pchany, wykonany z polipropyleny i aluminium, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego dużą zaletą jest poręczny uchwyt, który umożliwia wygodne operowanie urządzeniem. Sprawdź także możliwości siewnika taczkowego, przydatnego do obsadzania niewielkich grządek wysiewem rzędowym lub kupkowym. Cechują go niewielki rozmiar i komfort użytkowania.

Niezwykle przydatny jest także siewnik punktowy, którym bez problemy posiejesz nasionka kwiatów lub ziół. Sprzęt precyzyjnie dozuje dawkę ziaren, dzięki czemu możesz dokładnie rozplanować uprawy i oszczędzisz nasiona. Siewnik nadaje się do każdego typu nasion o wielkości do 2 mm. Sprawdzi się zarówno w polu, jak i na działce oraz do wysiewu kwiatów doniczkowych lub w umiejscowionych w paletach. Wykonany jest z odpornego na urazy mechaniczne tworzywa sztucznego.

DO CZEGO PRZYDA SIĘ SIEWNIK – ZALETY I ZASTOSOWANIE

Siewnik do trawy, warzyw czy kwiatów nie zawsze jest ogromną maszyną wykorzystywaną w rolnictwie. Proste i małe urządzenia ręczne doskonale sprawdzą się na działce lub w przydomowym ogródku. Dzięki siewnikom z łatwością zasiejesz nasiona, możesz także wykorzystać go do nanoszenia nawozu, soli, wapna lub piasku w okresie zimowym. Mogą przydać się w każdej porze roku do różnorodnych czynności.

Siewniki to urządzenia o zróżnicowanych parametrach. Mogą być wykorzystywane na polach uprawnych i mniejszych obszarach. Idealnie nadają się do siania różnorodnych nasion, których wysiew można przeprowadzić na kilka sposobów. Rozsiewacze to urządzenia funkcjonalne, które możesz dopasować do swoich potrzeb.