Base image W nocy z 23 na 24 maja (z poniedziałku na wtorek) planujemy przeprowadzenie prac serwisowych. Prace rozpoczną się od godziny 21:00 do godziny 6:00. W trakcie ich trwania mogą wystąpić problemy z zakupem naszych produktów, logowaniem do serwisu, dodawaniem komentarzy do produktów, weryfikacją dostępności i cen produktów.
Produkty

Podkładki i osłony pod łączniki – praktyczne i dekoracyjne

Podkładki i osłony pod łączniki – praktyczne i dekoracyjne

Po pomalowaniu ścian pragniemy cieszyć się ich pięknym wyglądem przez dłuższy czas. Niestety nie jest to łatwe, ponieważ w okolicach kontaktów i włączników światła szybko pojawiają się ślady. Jak temu zapobiec?

łącznikDlaczego warto stosować podkładki po kontakty elektryczne?

Osłony pod gniazdka elektryczne mają przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Ściana wokół łączników jest szczególnie narażona na zabrudzenia, ponieważ często szukamy ich po omacku palcami – nie zawsze czystymi – aby zapalić światło w pomieszczeniu. Stosując podkładki, możemy tego uniknąć – wtedy odciski naszych palców pozostaną na niej i łatwo je usuniemy, przecierając ją po prostu ściereczką.

Jeśli zależy nam tylko na takim efekcie, sięgnijmy po przezroczyste osłonki, które nie będą widoczne na tle ściany. W ten sposób co prawda nie zyskamy dodatkowej dekoracji pomieszczenia, lecz jednocześnie nie zaburzymy jego wystroju.

Osłona ścienna Diall natynkowa transparentnaPlastikowe i filcowe osłonki pod włączniki światła

Najczęściej stosowanym w tej sytuacji rozwiązaniem są podkładki wykonane z tworzywa sztucznego – jest to także zdecydowanie najtańsza opcja. Charakteryzują się one nie tylko trwałością, lecz także łatwą pielęgnacją – wystarczy je tylko przetrzeć ściereczką, aby skutecznie usunąć z nich ślady palców czy też inne zabrudzenia.

Osłonki z plastiku w większości cechują się przezroczystą powierzchnią, dzięki czemu nie wyróżniają się na tle ściany. Na rynku można też jednak znaleźć modele utrzymane w innych barwach – wtedy będą one stanowić przykuwający uwagę detal, który podniesie walory dekoracyjne pomieszczenia.

Ciekawą opcję do stosowania w pokoju dziecięcym stanowią osłonki wykonane z filcu. Są one miękkie, a przy tym wyjątkowo chłonne – zabrudzenia przylgną więc do nich z łatwością, lecz nie przesiąkną do ściany. Na korzyść tego rozwiązania przemawia to, że mogą być one uformowane w dowolne kształty utrzymane w najróżniejszych kolorach. Możemy więc znaleźć takie podkładki, które będą najlepiej pasować do wystroju pokoju malucha i wpływać na jego wyobraźnię.

łącznikGotowe naklejki i folie

Ścianę wokół włącznika światła możemy również zakryć przy pomocy gotowej naklejki wykonanej z folii lub z innych materiałów – np. z weluru. Dostępne na rynku podkładki są zdobione najróżniejszymi wzorami – od tych klasycznych i monotematycznych po skomplikowane, a nawet trójwymiarowe nadruki. Możemy je zatem wykorzystać do stworzenia ciekawych efektów dekoracyjnych.

Możemy także zabezpieczyć całą ścianę przed zabrudzeniem, stosując na niej dekoracyjną, samoprzylepną folię z nadrukiem lub fototapetę. Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w domu, w którym mieszkają dzieci – w ten sposób ochronimy przed plamami i śladami palców nie tylko okolicę wokół włącznika światła, lecz także pozostałą powierzchnię ściany.

Porada eksperta

Samoprzylepna okleina do ścian sprzedawana jest w rolkach – musimy ją zatem samodzielnie przyciąć na potrzebny wymiar. Pozwala nam to na jeszcze lepsze dopasowanie do naszych potrzeb.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jak działa ściemniacz do żarówek LED?

Jak działa ściemniacz do żarówek LED?
Diody LED na stałe zagościły w naszych domach i z powodzeniem zastępują tradycyjne żarówki. Ich działanie można udoskonalić, stosując ściemniac...
Czytaj więcej

Jak zorganizować przestrzeń do relaksu w małym mieszkaniu?

Jak zorganizować przestrzeń do relaksu w małym mieszkaniu?
Nawet małe mieszkanie można zorganizować tak, by znalazł się w nim kącik przeznaczony wyłącznie do relaksu. O jakie szczegóły zadbać, by korzys...
Czytaj więcej

Jak dopasować gniazda i łączniki elektryczne do wystroju

Jak dopasować gniazda i łączniki elektryczne do wystroju
Biały montaż elektryczny jest możliwy dopiero wtedy, gdy nasze ściany są już wykończone, a niezbędne łączniki i kontakty wybrane. Jak jednak dopasować...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Podkładki i osłony pod łączniki – praktyczne i dekoracyjne