Produkty

Pomysły na oryginalne półki na książki

Pomysły na oryginalne półki na książki

Książki to nie tylko domowa skarbnica wiedzy, ale także przedmioty, które warto odpowiednio przechowywać i wyeksponować w domu. Oto kilka pomysłów, które mogą wam pomóc stworzyć ciekawe półki na książki.

Książki to najlepsze podręczne narzędzia do ćwiczenia wyobraźni i  przenoszenia się w czasie i przestrzeni. Jak każde narzędzia, tak i te warto przechowywać w miejscach, które będą łatwo dostępne, a przy tym bezpieczne dla książek. Oto kilka pomysłów na stylowe półki na książki.

- Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie starej drabiny, na której ustawimy poziome, solidne deski. Ważne, aby konstrukcja była stabilna i dobrze wyważona. Na deskach możemy układać książki – zyskujemy tym samym pojemny i bardzo efektowny dodatek do wnętrza.

- Jednym z najprostszych sposobów na przechowywanie podręcznych książek i ustalenie tego, na której stronie skończyliśmy czytanie, jest stworzenie podręcznego wieszaka na książki. Może on powstać z kilku kawałków solidnego sznurka wiszących z listewki, na której są one przymocowane. Ważne, aby każdy ze sznurków miał długość odpowiadającą rożnym formatom książek i zakończenie stworzone z dowolnego, grubszego obciążnika. Na takim sznurku  zawieszamy czytane książki, ze sznurkiem przebiegającym przez strony, na których właśnie skończyliśmy lekturę – dzięki grubszemu zakończeniu książki się nie zsuną, a my będziemy mieli podręczną biblioteczkę w zasięgu ręki.

- Do przechowywania solidnej biblioteczki warto także wykorzystywać stare walizki i skrzynie. Dzięki temu możemy posegregować i podpisać dane elementy naszej biblioteczki, a do tego z łatwością będziemy mogli przenieść nasze zbiory w dowolne miejsce. Odnowione skrzynie można także zawiesić dnem do ściany – w ten sposób zyskamy oryginalne i stylowe półki na książki i drobiazgi.

- Książki na temblaku. Książki, których nieobecność złamałaby nasze serce warto zawiesić niedaleko miejsca, w którym siadamy i oddajemy się lekturze. Wystarczy zebrać w domu niepotrzebne, solidne pasy i paski, połączyć ich oba końce i zawiesić na wieszaku lub zamontowanym na ścianie uchwycie. Układając książki okładką do góry możemy umieścić jedną na drugiej, tworząc stylową i poręczną biblioteczkę.

- Do pomieszczenia naszych zbiorów można także wykorzystać stare przedmioty, które lata świetności mają już dawno za sobą. Do takich należą choćby stare telewizory, których wnętrze można wypełnić książkami. Zanim wyrzucimy stare biurko czy mebel, możemy wyjąć z niego szuflady i po ich odnowieniu i nadaniu im charakteru, możemy je powiesić na ścianach jako pojemne i unikalne miejsca na książki.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?
Półki jako drobne elementy meblowe do przechowywania rozmaitych przedmiotów należą do niezwykle uniwersalnego wyposażenia. Nadają się wł...
Czytaj więcej

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?
Przechowywanie kosmetyków w łazience powinno być dobrze rozplanowane. To ułatwi sprzątanie łazienki i pozwoli uniknąć każdorazowego szukania potrzebny...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę
Niektóre drobne prace remontowe czy te związane z urządzaniem powinniśmy być w stanie wykonać samodzielnie. Powieszenie półki nie należy do skomplikow...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
03.10.2016
Bardzo fajne pomysły an wykorzystanie półek!
23.05.2016
Fajne pomysły! Na temblaku na przykład wydaje mi się, że rzeczywiście książki by nieźle wyglądały. Ja trzymam na zwykłych półkach i parapecie...

Ocena i komentarz dla:

Pomysły na oryginalne półki na książki