Posadzka w Twoim ogrodzie

Ogrodowa przestrzeń powinna nie tylko przykuwać oko, ale i być w pełni funkcjonalna. Trudno przecież przecenić wygodny relaks, posiłek czy biesiadowanie na przydomowej działce. I tutaj bez wątpienia przydatna będzie odpowiednia posadzka, której właściwości pozwalają na jej zamontowanie na zewnątrz budynku.

Posadzka w Twoim ogrodzie

Gres

To doskonała propozycja na stworzenie posadzki w ogrodzie, głównie ze względu na wysoką jego trwałość, jaka wyróżnia okładzinę z gresu. Za jego wyborem przemawia również wyjątkowa odporność na ścieranie. Wybierając gres, powinniśmy pamiętać jednak o tym, że nie każdy jego rodzaj nadaje się do warunków zewnętrznych. Odrzucić należy tutaj głównie materiały polerowane i szkliwione, które w połączeniu z wodą stają się wyjątkowo śliskie. Przeciwieństwem będzie gres strukturalny – matowy i antypoślizgowy. Jego zaletą jest też niepowtarzalna forma, pełna oryginalnych wypustek i zagłębień, które przypominają naturalnie łupaną skałę.

Posadzka betonowa

Jeśli zależy nam na wykonaniu trwałej posadzki w ogrodzie, możemy skorzystać również z wyjątkowo wytrzymałych płyt betonowych. Poza dużą trwałością i wieloletnią skutecznością są też łatwe w czyszczeniu – warto dodać, że regularna pielęgnacja podłogi znajdującej się na zewnątrz to podstawa wydłużania jej żywotności i estetyki. Za wyborem płyt betonowych stoi również stosunkowo łatwy montaż – prosta forma płyt znacząco ułatwia ich układanie. Płyty tego rodzaju dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do indywidualnych potrzeb. Coraz więcej modeli przyciąga też atrakcyjnym wyglądem – imitującym kamień czy drewno…

Posadzka w Twoim ogrodzie

Beton imitujący drewno

Coraz częściej możemy spotkać się z płytami, które wytwarzane są z barwionego betonu. Dzięki temu są zarówno niezwykle trwałe, jak i odporne na uszkodzenia, ale także wyjątkowo atrakcyjne wizualnie – wytrzymałość betonu i piękno drewna sprawiają, że decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy posadzkę ogrodową 2 w 1. Na płytach widoczne są słoje i sęki, odwzorowane od naturalnego układu drewna. Tego rodzaju płyty to idealny pomysł nie tylko na stworzenie posadzki, ale także pokrycia ścieżki czy schodów zewnętrznych.

Mobilne płyty podłogowe

Ich zastosowanie to jeden z najprostszych sposobów na stworzenie pięknej i funkcjonalnej podłogi w ogrodowej przestrzeni. Płyty są mobilne, ponieważ możemy je z łatwością zarówno zamontować, jak i szybko zdemontować, przechowując w bezpiecznym miejscu w trakcie zimy. Po ułożeniu mogą zostać ze sobą połączone, ale nie muszą – to do nas należy wybór. Wśród nich znajdziemy wyroby wykonane z drewna, jak i te z tworzyw sztucznych, które nie wymagają impregnacji. Najczęściej dostępne są w formie niewielkich płytek, przypominających układ tradycyjnego parkietu.