Przechowywanie z systemem Poppit - montaż półki krok po kroku

Brakuje Ci praktycznego regału, bo żaden z dostępnych w sklepie, nie spełnia Twoich wymagań lub nie mieści się na wyznaczonej przestrzeni? Skorzystaj z systemu Poppit i stwórz własny „mebel”, dokładnie dopasowany do swoich potrzeb.

Dodatkowe miejsce do przechowywania przyda się praktycznie w każdej przestrzeni – sypialni, salonie, biurze czy spiżarni. Szczególnie wtedy, gdy dotychczasowe szafy pękają w szwach, a półki uginają się pod ciężarem poukładanych na nich rzeczy. Jeśli w pomieszczeniu nie zmieścisz już kolejnego mebla, pomyśl o zagospodarowaniu wolnych ścian, przy pomocy systemu Poppit. Możesz uporządkować swoje przedmioty w małych pojemnikach, które ułożysz jedne obok drugich. Na półkach w systemie Poppit z powodzeniem ułożysz książki, a nawet wykorzystać je możesz jako biurko, przy którym popracujesz w domowym biurze. Poniżej znajdziesz szczegółowy tutorial, który mogłeś obejrzeć na powyższym filmie.

Jak powiesić półkę na ścianieJak powiesić półkę na ścianieJak powiesić półkę na ścianieJak powiesić półkę na ścianie

Sposób na więcej przestrzeni

System Poppit, za pomocą specjalnych listew i półek, pozwoli Ci stworzyć indywidualną strefę przechowywania. Konstrukcja jest łatwa w montażu i nie wymaga wiele wiercenia. Seria jest również bardzo wszechstronna – daje duże możliwości konstrukcyjne i z łatwością dopasujesz ją do swoich potrzeb.

Jak przymocować półkę do ściany przy pomocy systemu Poppit? Wszystko odbywa się za pomocą specjalnej szyny i listew. Opowiemy Ci szczegółowo, jak powiesić półkę. 

Montaż półki – potrzebne materiały

By instalacja konstrukcji przebiegła sprawnie, przed przystąpieniem do pracy zgromadź niezbędne materiały. Będą Ci potrzebne:

Przed przystąpieniem do montażu półek pamiętaj, aby dobrze wymierzyć przestrzeń, którą zagospodarujesz. Określisz w ten sposób liczbę potrzebnych listew i wymaganą długość półek. Przed zakupami naszkicuj sobie projekt (zrób to na papierze milimetrowym). 

Po takim przygotowaniu, rozpocznij pracę. Jak powiesić półkę na ścianie? O czym pamiętać podczas montażu?

Montaż półki na ścianieMontaż półki na ścianieMontaż półki na ścianieMontaż półki na ścianie

Budowa konstrukcji krok po kroku

Krok 1

Szczyt konstrukcji stanowi szyna montażowa. Przymocuj ją w pierwszej kolejności (równolegle do podłogi). Nim przykręcisz element do ściany, skontroluj jego położenie przy pomocy poziomicy i zaznacz ołówkiem miejsca na otwory.

Następnie za pomocą kawałka taśmy, wyznacz na wiertle długość kołka i na taką głębokość wywierć zaznaczone otwory. Kołki wbij młotkiem w powstałe wloty, aż zrównają się ze ścianą. Na koniec zamontuj szynę montażową.

Krok 2

W szynie umieść listwy i skontroluj, czy ustawiają się równo ze ścianą. Żeby na późniejszym etapie montażu nie głowić się jak powiesić półkę, przy za dużym rozstawie listew już teraz dopilnuj, by maksymalna odległość między elementami wynosiła 75 cm.

W celu zachowania stabilności konstrukcji, przymocuj listwy do ściany, w ich dolnej części.

Krok 3

Jak powiesić półkę na ścianie? W tym celu użyj podwójnych wsporników podwójnych Twinny. Wsuń je w listwy, w dowolnie wybranych miejscach. Jeśli zawarta w projekcie półka jest długa, użyj więcej niż dwóch podpórek. By mieć pewność, że dobrze osadziłeś wsporniki, zabezpiecz je gumowym młotkiem.

Jak powiesić półkęJak powiesić półkęJak powiesić półkęJak powiesić półkę

Krok 4

Gdy rozmieścisz wszystkie wsporniki, pozostaje Ci już tylko montaż półki. Umieść zakupione blaty na podparciach tak, by nie wystawały dalej niż 3 cm za podpórki. Następnie połącz elementy.

Jak przymocować półkę do ściany? Dokręć ją do wsporników, w których znajdują się miejsca na wkręty. W tylnej części podpórki umieść dłuższe śruby, a z przodu krótsze. Uważaj, by wkręty nie przeszły na wylot.

Krok 5

Konstrukcja jest już gotowa. Możesz zagospodarować nowe półki, zgodnie z własnymi potrzebami. 

Data publikacji: 14.08.2019