Relingi, czyli wszystko na swoim miejscu

Choć od przybytku głowa nie boli, to jednak duża liczba przyborów kuchennych zaczyna czasami przeszkadzać w kuchni, szczególnie wtedy gdy nie mamy gdzie ich schować. Sytuację przeładowanych szuflad zna niemalże każda pani domu. Zobaczmy, co zrobić, by każdy element miał swoje miejsce, a kuchnia stała się funkcjonalna.

półka na reling w kuchni, z przyprawamipółka na reling w kuchni, z przyprawamipółka na reling w kuchni, z przyprawamipółka na reling w kuchni, z przyprawami

Często zdarza się, że oprócz podstawowych narzędzi kuchennych, jak sztućce, wałek do ciasta czy wyciskarka do czosnku, w kuchni pojawiają się narzędzia, dla których trudno znaleźć odpowiednie miejsce. Szuflady do tego przeznaczone zaczynają się zapełniać, a korzystanie z przyborów zaczyna być utrudnione. Dlatego chowamy je po różnych szafkach, co w konsekwencji skutkuje bałaganem i dezorganizacją. Co zrobić, by bez dostawiania kolejnych szafek utrzymać porządek w kuchni i optymalnie zorganizować swoje miejsce pracy? Rozwiązaniem są relingi.

Relingi

Reling ma postać metalowej listwy zaopatrzonej w uchwyty, które wygodnie doczepimy do brzegów szafek kuchennych. Listwę na stałe zamocujemy również na powierzchni kafli, tuż pod szafkami. Reling wykonany ze stali nierdzewnej odznacza się trwałością, a pokryty elegancką warstwą chromu prezentuje się efektownie. Element jest bardzo praktyczny, dlatego zastosujemy go również w łazience, by uporządkowywać kosmetyki czy też powiesić dodatkowe ręczniki. Listwa będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku mniejszych pomieszczeń, ponieważ pozwoli nam na wygodniejsze wykonywanie codziennych czynności.

Zastosowanie

półka na reling podwójnapółka na reling podwójnapółka na reling podwójnapółka na reling podwójna

Szeroki wachlarz zastosowań sprawia, że relingi są bardzo funkcjonalne. Na dołączonych do zestawu metalowych haczykach powiesimy ściereczki kuchenne, ręczniczki, łapki oraz rękawice do chwytania gorących naczyń, które do tej pory nie miały swojego stałego miejsca. Relingi sprawią, że korzystanie z nich będzie bardziej komfortowe i będą zawsze pod ręką.

Do klasycznych relingów możemy dobrać dostępne na rynku akcesoria, dzięki którym pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne. Na listwie zawiesimy ociekarkę do naczyń lub pojemnik, w którym skumulujemy najpotrzebniejsze przyrządy kuchenne. Ciekawym rozwiązaniem są również relingi, na których ulokujemy zestaw składający się z łopatki, szpatułki, chochli, widelca do mięsa czy łyżki do sosów. Takie rozwiązanie sprawia, że podczas gotowania lub smażenia wszystkie potrzebne akcesoria będą zawsze na wyciągnięcie ręki.

Często zdarza się, że na przykuchennym blacie brakuje miejsca na ustawienie stojaka na ręcznik papierowy czy doniczki z ziołami. Relingi ze specjalnymi uchwytami sprawią, że podajnik z ręcznikiem papierowym wygodnie umocujemy nad blatem, a eleganckie porcelanowe pojemniki posłużą za doniczkę z ziołami zawieszoną w dowolnym miejscu. Miłośnikom gotowania przypadnie do gustu uchwyt na książkę kucharską, dzięki któremu wygodnie ją powiesimy. Podręcznik sztuki gotowania będzie pozostawał na wysokości wzroku, a my nie pobrudzimy go podczas pracy.

Data publikacji: 05.06.2015