Produkty

Świece do ogrodu – jaki mamy wybór?

Świece do ogrodu – jaki mamy wybór?

Świece w ogrodzie nie tylko nadadzą otoczeniu szczególny klimat, ale mogą również spełnić praktyczną rolę. Przede wszystkim pomagają rozświetlić przestrzeń po zmroku, ale niektóre z nich mają również właściwości odstraszające owady. Sprawdźmy, jaki mamy wybór, jeśli chodzi o świece do ogrodu.

Specjalne świece do ogrodu?

O ile w ogrodzie nie musimy stosować specjalnych świeczek, o tyle niektóre z nich są tworzone specjalnie z myślą o takim przeznaczeniu. Jednak z powodzeniem możemy wykorzystać np. zwykłe podgrzewacze, których używamy również w domu. Te małe świeczki doskonale nadają się do wszelkich lampionów, retro lamp i latarenek.

Uwaga!

Sprawdźmy koniecznie, ze dany produkt rzeczywiście nadaje się do wykorzystania z podgrzewaczami. Wszelkie plastikowe i papierowe elementy mogą bowiem pod wpływem ciepła i płomienia stworzyć niebezpieczną sytuację.

świeceNiektóre domowe świeczki faktycznie nie będą sprawdzać się na zewnątrz. Musimy wziąć pod uwagę, że w naszym ogrodzie nawet lekki wietrzyk albo spowoduje szybsze wypalenie się świecy, albo będzie notorycznie gasił płomień. Dlatego zwykłe domowe świeczniki mogą się na nic nie zdać. Również wtedy, kiedy panuje zwiększona wilgotność powietrza – nawet na zadaszonym tarasie lekka mżawka może przeszkodzić w klimatycznym paleniu się świec. Dlatego warto wykorzystywać przeszklone latarnie i specjalne świeczniki na zewnątrz.

Sprawdźmy też, jak wykonać pięknie świecące słoiki!

 Świeca antykomarowa K-4 100 g Świece do ogrodu

Świece do ogrodu są zazwyczaj produkowane w odpowiednich, bezpiecznych pojemniczkach, dzięki czemu możemy je nawet postawić bezpośrednio na drewnianych blatach czy poręczach. Zazwyczaj naczynka te są również odpowiednio wysokie, tak aby zapobiec samoczynnemu gaszeniu się płomienia, gdy tylko zawieje nieco mocniej. Pamiętajmy, że jeśli chcemy skorzystać z podgrzewaczy bez odpowiednich świeczników, kominków czy latarenek, powinniśmy je postawić na podłożu odpornym na wysoką temperaturę. Może to być kamień, beton czy ceramika i szkło.

Wśród specjalnych świeczek do ogrodu znajdują się wyjątkowo funkcjonalne modele, które pomogą nam pozbyć się uciążliwych owadów krążących wieczorem nie tylko nad lampami, ale i nad nami. Mowa oczywiście o komarach, które potrafią skutecznie zniechęcić do letnich wieczorów spędzanych na zewnątrz. Dzięki zapalonej świecy antykomarowej pozbędziemy się tego problemu i wystawimy udane przyjęcie ogrodowe. Taki sposób na odstraszanie uciążliwych insektów jest komfortowy w użyciu i nie oznacza konieczności pryskania się szkodliwą chemią. Świece antykomarowe możemy również postawić przy wejściu do domu – na tarasie, ganku, balkonie czy werandzie po to, żeby owady nie wlatywały do środka.

oświetlony ogródDo wyboru mamy również aromatyzowane podgrzewacze. Dzięki specjalnemu olejkowi eterycznemu zawierają cytronellę, która nie tylko ładnie i świeżo pachnie, ale również odstrasza wszelkie owady. W ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu – powietrze będzie wypełnione cytrusową, przyjemną wonią, a my nie będziemy musieli użerać się z komarami, muchami i innymi insektami.

Sprawdźmy jeszcze, jakie mamy do wybory lampiony do ogrodu.

Data publikacji: 03.09.2018
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?

Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?
Ozdabianie przestrzeni świeczkami jest bardzo popularne i nic w tym dziwnego – same w sobie mogą posiadać walory dekoracyjne, a po zapaleniu two...
Czytaj więcej

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural
Lato już na dobre rozgościło się za oknem, a my wciąż zwlekamy z przystosowaniem naszego balkonu lub tarasu do wygodnego odpoczywania? Brakuje nam pom...
Czytaj więcej

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu
W aranżacji ogrodu zwracamy uwagę na obecność efektownych gatunków roślin oraz elementów wyposażenia, które uprzyjemnią nam wypoczynek. Pamiętajmy, by...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Świece do ogrodu – jaki mamy wybór?