Produkty

Szafa w schodach – czy zdecydować się na takie rozwiązanie?

Szafa w schodach – czy zdecydować się na takie rozwiązanie?

Gdy w domu liczy jest każdy centymetr, często korzystamy z niestandardowych rozwiązań. Jednym z ciekawszych sposobów na wykorzystanie „wolnego” miejsca jest przeznaczenie na dodatkową szafę miejsca pod schodami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

wnęka od schodów z wieszakiem na ubraniaForma szafy

Pod schodami sprawdzi się zarówno szafa zamknięta, jak i kilka półek na widoku, które z powodzeniem mogą pełnić rolę miejsca przechowywania ubrań lub pozostałych przedmiotów. Pierwsze rozwiązanie będzie zarówno praktyczne, jak i eleganckie. Możemy przy nim zastosować i drzwi uchylne i drzwi przesuwne. Nic nie stoi także na przeszkodzie powieszenia zwykłej zasłony. Drugie rozwiązanie pozwoli z kolei na szybkie wyjęcie lub schowanie rzeczy, np. przed wyjściem lub po przyjściu do domu.

Co możemy przechowywać?

Najczęściej w szafie pod schodami przechowujemy ubrania, które nosimy na co dzień. Zauważmy, że jeśli schody znajdują się tuż przy wejściu do domu, będą one dobrym schowkiem na odwieszenie kurtek i płaszczy oraz na pozostawienie pod nimi butów. To także doskonałe miejsce dla ubrań noszonych sezonowo – w lecie przechowamy tam ciepłe, zimowe kurtki, zaś zimą będzie ono schronieniem naszej przewiewnej, letniej garderoby.

Szafa pod schodami sprawdzi się także w przypadku składowania pozostałych rzeczy. Możemy umieścić tam wszystko to, co bezużytecznie stoi w pozostałych pomieszczeniach. Co więcej, mogą być tam schowane środki chemiczne bądź sprzęty AGD, takie jak odkurzacz czy myjka ciśnieniowa.

Praktyczne wyposażenie szafy

By w pełni korzystać z szafy przeznaczonej na garderobę, wystarczy zamontować kilka półek i wieszaków, aby każda rzecz miała swoje osobne miejsce. Z kolei przechowując w niej inne, często większe przedmioty czy też zapas artykułów spożywczych, należy zadbać głównie o odpowiednią osłonę z zewnątrz.

Lokalizacja poszczególnych przedmiotów w szafiebuty trzymane na schodach

Umieszczając ubrania w szafie, warto skorzystać z dobrodziejstw wynikających z konstrukcji schodów. Podczas gdy bluzki i sukienki będą wisiały pod najwyższymi schodami, pod pierwszymi    możemy schować buty czy inne akcesoria. Zauważmy, że to także znakomite rozwiązanie, by dopasować dostępne miejsce do wielkości ubrań poszczególnych członków rodziny. Niżej swoje ubrania będą przechowywać dzieci, wyżej zaś starsi domownicy.

Wykorzystanie miejsca pod schodami na szafę to jedna z praktyczniejszych metod na wykreowanie dodatkowej przestrzeni. Warto o tym pomyśleć już we wczesnym etapie planowania wyposażenia mieszkania. W wielu przypadkach pozwoli nam to na trafniejszą aranżację również pozostałych wnętrz.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?
Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie wykańczania swojego domu, czy masz w zamiarach remont – po Twojej głowie snuje się wiele pomysłó...
Czytaj więcej

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!
Sprytne rozwiązania pozwolą Ci stworzyć garderobę skrojoną na miarę własnych potrzeb, nawet jeśli masz do dyspozycji niewielki metraż. Zadbaj o idealn...
Czytaj więcej

Sposoby na optyczne powiększenie pokoju

Sposoby na optyczne powiększenie pokoju
Małe pomieszczenia łatwo przytłoczyć zbyt dużą ilością mebli i dodatków. W efekcie sami możemy czuć się w nich niekomfortowo. Rozwiązaniem będzie od...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
08.01.2016
To jest doskonały pomysł szczególnie jeśli ktoś nie ma zbyt wiele miejsca lub chce je zaoszczędzić, pod schodami można schować wiele, dlatego reszta przestrzeni pozostaje pusta - co jest dla mnie plusem.
26.11.2015
ŚWIETNIE, akurat myślałam o tym, jak zagospodarować tę przestrzeń, myślę, że po prostu ją zabuduję ładnie świerkową deską i drzwiczkami ażurowymi. Będą pasować do drewna.

Ocena i komentarz dla:

Szafa w schodach – czy zdecydować się na takie rozwiązanie?