LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?

Dobrze zorganizowana kuchnia to taka, w której szafki i szuflady należycie spełniają swoje zadania. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze, i poznaj nasze propozycje produktów do Twojej kuchni!

Meble kuchenne

Spis treści:

Funkcjonalność i ergonomia powinny charakteryzować każde pomieszczenie domu, ale cechy te nigdzie nie są tak istotne jak w kuchni. To właśnie ona jest sercem mieszkania i to z niej korzysta się w sposób najbardziej intensywny. W żadnym innym pokoju prawdopodobnie nie przechowujesz też tylu różnych sprzętów i szpargałów. Właśnie dlatego jednym z najistotniejszych elementów każdej kuchni powinny być szuflady i szafki. Przed Tobą kompleksowy poradnik na temat tego, jak je wybrać!

Szuflady czy szafki do kuchni?

Jedną z pierwszych decyzji podejmowanych w kwestii wyposażenia kuchni jest wybór między szufladami a szafkami. Najczęściej łączy się oba te rozwiązania ze względu na ich nieco odmienne funkcje. W tych pierwszych łatwiej utrzymać porządek, więc chowa się do nich na przykład sztućce czy - w przypadku głębszych wersji – garnki. Te drugie z kolei służą zazwyczaj przechowywaniu talerzy oraz rozmaitych produktów spożywczych. Przyjrzyjmy się bliżej obu rodzajom zabudowy.

Szuflady do kuchni

Szuflady w kuchni mogą różnić się przede wszystkim rozmiarami. Niskie - montowane zazwyczaj tuż pod blatem - przydają się na sztućce i niewielkie akcesoria, z których korzysta się najczęściej: nożyczki, zapałki, folie spożywcze, korkociągi, worki na śmieci i tym podobne. Do dyspozycji masz również wysokie szuflady do kuchni. Instaluje się je bliżej podłogi i przechowuje się w nich na przykład garnki, naczynia oraz drobne sprzęty AGD, których nie używasz na co dzień – takie jak tostery, opiekacze czy gofrownice.

Nowoczesne systemy szuflad kuchennych oferują wiele udogodnień sprawiających, że korzystanie z nich jest wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przede wszystkim większość z nich bez najmniejszego problemu udźwignie nawet 30 kilogramów ładunku, a duże modele cargo wytrzymają obciążenie nawet do 60–80 kilogramów. Poza tym w szufladach często stosuje się niewidoczne prowadnice, które gwarantują płynne i ciche otwieranie oraz zamykanie. To wszystko sprawia, że system szuflad niejednokrotnie okazuje się bardziej funkcjonalny niż tradycyjne szafki.

O funkcjonalności tego rozwiązania świadczy także zróżnicowane wyposażenie szuflad kuchennych. Dostępne w sklepach wkłady, maty oraz pojemniki ułatwiają przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów. Do podstawowych akcesoriów bez wątpienia należą tace na sztućce zapewniające osobne przegródki na łyżki, widelce, noże, łyżeczki, chochle, szpatułki i wiele innych. Często stosuje się również maty, które zapobiegają przesuwaniu się przedmiotów podczas otwierania i zamykania szuflad, oraz miękkie wyściółki przeznaczone na talerze i inne delikatne naczynia. Do dyspozycji masz także kosze z gumowymi separatorami czy tacki z wgłębieniami, stworzone z myślą o przechowywaniu szklanek, słoików czy butelek.

Szafki do kuchni

Szafki mogą okazać się nieco bardziej problematyczne w użytkowaniu niż szuflady do kuchni, ponieważ wymagają więcej przestrzeni. Decydując się na szafki do kuchni, musisz bowiem zapewnić sobie miejsce na ich wygodne otwieranie. Do ich wnętrza można dostać się tylko od frontu, dlatego przed szafką powinno znaleźć się tyle wolnej przestrzeni, by zapewnić Ci wygodny dostęp do zawartości szafki.

Szafki do kuchni doskonale nadają się jednak do przechowywania rzeczy, z których nie korzystasz na co dzień, lub zastawy stołowej – wrażliwej na ewentualne przemieszczanie się w szufladzie. Wygodnie można w nich poustawiać także różne artykuły spożywcze – zwłaszcza produkty sypkie czy słoiki z dżemami, miodami i innymi przetworami.

Szuflad kuchennych nie powinno montować się wyżej niż poziom blatu, ponieważ staną się po prostu niepraktyczne. Jeżeli zdecydujesz się na zabudowę wiszącą w kuchni, do wyboru masz głównie szafki. Podobnie jest w przypadku zagospodarowywania kątów pomieszczenia. Szuflady raczej nie są tutaj popularnym rozwiązaniem, natomiast w szafkach można zainstalować karuzele lub tzw. system magic corner. Zdecydowanie ułatwiają one dostęp do przechowywanych wewnątrz przedmiotów.

Szafki w kuchni

Jakie szuflady i szafki do kuchni wybrać?

Jak widać, oba rodzaje zabudowy kuchennej wzajemnie się uzupełniają, dlatego warto połączyć te rozwiązania – często spotykanym widokiem jest szafka z szufladami do kuchni. Jeśli zastanawiasz się, które meble wybrać, przedstawiamy systemy GoodHome Caraway oraz GoodHome Soto.

Szafki do kuchni GoodHome Caraway

Im więcej miejsca przeznaczysz w kuchni na przechowywanie, tym lepiej. Dzięki wielu dostępnym rozmiarom i udogodnieniom system szafek GoodHome Caraway zapewni Ci efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Do niewątpliwych zalet szafek GoodHome Caraway należy ich jakość. Wszystkie zostały dokładnie przetestowane i objęte 25-letnią gwarancją. Są pokryte okleiną ABS, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do drewna, oraz wyposażone w antypoślizgowe podpórki do półek. Trwałość szafek zapewnia solidna konstrukcja o profilu grubości 1,8 centymetra. System można złożyć z elementów różnej wielkości, co ułatwi Ci stworzenie indywidualnej konfiguracji i dopasowanie jej do własnej kuchni.
Osoby, które samodzielnie urządzają swoją kuchnię, powinien ucieszyć fakt, że szafki GoodHome Caraway składa się łatwo i wygodnie. Intuicyjny montaż zmniejsza prawdopodobieństwo popełnienia błędu i umożliwia instalację zlewozmywaka lub dowolnego urządzenia bez wiercenia czy cięcia mebli. Na uwagę zasługuje konstrukcja z mimośrodem i trzpieniem, a także mocowania typu bag-in-bag, które przyspieszają proces składania szafek. Ich wypoziomowanie na nierównej powierzchni ułatwiają regulowane nóżki.

Szuflady w kuchni

Warto również pamiętać o tym, że system GoodHome Caraway wykorzystuje tylko drewno pochodzące z recyklingu lub pozyskiwane z dbałością o środowisko naturalne. O ekologicznym aspekcie tych produktów świadczy też zoptymalizowane użycie opakowań oraz ograniczanie ilości odpadów przez wydajną produkcję.

Szuflady do kuchni GoodHome Soto

Szuflady GoodHome Soto pomogą Ci utrzymać w kuchni wzorowy porządek. Dzięki temu innowacyjnemu systemowi z łatwością wykorzystasz dostępną przestrzeń i wyznaczysz odpowiednie miejsce na przechowywanie każdego przedmiotu.

Szuflady GoodHome Soto, podobnie jak szafki do kuchni tej marki, wykonane zostały z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, w efekcie czego zachwycają wytrzymałością popartą 25-letnią gwarancją. W zależności od wersji mają udźwig do 35 kilogramów, co pozwala przechowywać w nich nawet cięższe garnki i naczynia. Solidna podstawa o grubości 1,6 centymetra nie wygina się i zachowuje swój kształt nawet po długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. System uzupełniają nowoczesne prowadnice, które zapewniają płynne otwieranie i zamykanie szuflad.

Każdy produkt z tej serii może posłużyć Ci zarówno jako wewnętrzna szuflada do szafki kuchennej, jak i standardowa szuflada. Wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o optymalizacji przestrzeni i łączeniu funkcjonalności ze wzornictwem pasującym do wystroju kuchni. Dlatego też system cichego domykania i możliwość wysunięcia całej długości szuflady idą tu w parze z atrakcyjnym designem, który pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Szafki kuchenne

Podobnie jak szafki, szuflady do kuchni GoodHome Soto produkowane są z myślą o ekologii, a także umożliwiają samodzielny montaż. To doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie proste i niezawodne rozwiązania. Pamiętaj, aby wyposażyć szuflady w niezbędne akcesoria ułatwiające przechowywanie w nich różnego rodzaju przedmiotów.

Szafki i systemy szuflad kuchennych – zoptymalizuj przestrzeń w swojej kuchni!

Korzystając zarówno z szafek, jak i z szuflad kuchennych, zapewnisz sobie efektywne zagospodarowanie przestrzeni w tym wyjątkowym pomieszczeniu. Pamiętaj, że najkorzystniej jest montować szuflady w zabudowie stojącej, a szafki - w wiszącej. W ten sposób zagwarantujesz sobie funkcjonalność i ergonomię wnętrza. Jeśli poszukujesz niezawodnych rozwiązań, zdecyduj się na systemy GoodHome, które zachwycają wysoką jakością wykonania, estetycznym wyglądem, łatwym montażem oraz innowacjami ułatwiającymi ich eksploatację.

Data publikacji: 20.08.2020

Data aktualizacji: 20.06.2024