Tapeta flizelinowa – kiedy się na nią zdecydować?

Tapetowanie to czynność, której celem jest estetyczne, szybkie i ciekawe wykończenie powierzchni ściennych. Z tapetą każde pomieszczenie w domu może nabrać zupełnie innego wyrazu. Zaletą tego produktu jest mnogość form dekoratorskich, ale również łatwość wykończenia powierzchni. Tapetę, zwłaszcza na flizelinie, nakłada się szybko, a tym samym efekt naszych prac jest widoczny już po krótkim czasie.

tapeta winylowa na flizelinie CastoramaCzym jest tapeta na flizelinie?

To produkt, którego nowoczesność polega na zupełnie innej strukturze nakładających się na siebie warstw. Spodnią warstwę stanowi tutaj włóknina poliestrowa, której największą zaletą jest ochrona produktu przed marszczeniem, ale również rozrywaniem. Tapeta na flizelinie jest zatem dość elastyczna i mocna. Poradzimy sobie z jej ułożeniem nawet wówczas, gdy nie jesteśmy wprawionymi majsterkowiczami. Wierzchnią warstwę tapety na flizelinie stanowi papier, a często tworzywo sztuczne, czyli nic innego jak spieniona pianka PVC. Takie wykonanie tapety daje szerokie możliwości dekoratorskie oraz wykończeniowe dowolnych ścian wewnątrz naszego domu.

Co wyróżnia taką tapetę?

Przede wszystkim sposób jej nakładania. W odróżnieniu od innych produktów, tapetę na flizelinie układa się bezpośrednio na ścianę, którą uprzednio pokryliśmy klejem. Jak zatem widać, etap mocowania jest zupełnie odwrócony. W przypadku standardowej tapety to jej spodnią warstwę najpierw smarujemy klejem, a następnie dociskamy do wybranej powierzchni.

Tapety flizelinowe, oprócz tego, że łatwo się je nakłada na ścianę, to również łatwo się je z niej usuwa. Wystarczy mocno szarpnąć za materiał. Co ważne, tapeta wykonana w 100% na flizelinie po oderwaniu od ściany nie pozostawia na niej żadnych śladów.

przybory do tapetowaniaOkładzina na flizelinie bardzo dobrze tłumi hałasy oraz poprawia izolacyjność ściany. Dobrze jest nią zatem wyłożyć te pomieszczenia w domu, gdzie zależy nam na zachowaniu ciszy i spokoju, a jednocześnie odseparowaniu od głównego salonu czy kuchni, gdzie zwykle panuje największy hałas.

Na ten materiał na pewno warto się zdecydować podczas wykańczania mieszkania, w którym struktura ścian nie jest idealnie gładka. Sprawdzi się także podczas szybkich remontów wykonywanych przez nas samych. Powodzenie takiego remontu zawsze jest bowiem dużo większe, aniżeli praca z innym materiałem.

Tapety na flizelinie są dostępne w wielu nowoczesnych wzorach. Dzięki temu z pewnością znajdziemy dla siebie produkt, który wpasuje się w aranżacyjny profil naszego domu.

Data publikacji: 22.09.2016