Typy ogrzewaczy tarasowych

Posiadanie własnego tarasu gwarantuje nam możliwość relaksu i miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu bez konieczności oddalania się od domu. Aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort, szczególnie podczas chłodniejszych dni czy wieczorów, warto zadbać o odpowiednie dogrzanie tego miejsca. Pomogą nam w tym ogrzewacze tarasowe.

Typy ogrzewaczy tarasowych

Jaki ogrzewacz tarasowy zaspokoi nasze potrzeby? Na rynku znajdziemy wiele modeli tego typu urządzeń. Wśród nich pojawiają się sprzęty różnych rozmiarów oraz cechujące się odmiennymi parametrami.

Do zastosowania na świeżym powietrzu możemy wykorzystać promienniki na podczerwieńzasilane energią elektryczną lub gazem. Modele tego typu nie ogrzewają powietrza, ale obiekty. Zapewniają więc przyjemne ciepło nawet w przypadku obniżenia się temperatury powietrza. Promienniki na podczerwień przybierają różne formy – od latarni, parasoli ogrodowych czy lamp, po różnej wielkości grzejniki. Praktyczniejsze na zewnątrz są modele gazowe – możliwość umieszczenia ogrzewacza zasilanego prądem w konkretnym miejscu będzie bowiem uzależniona od obecności gniazdka elektrycznego.

Jednym z dostępnych w sklepach ogrzewaczy tarasowych jest parasol grzewczy. Urządzenie to przypomina lampę podłogową lub latarnię, a ciepło generowane jest w jego górnej części. Taki sprzęt wpływa na ogrzanie okolicy głowy i ramion, jednak nie zapewnia komfortu cieplnego tułowiowi i nogom. Zasilany jest gazem i wyposażony w reduktor, choć występuje również w wersji elektrycznej.

Typy ogrzewaczy tarasowych

Inny typ ogrzewacza tarasowego przybiera podobną do opisanej wyżej postać, jednak dzięki płomieniowi ognia, który widoczny jest w szklanej rurze ochronionej siatką, zapewnia komfort cieplny całemu ciału. Urządzenia takie zasilane są gazem. Wyposażone są w kółka ułatwiające transport, a niektóre z nich mają również możliwość przykręcenia ich podstawy do podłoża, dzięki czemu nie grożą przewróceniem się na silnym wietrze. Warto także wspomnieć o ich walorach dekoracyjnych. Decydują o nich ciekawe kształty obudowy, a także sam płomień palnika – nie tylko ogrzewający, ale i rozświetlający otoczenie.

Mniejsze od latarni ogrzewacze, np. w postaci niewielkich grzejników, mogą posiadać specjalne uchwyty, dzięki którym przymocujemy je np. do barierek tarasu czy ściany.

Wybierając ogrzewacz tarasowy, warto zwrócić uwagę na jego zasięg – na rynku dostępne są bowiem modele, które zapewniają odczuwanie ciepła w promieniu 5 lub nawet 25 m. Tak duży zasięg w przypadku zwykłych przydomowych tarasów czy ogrodów nie jest jednak konieczny. Warto także przyjrzeć się zużyciu gazu w poszczególnych modelach, by wybrać ten, który będzie najbardziej ekonomiczny.