Produkty

U źródeł światła!

U źródeł światła!

Wybieranie lamp potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, a do tego są jeszcze żarówki. Zwykle znacznie więcej uwagi przykładamy do dekoracyjnego aspektu oświetlenia, ale niemniej ważne jest samo źródło światła. Jak odnaleźć się w gąszczu tych wszystkich żarników, świetlówek i diod? Wystarczy kilka podstawowych informacji!

Chcemy, aby źródła światła były trwalsze, efektywniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Zaczęliśmy również dostrzegać, że oprócz pełnienia swojej podstawowej roli, mogą stanowić modny element dekoracyjny. Czasy, w których ukrywaliśmy żarówki w kloszach i abażurach z pewnością już minęły. Teraz to one grają pierwsze skrzypce i warto wykorzystać to w naszych domach!

Żarówki dekoracyjne mogą mieć różny rozmiar, kształt i barwę. Do dyspozycji mamy wiele opcji kolorystycznych, od tych zupełnie transparentnych, po żółtawe, miedziane lub sprawiające wrażenie lekko przydymionych (zob. dostępne w Castoramie podłużne żarówki Led Diall Gold 827341 lub Led Diall w kształcie płomyka 824797).Takie żarówki mają niesamowity urok i wprowadzają bardzo ciepłą, stylową atmosferę do nowoczesnych wnętrz.

Dzięki uniwersalnym gwintom możemy je zamontować w dowolnej lampie. Szczególnie dobrze będą prezentować się jednak w tych, specjalnie do tego zaprojektowanych. Mogą to być efektowne, przezierne szklane klosze lub minimalistyczne żyrandole eksponujące całe żarówki. Dobrym pomysłem jest także połączenie kilku zupełnie różnych żarówek na kablach i samodzielne stworzenie niepowtarzalnej kompozycji.

EKO + DEKO

W funkcji dekoracyjnej doskonale sprawdzą się, m.in. żarówki filamentowe które łączą w sobie cechy tradycyjnych modeli i nowoczesnej technologii LED. Wyglądem przypominają dobrze nam znane źródła światła. Dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach (zob. transparentna żarówka Led Diall Filament z funkcją ściemniania, 827349, lub kolorowa Led Diall Filament Gold, 827344, dostępne w sklepach Castorama). Szeroki wybór żarówek znacząco wpływa na nasze możliwości aranżacyjne, ale nie jest to ich jedyny plus. Filamenty pobierają 10 razy mniej energii niż ich klasyczne odpowiedniki - co na pewno korzystnie wpłynie na nasze rachunki - generują też znacznie jaśniejszą barwę światła, cechują się długą żywotnością i są ekologiczne.

A może dekoracja w stylu LED?

Technologia LED święci triumfy od dobrych kilku lat. Dlaczego? Diody ledowe zużywają najmniej prądu, pozwalają generować dużo mocniejsze światło, przy minimalnej emisji ciepła oraz są niebywale trwałe. Dodatkowo są dostępne w wielu wariantach. Dzięki ledowym podświetleniom w ciekawy sposób wyeksponujemy wybraną partię pomieszczenia lub konkretny przedmiot, np. obraz, lustro czy mebel. W tym celu możemy zastosować, m.in. samoprzylepne taśmy ledowe (np. dostępną w Castoramie, Taśmę Led 5 m, 803909). Takie rozwiązanie nie tylko efektownie wygląda, ale tworzy we wnętrzu wyjątkowy klimat i jest naprawdę praktyczne!

Więcej inspiracji w Katalogu Dekoracje dostępnym w sklepach Castorama i na www.castorama.pl.

Data publikacji: 11.10.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Lampki wtykowe LED – gdzie mogą się przydać?

Lampki wtykowe LED – gdzie mogą się przydać?
Oświetlenie we wnętrzu pełni rolę funkcjonalną i dekorującą. Jeśli potrzebujemy doświetlić pomieszczenie, do wyboru oprócz tradycyjnych kinkietów, lam...
Czytaj więcej

Jaką barwę światła wybrać?

Jaką barwę światła wybrać?
Lampy, lampki czy kinkiety, z których korzystamy w naszym domu, wymagają zastosowania odpowiednich źródeł światła. Które z nich wybrać? – o tym inform...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

U źródeł światła!