Produkty

Urządzamy łazienkę – dlaczego warto wybrać zestaw mebli

Urządzamy łazienkę – dlaczego warto wybrać zestaw mebli

Odpowiednie wyposażenie łazienki zapewni nam komfort jej codziennego użytkowania. Urządzając łazienkową przestrzeń, warto tak ją zaplanować, by była ona funkcjonalna i estetyczna. W osiągnięciu tych celów pomogą nam gotowe zestawy meblowe, których producenci zadbali o najdrobniejsze szczegóły.

Zestaw mebli z wolno stojącą wannąJakich mebli potrzebujemy w łazience

Liczba mebli w naszej łazience jest uzależniona od jej metrażu, jak też od wielkości naszej rodziny. Obok podstawowych sprzętów niezbędnych w łazience, takich jak wanna lub prysznic, muszla klozetowa czy umywalka, potrzebujemy też kilku mebli, które pomieszczą kosmetyki, detergenty, urządzenia elektryczne i inne akcesoria toaletowe. Niezbędne więc będą wszelkiego rodzaju półki i szafki, jak też wieszaki, kosz na pranie, lustra czy lampy. Wszystko to dostępne jest w doskonale pomyślanych i skrojonych na miarę zestawach meblowych.

Dlaczego warto zdecydować się na zestaw mebli łazienkowych

Kupowanie mebli w zestawie ma swoje liczne zalety. Korzystając z takiego rozwiązania, oszczędzamy czas, który w przeciwnym wypadku musielibyśmy przeznaczyć na zapoznawanie się z mnogością ofert, wybieranie komponentów i dopasowywanie ich do siebie tak, by pasowały rozmiarem, kształtem i kolorem.

Zestaw nowoczesnych mebli łazienkowychDecydując się na komplet mebli do łazienki, zyskujemy gwarancję stworzenia przemyślanej całości, w której każdy element będzie współgrał z resztą. Producenci zestawów meblowych dbają, by w proponowanych seriach znajdowały się wszystkie meble i dodatki. Stawiają na funkcjonalność i starają się, by w efekcie końcowym stworzyć spójną i harmonijną aranżację.

Zestawy meblowe są zwykle tańszym rozwiązaniem niż meble zamawiane na wymiar, poza tym nie trzeba na nie czekać. Co więcej, są to meble uniwersalne, które w łatwy sposób dopasować można do standardowych wielkości łazienek wykonywanych w nowym budownictwie.

Decydując się na komplet mebli, mamy kontrolę nad ceną końcową. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na pełny zestaw, czy pakiet okrojony.

Gotowe zestawy mebli oglądane w katalogach czy na stronach internetowych mogą nas zainspirować także do innych zmian aranżacyjnych w łazience. Jeśli nie mamy pomysłu na to, czym wyłożyć ściany i podłogi, przeglądanie gotowych ofert może być inspirującą podpowiedzią.

Zestaw mebli łazienkowych CastoramaZ jakich zestawów skorzystać przy urządzaniu łazienki

Zestawy najczęściej składają się z szafki pod umywalkę i umywalki konglomeratowej, którą należy samodzielnie zamontować. Jeśli nasza łazienka wyposażona została w podstawowe elementy (umywalka, wanna, muszla klozetowa), a brakuje nam jedynie mebli, pamiętajmy, by zdecydować się na takie, które będą współgrały z resztą wyposażenia. Inne meble w gotowych pakietach oferowanych przez projektantów to szafki stojące lub wiszące, otwarte lub zamykane, półki, słupki czy półsłupki. W wersjach pełniejszych zestawy te mogą być wzbogacone o szafkę na pralkę, komodę czy lustra, a nawet krzesła, fotele i pufy.

Czy wiesz, że

Zestawy meblowe nazywane są zwykle dominującym kolorem (np. zestaw biały), marką firmy, która je stworzyła (np. zestaw Cooke&Lewis), lub rodzajem stylistyki, do której nawiązują, np. zestaw Vintage. Takie nazewnictwo z pewnością pomoże nam dokonać prawidłowego wyboru.

O czym pamiętać przy zamawianiu zestawów meblowych

Dokonując wyboru, najczęściej kierujemy się walorami estetycznymi poszczególnych zestawów. To jednak nie jest jedynym kryterium, jakie powinniśmy rozważyć. Zanim zdecydujemy się na zakup, pamiętajmy, by dokładnie wymierzyć przestrzeń łazienkową i zwrócić szczególną uwagę na pozostawienie miejsca między armaturą łazienkową a przestrzenią, którą wypełnimy szafkami. O tym, co jeszcze warto wiedzieć o meblach łazienkowych, przeczytamy w poradniku.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał
Choć rozmiar łazienki ma duże znaczenie, równie ważne są zastosowane w niej rozwiązania, które mogą sprawić, że będzie się ona wydawać b...
Czytaj więcej

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki
Projekt małej łazienki to wyzwanie, które warto podjąć. Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu. Właśnie dlatego jej remont ...
Czytaj więcej

Jak zaprojektować łazienkę?

Jak zaprojektować łazienkę?
Stworzenie łazienki, która będzie jednocześnie funkcjonalna i stylowa, to niełatwe zadanie. Taki efekt możesz osiągnąć jedynie poprzez odpowied...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Urządzamy łazienkę – dlaczego warto wybrać zestaw mebli