icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Miotły

Strzałka w prawo

Miotły

Kategoria "Miotły" zawiera produkty związane z codziennymi środkami czyszczącymi. Miotły są jednym z najbardziej podstawowych narzędzi do sprzątania, dzięki nim możemy utrzymać czystość w naszych domach, biurach lub magazynach.

Filtry

Miotły

Kategoria "Miotły" zawiera produkty związane z codziennymi środkami czyszczącymi. Miotły są jednym z najbardziej podstawowych narzędzi do sprzątania, dzięki nim możemy utrzymać czystość w naszych domach, biurach lub magazynach.

21 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Szczotki, miotły i szufelki

Wyświetlanie 21 z 21 produktów

Miotła – praktyczne narzędzie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym

Zachowanie porządku wewnątrz i na zewnątrz budynków wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Do takich należą miotły, które są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. To podstawowy element do sprzątania, który znajduje się w wyposażeniu budynków użyteczności publicznej.

Miotły mają prostą konstrukcję i należą do grupy narzędzi trzonowych. Składają się z części roboczej, służącej do wymiatania zanieczyszczeń oraz solidnego trzonka, który umożliwia proste i wygodne operowanie całym narzędziem.

Miotły, które znajdują się w tym dziale, są przeznaczone do prac ogrodowych. Doskonale poradzą sobie z różnymi nawierzchniami. Wyróżniają się świetną jakością wykonania. Ich włosie najczęściej wykonane jest z polipropylenu. Tworzywo sztuczne jest odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne.

Narzędzia ogrodnicze w postaci mioteł mogą być również wykonane w naturalnego włosia lub gumy. Niemniej jednak te wersje sprawdzą się wewnątrz pomieszczeń. Naturalna część robocza szybko wchłania wilgoć, więc kompletnie nie nadaje się do użycia na nawierzchniach w ogrodzie. Z kolei gumowe, gęste miotły skutecznie zbierają najmniejsze zanieczyszczenia, więc polecane są do zakładów fryzjerskich, sklepów i innych obiektów.

W sklepie Castorama znajdziesz miotły o różnej konstrukcji, z trzonkiem lub bez. Wszystkie dostępne propozycje wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Sprawdź, który układ i rozmiar miotły sprawdzi się najlepiej do sprzątania Twojej działki i wybierz odpowiedni model. Poniżej przeczytasz, jakie korzyści ma zastosowanie ręcznej miotły i sprawdzisz, czym możesz kierować się podczas wyboru.

Miotły – korzyści z zastosowania

Miotła plastikowa umożliwi Ci szybkie i skuteczne oczyszczenie powierzchni wokół domu. Z jej pomocą zbierzesz zanieczyszczenia z kostki brukowej, altany lub schodów. Miotły zewnętrzne mają specjalnie opracowaną konstrukcję. Ich włosie znajduje się pod odpowiednim kątem, co zwiększa efektywność sprzątania i obejmuje większą powierzchnię. Dzięki temu również ergonomia pracy jest na wyższym poziomie.

Miotła do zamiatania ma wiele zalet. Cena takiego narzędzia to koszt kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych, więc jest o wiele niższa niż w przypadku elektrycznych urządzeń. Poza tym miotła jest obsługiwana ręcznie, więc możesz dzięki niej posprzątać nawet dalsze zakamarki w ogrodzie.

Zastosowane syntetyczne włosie to odpowiedź na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Tworzywo sztuczne jest elastyczne, co zwiększa efektywność zbierania nawet bardzo małych zabrudzeń, np. piasku lub kamyczków. Dzięki temu włosie nie łamie się i nie ulega ścieraniu. Duża gęstość miotły również ma wpływ na precyzję sprzątania. Nowoczesna technologia produkcji i wysokiej jakości materiał sprawiają, że miotła jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

Miotła ma smukłą i prostą konstrukcję. Jest bardzo łatwa w przechowywaniu. Zmieścisz ją nawet w bardzo małym schowku w garażu, altanie lub piwnicy. Ręczne narzędzie nie zajmuje zbyt wiele miejsca podczas transportu, jeśli musisz przewieźć ją na działkę rekreacyjną.

Wybieramy odpowiednie miotły – na co zwrócić uwagę?

Kompletujesz narzędzia ogrodnicze i szukasz odpowiedniej wersji miotły? Jeśli chcesz kupić produkt do zadań specjalnych to na początku musisz poznać dostępne rodzaje. Miotły są popularne w kilku wersjach, ich różnica polega przede wszystkim na materiale, z którego zostało wykonane włosie. Do nawierzchni betonowych, z kostki brukowej, kamiennych lub granitowych świetnie sprawdzi się miotła syntetyczna. Miejsce na trzonek umieszczone jest pod kątem, co ma duży wpływ na wygodne użytkowanie.

To tak zwana miotła – ulicówka, która powinna mieć szerokość od 40 do 100 cm. Dzięki temu jednym ruchem możesz objąć dużo większy teren. Nie musisz obawiać się o ciężar takiej konstrukcji. Pokaźny rozmiar wyróżnia się niewielką wagą, więc nie zmęczysz się podczas zamiatania.

Miotły i trzonki sprzedawane są zazwyczaj oddzielnie, ale pojawiają się kompletne zestawy do sprzątania. Jeśli zdecydujesz się na oddzielny zakup tych dwóch elementów, to ważne jest właściwe dopasowanie kija. Powinien być optymalny do Twojego wzrostu i lekki.

Ze względu na to, że na zewnątrz budynków panują zróżnicowane warunki atmosferyczne, zrezygnuj z kupna miotły naturalnej lub gumowej. Tego typu modele nie będą skutecznie zbierały zabrudzeń z Twojej posesji. Miotła z miękkim, krótkim włosiem umieszczonym na płaskim panelu poradzi sobie w trakcie sprzątania paneli lub płytek wewnętrznych. Użytkowanie jej na zewnątrz będzie bardzo uciążliwe.

Budowa mioteł przez lata nie zmieniła się znacząco. Pojawiają się tylko nowe, ulepszone materiały, które sprawiają, że narzędzia do sprzątania nie są jednorazowym wydatkiem. Wzmocnione tworzywa sztuczne radzą sobie z twardymi powierzchniami i mają znacznie lepszą żywotność niż te produkowane we wcześniejszych latach. Miotły ogrodnicze wyróżniają się także estetycznym i dopracowanym designem.