Produkty

Walka z mchem i glonami na dachu

Walka z mchem i glonami na dachu

Mech pojawia się na różnych pokryciach dachowych – od dachówek ceramicznych po cementowe. Zwykle nie stronią też od wilgotnego i zacienionego otoczenia, najlepiej takiego, gdzie w pewien sposób zachwiana została odpowiednia wentylacja. Trudno jest przeciwdziałać powstawaniu mchu na powierzchni dachu, jednakże warto się o to starać dla odpowiedniej funkcjonalności pokrycia dachowego oraz dla estetycznego wygląd budynku.

walka z glonami i mchem na dachuDzisiaj mchu oraz porostów jest na naszych dachach znacznie więcej niż kiedyś. Ma to związek z licznymi zmianami klimatycznymi. Dzięki nim mech ma idealne warunki do rozprzestrzeniania się. Niestety, jego nadmierna ekspansja sprzyja nawarstwianiu się wilgoci w naszym domu. Walka z mchem odbywa się głównie poprzez stosowanie specjalnych materiałów. Jakich i jak często stosowanych? O tym poniżej.

Co robić z mchem, który porasta nasz dach?

- Zaczynamy od spryskania powierzchni dachu preparatem do walki z mchem oraz glonami. Czekamy kilka dni, aż nasz produkt zacznie działać. W przypadku glonów są to około 2-3 dni, a w przypadku mchów i porostów około 7 dni. W tym czasie środek wnika w rośliny, dzięki czemu nie będziemy mieli później problemu z ich usunięciem.porosty na dachu

- Po upływie wyznaczonych dni spłukujemy mech zimną wodą.W tym celu możemy użyć tradycyjnego opryskiwacza do użytku ogrodowego, równie dobrze możemy też poczekać na najbliższy deszcz.

Niestety, nie ma takiego środka, użycie którego dałoby nam dożywotnią gwarancję tego, że mech już nigdy się nie pojawi. Dlatego powyższe czynności profilaktyczne należy przeprowadzać co jakiś czas.

Jaki preparat wybrać?

Najlepszy będzie taki, który nie zniszczy powierzchni naszego dachu. W ofercie sklepów są dostępne preparaty do usuwania mchów, które można aplikować pędzlem lub metodą natryskową. Ważne jest, aby podczas użytkowania stosować się do zaleceń producenta.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Nawożenie trawnika – kiedy i jak to robić?

Nawożenie trawnika – kiedy i jak to robić?
Prawidłowe nawożenie trawnika to zagwarantowanie mu pięknego koloru, pobudzenie rozwoju, poprawa jego jakości oraz należyte przygotowanie do zimy. Jak...
Czytaj więcej

Kratki trawnikowe – charakterystyka

Kratki trawnikowe – charakterystyka
Kratki trawnikowe stanowią rozwiązanie bardzo ekologiczne, estetyczne oraz mające wiele zastosowań. Do czego służą i co warto o nich wiedzieć?
Czytaj więcej

Rodzaje i właściwości nawozów organicznych

Rodzaje i właściwości nawozów organicznych
Żeby móc cieszyć się smacznymi, a przy tym zdrowymi płodami z naszego ogrodu lub działki, warto stosować nawozy. Są nimi substancje organiczne wytworz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
04.07.2016
Ja to jednak polecam myjkę wysokociśnieniową mi się udaje murki nią oczyszczać z mchu idealnie.
31.07.2015
no myślałem że się wścieknę jak usuwałem ten mech, cholerstwo nie chciało schodzić. trzeba było preparatem popsikać, żeby nie wracał

Ocena i komentarz dla:

Walka z mchem i glonami na dachu