Produkty

Wanna wolnostojąca jako główny element aranżacji łazienki

Wanna wolnostojąca jako główny element aranżacji łazienki

Na wannę wolnostojącą warto się zdecydować z kilku powodów. Do tych najważniejszych będzie należał komfort oraz efekt kompozycyjny, jaki uzyskamy, umieszczając ją na środku salonu kąpielowego. W jakich sytuacjach i jakich pomieszczeniach warto zdecydować się na wannę wolnostojącą jako najważniejszy element aranżacyjny łazienki?

Wanna wolnostojąca nie zawsze była typowym elementem w naszych domowych łazienkach. Jej ogromne walory aranżacyjne zauważono dopiero wraz z powracającym do nas stylem retro i vintage, które odcisnęły piętno w wyposażeniu pochodzącym z ostatnich dziesięcioleci.

Łazienka z wannąDo pewnego czasu zastępowano ją wanną zabudowaną, którą łatwiej można było wkomponować do łazienek o nietypowych rozmiarach, a także prysznicem – który wciąż uważa się za wyposażenie łazienkowe wpływające na znaczne ograniczenie zużywanej wody.

Obecnie wanna wolnostojąca ze względu na swoją formę oraz wykończenie, staje się wyborem powszechnym, będącym podstawą do dalszych prac.

Model wanny a charakter pomieszczenia

W ofercie armatury sanitarnej, odnajdziemy wiele modeli wanien wolnostojących. Jedne będą miały bardziej klasyczne kształty prostokątne, inne nieco bardziej opływowe. Ze względu na możliwość doboru zarówno wielkości takiej wanny, jak i kształtu, niewiele prawdy kryje się w określeniu, że zajmują one znacznie więcej miejsca niż tradycyjna wanna do zabudowy. Wanny wolnostojące potrzebują bowiem tylko niewiele więcej przestrzeni, którą zresztą można tez efektowniej w ten sposób wyróżnić.

To, na co warto zwrócić uwagę, to wykończenie wanny. Duże znaczenie ma jej kolor oraz nóżki, będące jej podstawą. Oprócz wanien tradycyjnych − białych, istnieją także wanny kolorowe lub zdecydowanie najbardziej charakterystyczne – wykończone w kolorze złota lub srebra.

Różne pozostają także kształty nóżek. Te najbardziej angielskie będą lwie paszcze, a niemniej oryginalne także kwiatowe fantazje.

Wanna wolnostojąca a otoczenie

Tego typu wyposażenie warto połączyć z tematycznym wyposażeniem łazienki. Na pewno sprawdzi się tutaj umywalka zamontowana na postumencie oraz szafka z miejscem na akcesoria, które umilą czas spędzony na gorącej kąpieli.

W otoczeniu wanny warto także zarezerwować miejsce na kolorystycznie dopasowany dywanik oraz krzesełko, na którym oprzemy się podczas wychodzenia z kąpieli oraz na którym zarzucimy szlafrok lub ręcznik.

Wanna a stylistyka pomieszczenia

Wanna wolnostojącaTen rodzaj wyposażenia na pewno będzie ważnym akcentem łazienek glamour, retro oraz angielskich. Stanowią tutaj wyjście do dalszych interpretacji wnętrza.

Angielska wanna będzie miała opływowe kształty, baterię stojącą, podłogową oraz złote nóżki. Wanna retro może mieć kolor srebrny i baterię z kurkami. Ta, przeznaczona do łazienek glamour, może mieć kolor bladoróżowy lub w kości słoniowej, w połączeniu z delikatną baterią także w tej samej barwie oraz nóżkami fantazyjnie układającymi się w kwiecisty wzór.

Wanna wolnostojąca ceniona jest przede wszystkim za to, że wnosi do pomieszczenia powiew elegancji, a także lekkości oraz luksusu. Najefektowniej prezentuje się pośrodku łazienki, co jednak nie wyklucza innego miejsca pod jej instalację. Najważniejsze aby osiągnąć efekt stworzenia salonu kąpielowego dopasowanego do naszych potrzeb.

Porada eksperta: dla wyostrzenia efektu dekoracyjnego, który chcemy uzyskać przy pomocy wanny wolnostojącej, zawieśmy nad nią takie rodzaj oświetlenia, które podkreśli jej piękno. Kreatywne oświetlenie, dobrane do stylistyki wnętrza, wpłynie na pozytywny odbiór całej aranżacji.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak czyścić wanny akrylowe

Jak czyścić wanny akrylowe
Wanna akrylowa to jedno z częściej wybieranych rozwiązań do łazienek domowych. Tworzywo, z którego jest wykonana czyli metakrylan metylu ma bowiem bar...
Czytaj więcej

Jak zamocować wolnostojącą wannę?

Jak zamocować wolnostojącą wannę?
Wolnostojąca wanna stanowi centrum salonu kąpielowego – to ona przyciąga wzrok, jest dominantą dekoracyjną, a inne przedmioty i meble korespondu...
Czytaj więcej

Geometria w aranżacji łazienki

Geometria w aranżacji łazienki
Płynne, idealnie zaplanowane i nieco kubistyczne kształty wyposażenia łazienkowego dodają wnętrzu geometrii i uporządkowania. Półokrągła umywalka, kwa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
29.09.2016
Mega motyw, ale kogo na to stać?! Poza tym do końca nie wiem czy to funkcjonalne, bo w sumie gdzie trzymać te wszystkie mydła?
28.03.2016
Tak właśnie wymyśliliśmy naszą łazienkę - wanna wolnostojąca jako centrum i główny element aranżacji. Jest lepiej niż widziałam to w snach :). My postawiliśmy na taką klasyczną i mamy czarno-białe kafle. Cudo

Ocena i komentarz dla:

Wanna wolnostojąca jako główny element aranżacji łazienki