Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Systemy wentylacji

Strzałka w prawo

Wentylatory sufitowe

Strzałka w prawo

Wentylatory sufitowe

Wentylator sufitowy posłuży Ci w łazience lub kuchni. Model pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci.

Filtry

Wentylatory sufitowe

Wentylator sufitowy posłuży Ci w łazience lub kuchni. Model pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Systemy wentylacji

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Do czego służą wentylatory sufitowe?

Wentylatory sufitowe umożliwiają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Są szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie jest wysoka wilgotność powietrza, czyli w łazienkach, kuchniach, pralniach i suszarniach. Pomagają w usuwaniu nadmiaru wilgoci, zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów, a także umożliwiają pozbycie się nieprzyjemnych zapachów.

Głównym zadaniem wentylatora sufitowego jest usuwanie ciepłego powietrza z górnej części pomieszczenia i mieszanie go z powietrzem chłodniejszym znajdującym się na niższej wysokości. Dzięki temu wnętrze takie jest lepiej wentylowane, co wpływa na komfort użytkowania.

Urządzenia te są również stosowane w pomieszczeniach, w których korzysta się z komputerów, takich jak biura. Spotkać je można w dużych wnętrzach, w których przebywa wiele osób, takich jak sale konferencyjne, kina lub hale sportowe. W takich miejscach wentylatory sufitowe pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, co wpływa na komfort pracy lub uczestnictwa w zajęciach.

Wentylator sufitowy – rodzaje i funkcje

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wentylatory sufitowe w wielu rodzajach. Oferujemy popularne modele osiowe w licznych rozmiarach, o dużej i małej wydajności. Mogą być one wyposażone w dodatkowe funkcje, są proste w montażu i wydajne. 

Warto wyposażyć swoje wnętrze w doskonałej jakości wentylator sufitowy osiowy z naszego asortymentu. Urządzenia takie działa na zasadzie wciągania powietrza i wypychania go przez wirnik. Wewnątrz znajdują się łopatki, które obracają się wokół osi, a powietrze jest wciągane przez środek wirnika i wypychane na zewnątrz. 

Tego typu urządzenia mogą być także wykorzystywane jako wentylator do łazienki. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest wysoka wydajność przy stosunkowo niskim poziomie hałasu. Wentylatory osiowe mogą być napędzane elektrycznie lub mechanicznie w zależności od potrzeb i wymagań.

W kategorii tej znajdziesz wentylatory sufitowe o różnej wydajności i średnicy. Większe i wydajniejsze modele doskonale poradzą sobie w przestronnych pomieszczeniach takich jak biura, sale sportowe, hotele lub restauracje. Mniejsze przeznaczone są do wnętrz mieszkalnych i zapewnią Ci komfort w łazience lub kuchni.

Oferowane przez nas w tej kategorii systemy wentylacji odznaczają się wysoką jakością i pochodzą od najlepszych producentów. Wykonane są z trwałych tworzyw, dzięki czemu są odporne na powstawanie uszkodzeń mechanicznych i dobrze znoszą ciężkie warunki pracy. Raz zakupiony wentylator posłuży Ci przez wiele lat, doskonale spełniając swoje zadanie. Urządzenia te są niezwykle wydajne i niezawodne, dlatego warto wyposażyć w nie swoje wnętrze.

Wybierając wentylator sufitowy, należy zwrócić uwagę na jego wydajność, poziom hałasu, jaki emituje, opcje sterowania, wygląd oraz markę i jakość produktu. Pamiętaj także, aby dobrać odpowiedni model do wielkości pomieszczenia, w którym będzie zamontowany.

Wentylatory sufitowe do małych i dużych pomieszczeń

Wentylator sufitowy powinien być dobrany do wymiarów wnętrza, pod względem wydajności. Mierzona jest ona w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). W przypadku pokoju o powierzchni około 4–6 m2 zaleca się wentylator o wydajności od 60 do 100 m3/h. W większych pomieszczeniach o powierzchni powyżej 6 m2 wydajność wentylatora powinna wynosić od 100 do 150 m3/h. 

Ciche wentylatory sufitowe

Należy zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki generuje wentylator, aby nie zakłócał spokoju w Twoim domu. Im niższy poziom decybeli, tym ciszej będzie działało urządzenie, co wpływa na komfort użytkowania. W naszej ofercie znajdziesz wydajne modele osiowe, które wyróżniają się niezwykle cichym, dyskretnym działaniem. Emitują one niewiele ponad 30 dB, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Wentylatory z włącznikiem lub na pilot

Wentylatory sufitowe mogą mieć różne opcje sterowania, takie jak włącznik na ścianie, pilot zdalnego sterowania lub automatyczny czujnik wilgotności. Model z włącznikiem na ścianie jest dobrym wyborem dla osób, które potrzebują prostego rozwiązania, natomiast pilot zdalnego sterowania jest idealny dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Modele z automatycznym czujnikiem wilgotności idealnie sprawdzają się w łazienkach. 

Wentylatory dopasowane do aranżacji

Wygląd wentylatora sufitowego to również ważna kwestia, ponieważ powinien on dobrze komponować się z wystrojem łazienki. Wentylatory sufitowe są dostępne w różnych stylach i kolorach, więc zdecyduj się na taki model, który będzie pasował do aranżacji Twojego pomieszczenia. W wielu przypadkach to tradycyjna biel jest najbezpieczniejszym wyborem. Uniwersalny wentylator wpasuje się w wystrój każdego wnętrza i nie będzie zwracał uwagi na jasnym suficie.

Wentylatory od czołowych producentów

Należy zwrócić uwagę także na markę i jakość wentylatora sufitowego. Często jest to inwestycja na lata, dlatego wybierając model od renomowanego producenta z naszej oferty, możesz mieć pewność, że będzie miał długą żywotność. Oferowane przez nasz sklep urządzenia pochodzą od najlepszych dostawców i wykonane są z trwałych tworzyw. Każdy wentylator sufitowy wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa, dzięki czemu dobrze znosi trudne warunki pracy i jest niepodatny na powstawanie uszkodzeń.

FAQ

Jak wyważyć wentylator sufitowy?

Wyważenie wentylatora zapobiega wibracjom, hałasowi i innym problemom związanym z nierównomiernym obracaniem się wirnika. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcją obsługi, przy użyciu odpowiedniego sprzętu i narzędzi. Na początek należy wyłączyć zasilanie wentylatora, zdemontować go z sufitu i usunąć klosz. Przy użyciu miernika sprawdź, czy wirnik jest równomiernie rozłożony na osi. Jeśli nie jest, należy go wyważyć. Umieścić wirnik na specjalnej równoważni. Ciężar powinien być równomiernie rozłożony na osi. Na koniec zamontuj wirnik na sufitowym mocowaniu i sprawdź, czy działa poprawnie.

Wentylator sufitowy – czy warto?

Wentylator sufitowy jest bardzo przydatny w pomieszczeniach, gdzie pojawia się duża wilgotność, takich jak łazienki czy kuchnie, ponieważ usuwa wilgoć, zapachy i może obniżyć temperaturę pomieszczenia w gorące dni. Jednak montaż takiego urządzenia często jest czasochłonny i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności. Warto również wziąć pod uwagę większe koszty energii elektrycznej, które urządzenie może generować. 

Wentylator sufitowy – jaki wybrać?

Przy wyborze wentylatora sufitowego należy wziąć pod uwagę wydajność, poziom hałasu, opcje sterowania, wygląd oraz markę i jakość produktu. W pomieszczeniu o powierzchni około 4–6 metrów kwadratowych, zaleca się wentylator o wydajności od 60 do 100 m3/h. Zwróć uwagę na poziom hałasu, jaki generuje urządzenie. Warto wybrać model, który zapewni skuteczne usuwanie wilgoci z wnętrza, ale nie będzie zbyt głośny. Wybierz także opcję sterowania, która najbardziej Ci odpowiada: włącznik na ścianie, pilot zdalnego sterowania lub automatyczny czujnik wilgotności. 

Czy wentylator sufitowy jest skuteczny?

Tak, wentylator sufitowy może być bardzo skuteczny w usuwaniu wilgoci i zapachów z pomieszczenia. Dzięki temu, że jest montowany na suficie, może równomiernie rozprowadzać powietrze w pomieszczeniu, co wpływa na poprawę jego jakości. Jednak skuteczność wentylatora sufitowego zależy od jego wydajności i umiejscowienia w pomieszczeniu. Warto też wybrać model emitujący niski poziom hałasu.