Produkty

Worki próżniowe – dlaczego warto je stosować

Worki próżniowe – dlaczego warto je stosować

Worki próżniowe to bardzo funkcjonalne akcesoria, które możemy wykorzystać do przechowywania odzieży bądź żywności. Jakie mają zalety i dlaczego warto w nie zainwestować?

workiJak działa worek próżniowy

Worki próżniowe, dzięki odsysaniu z nich powietrza po włożeniu do środka wybranej zawartości, swobodnie dostosowują się do kształtu zawartych w nich przedmiotów. Zapewniają im w ten sposób zachowanie świeżości i niezmiennej formy. Odsysanie powietrza z worków możliwe jest dzięki zwykłemu odkurzaczowi, jednak możemy zaopatrzyć się również w specjalny odsysacz lub zestaw z wentylem próżniowym. Innym sposobem odsysania powietrza z worka jest jego rolowanie wraz z umieszczoną w nim zawartością.

Charakterystyka worków próżniowych

Na rynku znajdziemy bogatą ofertę tego typu produktów. Wśród nich znajdują się głównie te przeznaczone do przechowywania żywności, gotowania sous-vide, czyli próżniowego, a także do przechowywania odzieży oraz innych elementów wyposażenia domu. Produkty takie wykonane są z tworzywa sztucznego, np. nylonu czy polietylenu PE. Te przeznaczone do kontaktu z żywnością są bezzapachowe i bezsmakowe, nadają się do przechowywania w zamrażarce, używania w mikrofali czy mycia w zmywarce. Opakowań próżniowych można używać wielokrotnie, a dostępne są w wielu różnych rozmiarach.

Worki próżniowe na odzież worki

Workami, które cieszą się bardzo dużą popularnością, są opakowania próżniowe przeznaczone do przechowywania elementów garderoby, pościeli, koców, narzut oraz wszelkich innych tekstyliów. Jakie mają one zalety? Przede wszystkim w widoczny sposób zmniejszają objętość wszelkich przechowywanych tkanin, nawet do 75%. Dzięki temu oszczędzamy sporo przestrzeni w szafie czy garderobie. Worki próżniowe stanowią więc również przydatne akcesorium podczas podróży, umożliwiając zaoszczędzenie miejsca w bagażu. Poza tym spełniają jeszcze jedną ważną funkcję – chronią garderobę przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak kurz, wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy, a także przed uszkodzeniami na skutek pojawienia się moli odzieżowych. Wyjęte z takich worków tekstylia są więc świeże, czyste i nie są pogniecione.

Opakowania takie z pewnością przydadzą się nie tylko do przechowywania rzeczy rzadziej używanych czy sezonowych – pozwolą na efektywne spakowanie się podczas przeprowadzki, zabezpieczając jednocześnie odzież przed zabrudzeniem. Uchronią ją także przed zakurzeniem czy zniszczeniem w trakcie remontów.

Warto również dodać, że worki próżniowe na tekstylia dostępne są również w wersji wiszącej – posiadają wbudowane wieszaki, dzięki czemu z łatwością zawiesimy je w szafie czy garderobie.

Data publikacji: 20.11.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak przechowywać letnie ubrania

Jak przechowywać letnie ubrania
Pojemność naszej szafy zwykle ogranicza się do kilku półek, szuflad oraz drążka, na którym wieszamy część ubrań. Niekiedy na bardzo małej powierzchni ...
Czytaj więcej

Jak utrzymać świeżość w garderobie?

Jak utrzymać świeżość w garderobie?
Garderoba jest pomieszczeniem, w którym gromadzimy nie tylko ubrania noszone na co dzień, ale również te sezonowe oraz różnego rodzaju dodatki. Odpowi...
Czytaj więcej

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku
Duża, przestrzenna garderoba stanowi wygodne rozwiązanie w każdym domu. By wszystkie rzeczy znalazły swoje miejsce, potrzeba jednak odpowiednio zaplan...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Worki próżniowe – dlaczego warto je stosować