Produkty

Wybór deszczownicy – na co warto zwrócić uwagę?

Wybór deszczownicy – na co warto zwrócić uwagę?

Nic nie zapewni nam takiego komfortu w czasie korzystania z prysznica jak właściwie dobrana deszczownica. Czym się kierować przy jej zakupie? Poniżej prezentujemy kilka kryteriów, które warto uwzględnić, by znaleźć deszczownicę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

deszczownica okrągłaTypy deszczownic – jakie mamy możliwości?

Do naszej dyspozycji są następujące rodzaje deszczownic:

- deszczownica podtynkowa – wszystkie elementy montażowe zostają zabudowane w ścianie, dlatego też nie zaburzają wystroju wnętrza. O jej montażu powinniśmy jednak pomyśleć jeszcze przed wykończeniem ścian łazienki. Ważne jest też to, że każda ewentualna awaria i próba jej naprawy będą się równać konieczności zniszczenia ściany. Szereg takich produktów znajdziemy w tej kategorii;

- deszczownica natynkowa – jej montaż jest prosty i można go przeprowadzić w każdej chwili, gdyż nie wymaga ingerencji w konstrukcję. Jednocześnie zajmuje jednak więcej miejsca niż model montowany podtynkowo;

- deszczownica sufitowa – montowana bezpośrednio do sufitu lub podsufitki;

- deszczownica do prysznica – umieszcza się ją na uchwycie prysznicowym zamiast klasycznej słuchawki. Dość tania, a przy tym łatwa w montażu – wystarczy jedynie przykręcić ją do węża prysznicowego.

Uwaga!

Specyficznym rodzajem deszczownic sufitowych są tzw. modele kaskadowe. W tej sytuacji poza standardowym strumieniem wody, możemy też wybrać tryb kaskadowy, w którym woda wypływa zupełnie tak, jak z małego wodospadu – stąd taka nazwa. Po takie rozwiązanie warto sięgnąć w nowoczesnych przestronnych łazienkach – tylko wtedy strumień wody będzie prezentować się efektownie.

deszczownica Deszczownica do wanny – czym różni się od tej do prysznica?

Wybierając deszczownice do wanny, nie możemy zapominać o tym, że nie jest to zabudowana konstrukcja tak jak w przypadku prysznica – nawet jeśli wyposażymy ją w parawan nawannowy nie możemy oczekiwać pełnej szczelności. W związku z tym lepiej sięgnąć po takie rozwiązanie, które nie zachlapie podłogi w czasie kąpieli. Warto więc wybrać deszczownicę o mniejszej średnicy, która będzie rozchlapywać wodę na mniejszej powierzchni.

Co jeszcze jest istotne?

Nie zapominajmy również o samym kształcie deszczownicy – do wyboru mamy okrągłe i kwadratowe modele. Okrągłe deszczownice są najczęściej modelami naściennymi lub montowanymi na drążkach. Akcesoria o kwadratowym kształcie są zazwyczaj montowane bezpośrednio na suficie – łatwiej je zlicować z zastosowaną na nim okładziną.

Deszczownica Cooke&Lewis Shary 20 x 20 cm chromWażny jest także materiał, z którego wykonano deszczownicę – może to być zarówno metal, jak i tworzywo sztuczne. Choć to ostatnie rozwiązanie należy do najtańszych, niestety nie jest zbyt trwałe. Jeśli zależy nam na deszczownicy, która będzie nam służyć przez optymalnie długi czas, sięgnijmy po taką wykonaną z mosiądzu.

Kupując deszczownicę, musimy też wybrać pomiędzy taką wyposażoną w termostat lub bez niego. Którą z nich kupić? Termostat to coś, co zdecydowanie podwyższy nasz komfort podczas kąpieli – chociażby dlatego, że zapobiegnie poparzeniu strumieniem zbyt gorącej wody. Jeśli jednak sam panel prysznicowy posiada zintegrowany termostat, możemy wybrać nieco tańszą deszczownicę bez niego.

Jeśli wciąż wahamy się między zakupem deszczownicy a tradycyjnej słuchawki prysznicowej, zajrzyjmy do tego artykułu – znajdujące się w nim porady ułatwią dokonanie właściwego wyboru!

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak wykonać prysznic na zewnątrz?

Jak wykonać prysznic na zewnątrz?
Prysznic na zewnątrz to przede wszystkim wielka wygoda, szczególnie wtedy, gdy korzystamy z basenu na przydomowej posesji lub gdy często pracujemy w o...
Czytaj więcej

Kąpiel w strugach wody – prysznic z deszczownicą

Kąpiel w strugach wody – prysznic z deszczownicą
Deszczownica to obecnie niezastąpiony element wyposażenia naszego prysznica. Dzięki niej czujemy się, jak gdyby delikatny deszcz spływał równomiernie ...
Czytaj więcej

Deszczownica czy tradycyjna słuchawka?

Deszczownica czy tradycyjna słuchawka?
Decydując się na wyposażenie łazienki zazwyczaj musimy wybrać: wanna czy kabina prysznicowa. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, zresztą w spryt...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wybór deszczownicy – na co warto zwrócić uwagę?