Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Nie jest żadną tajemnicą, że lustra są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Skorygować jego kształt, nadać mu głębi i sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i przestronniejsze. Jak to zrobić? Jak sprawić, by lustra były wielką ozdobą Twojego domu? Jak optycznie powiększyć łazienkę, kuchnię, salon lub przedpokój? Przekonaj się!

Przejdź do następnych akapitów:

Odśwież wnętrze Twojego domu! Tchnij w nie nowego ducha!
Jak optycznie powiększyć wnętrze? Postaw na lustra!
Lustra we wnętrzach. Nowe spojrzenie na wystrój

Odśwież wnętrze Twojego domu! Tchnij w nie nowego ducha!

Czasami potrzeba bardzo niewiele, by całkowicie odmienić właściwie dowolne wnętrze.  Nie musisz przeprowadzać od razu wielkiego remontu! Wystarczy nawet zwykła zmiana koloru ścian, by Twoje wnętrze nabrało zupełnie innego wyrazu.

Nie chcesz zmieniać koloru ścian? W takim razie postaw na zmianę dekoracji. Diabeł tkwi w szczegółach. Nowa narzuta na sofę, kilka dodatkowych poduszek, świecznik, dekoracyjne świece, nowy dywan, obraz, plakat lub grafika – wszystko to potrafi nadać zupełnie nowy charakter każdemu wnętrzu. Często wystarczy też zwykła zmiana oświetlenia.

Do odświeżenia wnętrza Twojego domu idealnie nadadzą się też lustra. We wnętrzach pozwolą one na świeże spojrzenie na to, co doskonale znane. Całkowita zmiana perspektywy może przynieść wiele dobrego. Zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć pokój? Sięgnij po lustro.

Jak optycznie powiększyć wnętrze? Postaw na lustra!

Jak optycznie powiększyć wnętrze? Za pomocą luster! To one z powodzeniem sprawią, że dowolne pomieszczenie będzie wydawać się większe, wyższe, szersze lub dłuższe. Nawet małe mieszkanie będzie prezentować się efektowniej i sprawiać wrażenie większego, przestronniejszego i jaśniejszego.

Jak optycznie powiększyć pokój

Nie ma złego pomieszczenia na lustra. Najczęściej występują one w przedpokoju, łazience i garderobie. Pełnią tam głównie role czysto funkcjonalne – pozwalają Ci przyszykować się i przejrzeć  przed wyjściem z domu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zostały powieszone w innych miejscach. Lustro w kuchni? W salonie? Oczywiście, że tak!

Nie musisz się nawet ograniczać do jednego lustra w danym wnętrzu. Osiągniesz naprawdę interesujący efekt optyczny, gdy zdecydujesz się na kilka luster. Powieś dwa lustra naprzeciwko siebie. Ich odbicie da Ci wrażenie, że dany pokój jest nawet kilkukrotnie większy niż w rzeczywistości. Doskonały efekt osiągniesz, wieszając tak lustro w salonie.

Aranżacje kilku luster w jednym pomieszczeniu wcale nie są takie skomplikowane. Po prostu uważaj, by nie przesadzić z ich zdobieniami. Kilka luster w pięknych, barokowych ramach będzie prezentować się dość niefortunnie, zwłaszcza w małym mieszkaniu. Wtedy zamiast optycznie powiększyć dany pokój, sprawią, że wyda się on chaotyczny i zagracony.

Lustra we wnętrzach. Nowe spojrzenie na wystrój

Zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć pokój? A może coś więcej niż jeden pokój? Chcesz dodać przestrzeni kuchni i przedpokojowi? Pomogą Ci w tym lustra. Nie oznacza to jednak, że możesz po prostu powiesić je w dowolnym miejscu. Żeby osiągnąć zamierzony efekt, musisz włożyć w to trochę wysiłku. Opłaci Ci się to. Lustra we wnętrzach mogą zrobić naprawdę dużo dobrego.

Lustro w kuchni? Czemu nie!

Lustro w kuchni na pierwszy rzut oka może trochę dziwić. Kuchnia nie kojarzy się jako miejsce z lustrami. Zupełnie niesłusznie! Lustro powieszone na kuchennej ścianie odpowiednio skoryguje kształt pomieszczenia. Gdy powiesisz je na krótszej ścianie, mała prostokątna kuchnia optycznie zyska trochę dodatkowej przestrzeni.

Optyczne powiększanie wnętrz

Lustro możesz powiesić też tuż nad blatem w miejscu płytek. Dzięki temu zyskasz niebanalną ozdobę i dodasz Twojej kuchni głębi.

Ściana to nie jest jedyne miejsce, na którym w Twojej kuchni mogą zagościć lustra. Z powodzeniem możesz zamienić fronty Twoich mebli na lustra. To rozwiązanie na pewno znasz z szaf na ubrania. Na szafkach kuchennych lustra będą prezentować się równie zachwycająco.

Lustro w łazience? Nie może być inaczej!

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Oczywiście za pomocą luster! Lustro to nieodłączny element łazienki. Zadbaj o to, by poza rolą czysto funkcjonalną, wpłynęło też na wygląd tego pomieszczenia. Może przecież być ogromną, centralną ozdobą, od razu przykuwać wzrok i sprawiać, że łazienka od razu zaprezentuje się jako większa i bardziej elegancka.

Doskonałym pomysłem będzie światło punktowe, umieszczone po dwóch stronach lustra. Łazienki to zazwyczaj raczej małe pomieszczenia. Często pozbawione są też dużych okien lub nie mają ich w ogóle. Rozświetlenie łazienki za pomocą lustra da doskonały efekt.

Jak optycznie powiększyć łazienkę

Co pasuje do salonu? Oczywiście lustro!

Nikogo nie dziwi już lustro w salonie. Aranżacje są najróżniejsze. Do najbardziej klasycznych rozwiązań należy lustro powieszone na ścianie za kanapą. Umieść je na wysokości około 170 cm od podłogi i nadaje salonowi przestronności.

Żeby doświetlić salon, lustro powieś naprzeciwko okna. Jeśli Twój pokój dzienny ma dwa okna, lustro najlepiej będzie prezentować się powieszone pomiędzy nimi na wąskiej ścianie. To wyraźnie powiększy Twój salon.

Nie wieszaj luster naprzeciwko foteli, sofy lub kącika wypoczynkowego. Będziesz czuć się obserwowana. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, by lustro wylądowało pod sufitem. Salon będzie wtedy wydawał się wyższy niż jest w rzeczywistości.

Jak optycznie powiększyć wnętrze