Produkty

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Nie jest żadną tajemnicą, że lustra są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Skorygować jego kształt, nadać mu głębi i sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i przestronniejsze. Jak to zrobić? Jak sprawić, by lustra były wielką ozdobą Twojego domu? Jak optycznie powiększyć łazienkę, kuchnię, salon lub przedpokój? Przekonaj się!

Przejdź do następnych akapitów:

Odśwież wnętrze Twojego domu! Tchnij w nie nowego ducha!

Czasami potrzeba bardzo niewiele, by całkowicie odmienić właściwie dowolne wnętrze.  Nie musisz przeprowadzać od razu wielkiego remontu! Wystarczy nawet zwykła zmiana koloru ścian, by Twoje wnętrze nabrało zupełnie innego wyrazu.

Nie chcesz zmieniać koloru ścian? W takim razie postaw na zmianę dekoracji. Diabeł tkwi w szczegółach. Nowa narzuta na sofę, kilka dodatkowych poduszek, świecznik, dekoracyjne świece, nowy dywan, obraz, plakat lub grafika – wszystko to potrafi nadać zupełnie nowy charakter każdemu wnętrzu. Często wystarczy też zwykła zmiana oświetlenia.

Do odświeżenia wnętrza Twojego domu idealnie nadadzą się też lustra. We wnętrzach pozwolą one na świeże spojrzenie na to, co doskonale znane. Całkowita zmiana perspektywy może przynieść wiele dobrego. Zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć pokój? Sięgnij po lustro.

Jak optycznie powiększyć wnętrze? Postaw na lustra!

Jak optycznie powiększyć wnętrze? Za pomocą luster! To one z powodzeniem sprawią, że dowolne pomieszczenie będzie wydawać się większe, wyższe, szersze lub dłuższe. Nawet małe mieszkanie będzie prezentować się efektowniej i sprawiać wrażenie większego, przestronniejszego i jaśniejszego.

jak optycznie powiększyć pokój - lusta

Nie ma złego pomieszczenia na lustra. Najczęściej występują one w przedpokoju, łazience i garderobie. Pełnią tam głównie role czysto funkcjonalne – pozwalają Ci przyszykować się i przejrzeć  przed wyjściem z domu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zostały powieszone w innych miejscach. Lustro w kuchni? W salonie? Oczywiście, że tak!

Nie musisz się nawet ograniczać do jednego lustra w danym wnętrzu. Osiągniesz naprawdę interesujący efekt optyczny, gdy zdecydujesz się na kilka luster. Powieś dwa lustra naprzeciwko siebie. Ich odbicie da Ci wrażenie, że dany pokój jest nawet kilkukrotnie większy niż w rzeczywistości. Doskonały efekt osiągniesz, wieszając tak lustro w salonie.

Aranżacje kilku luster w jednym pomieszczeniu wcale nie są takie skomplikowane. Po prostu uważaj, by nie przesadzić z ich zdobieniami. Kilka luster w pięknych, barokowych ramach będzie prezentować się dość niefortunnie, zwłaszcza w małym mieszkaniu. Wtedy zamiast optycznie powiększyć dany pokój, sprawią, że wyda się on chaotyczny i zagracony.

Lustra we wnętrzach. Nowe spojrzenie na wystrój

Zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć pokój? A może coś więcej niż jeden pokój? Chcesz dodać przestrzeni kuchni i przedpokojowi? Pomogą Ci w tym lustra. Nie oznacza to jednak, że możesz po prostu powiesić je w dowolnym miejscu. Żeby osiągnąć zamierzony efekt, musisz włożyć w to trochę wysiłku. Opłaci Ci się to. Lustra we wnętrzach mogą zrobić naprawdę dużo dobrego.

Lustro w kuchni? Czemu nie!

Lustro w kuchni na pierwszy rzut oka może trochę dziwić. Kuchnia nie kojarzy się jako miejsce z lustrami. Zupełnie niesłusznie! Lustro powieszone na kuchennej ścianie odpowiednio skoryguje kształt pomieszczenia. Gdy powiesisz je na krótszej ścianie, mała prostokątna kuchnia optycznie zyska trochę dodatkowej przestrzeni.

lustro w kuchni

Lustro możesz powiesić też tuż nad blatem w miejscu płytek. Dzięki temu zyskasz niebanalną ozdobę i dodasz Twojej kuchni głębi.

Ściana to nie jest jedyne miejsce, na którym w Twojej kuchni mogą zagościć lustra. Z powodzeniem możesz zamienić fronty Twoich mebli na lustra. To rozwiązanie na pewno znasz z szaf na ubrania. Na szafkach kuchennych lustra będą prezentować się równie zachwycająco.

Lustro w łazience? Nie może być inaczej!

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Oczywiście za pomocą luster! Lustro to nieodłączny element łazienki. Zadbaj o to, by poza rolą czysto funkcjonalną, wpłynęło też na wygląd tego pomieszczenia. Może przecież być ogromną, centralną ozdobą, od razu przykuwać wzrok i sprawiać, że łazienka od razu zaprezentuje się jako większa i bardziej elegancka.

Doskonałym pomysłem będzie światło punktowe, umieszczone po dwóch stronach lustra. Łazienki to zazwyczaj raczej małe pomieszczenia. Często pozbawione są też dużych okien lub nie mają ich w ogóle. Rozświetlenie łazienki za pomocą lustra da doskonały efekt.

jak optycznie powiększyć łazienkę - lustra

Co pasuje do salonu? Oczywiście lustro!

Nikogo nie dziwi już lustro w salonie. Aranżacje są najróżniejsze. Do najbardziej klasycznych rozwiązań należy lustro powieszone na ścianie za kanapą. Umieść je na wysokości około 170 cm od podłogi i nadaje salonowi przestronności.

Żeby doświetlić salon, lustro powieś naprzeciwko okna. Jeśli Twój pokój dzienny ma dwa okna, lustro najlepiej będzie prezentować się powieszone pomiędzy nimi na wąskiej ścianie. To wyraźnie powiększy Twój salon.

Nie wieszaj luster naprzeciwko foteli, sofy lub kącika wypoczynkowego. Będziesz czuć się obserwowana. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, by lustro wylądowało pod sufitem. Salon będzie wtedy wydawał się wyższy niż jest w rzeczywistości.

lustro w salonie - aranżacje

Lustro i przedpokój – para idealna

Trudno wyobrazić sobie przedpokój bez lustra. To stały element wyposażenia. Może być wiszące, stojące lub wbudowane we front przestronnej szafy, musi jednak być obecne. Przedpokój to zazwyczaj małe i ciasne pomieszczenie – powieś lustro na krótszej ścianie, wydłużysz je optycznie.

W małym przedpokoju bardzo dobrze sprawdzi się duże lustro i dodatkowe źródło światła, umieszczone w jego pobliżu. W takim zestawieniu najlepiej zaprezentują się na ścianie, która przylega do dalszej części mieszkania.

 

Data publikacji: 19.02.2019
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza
Łazienka to jedyne pomieszczenie w domu, które trzeba urządzić tak, by było jednocześnie funkcjonalne i sprzyjało relaksowi. W łazience nie tyl...
Czytaj więcej

Wielkie możliwości w małej łazience

Wielkie możliwości w małej łazience
Nawet małą łazienkę możemy urządzić tak, aby była jednocześnie wygodna, ładna i funkcjonalna. W takim pomieszczeniu najistotniejsze będzie to, po jaki...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę? Sprytne sposoby na zwiększenie przestrzeni

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę? Sprytne sposoby na zwiększenie przestrzeni
Nieduża łazienka nie musi być mało funkcjonalna, ale trudno jest nagle zwiększyć jej rozmiar. Warto jednak wiedzieć, jak powiększyć małą łazienkę opty...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?