Produkty

Żagiel cieniujący do ogrodu – dlaczego warto?

Żagiel cieniujący do ogrodu – dlaczego warto?

Jedną z form zacienienia wybranej części ogrodu czy tarasu jest specjalny żagiel. Możemy zastąpić nim parasol, markizę i daszek. Dowiedzmy się, jak działa i dlaczego warto go zastosować. Z dokładnego filmu instruktażowego zaczerpniemy również wiedzę o tym, na czym polega jego montaż.

Żagiel nad stołem w ogrodzieCzym jest żagiel cieniujący?

Ten rodzaj zadaszenia, jak sama nazwa wskazuje, przypomina żagiel. Podobny kształt trójkąta oraz rozpostarty materiał wyraźnie nawiązują do wakacyjnego, nadmorskiego klimatu. Z tego powodu żagiel cieniujący stanowi element funkcjonalno-dekoracyjny. Zastąpimy nim inne formy osłaniania balkonu i tarasu – idealnie nadaje się jako forma zacienienia miejscowego.

Materiał żagla to odporna na wodę i promieniowanie UV tkanina, dlatego zachowa on swój wygląd na długo, bez względu na to, jakie będą panowały warunki atmosferyczne. Ta forma osłony tarasowo-balkonowej w odróżnieniu od parasola czy markizy nie jest mobilna, o czym powinniśmy pamiętać, wybierając miejsce, w którym ma ona służyć.

Czy wiesz, że…?

Na szczęście żagiel cieniujący nie musi być stale rozpięty. Łatwo ściągniemy go za pomocą karabińczyków. Możemy również odpiąć tylko jeden lub dwa boki, aby nieco zmienić działanie żagla.

Żagle nad placem zabaw dla dzieciCo wyróżnia żagle cieniujące?

Nadrzędną zaletą żagli cieniujących jest ich lekka forma. Jeśli warunki na to pozwalają, możemy je rozpiąć pomiędzy istniejącymi powierzchniami pionowymi, takimi jak ściana czy słupy, a także drzewa. Taki sposób zawieszenia oszczędza nam sporo pracy i konieczności montowania dodatkowych elementów. Jeśli jednak miejsce na żagiel cieniujący jest mniej sprzyjające, wykorzystamy do jego zamocowania zwykły słupek drewniany.

Żagiel cieniujący znacznie lepiej sprawdzi się na małych balkonach i tarasach niż jakikolwiek parasol. Rozwieszony na mocowaniach umieszczonych na ścianach lub słupach nie potrzebuje dodatkowego miejsca na stelaż.

Od markizy żagiel jest natomiast znacznie tańszy i nie wymaga zakładania dodatkowej instalacji. Powiesimy go też znacznie szybciej niż markizę.

Żagiel cieniujący wpisuje się również doskonale w nowoczesne trendy projektowania przestrzeni. Z tego względu będzie świetnie prezentował się zarówno przy prywatnych domkach jednorodzinnych, jak i w roli elementów aranżacji restauracyjnego patia czy hotelowego ogrodu.

Niebieski żagiel CastoramaMocowanie żagla cieniującego – co należy wiedzieć?

Instalacja tej formy zadaszenia tarasu lub balkonu nie jest skomplikowana. Przede wszystkim jednak musimy zdecydować się, gdzie żagiel cieniujący przyda się najbardziej. Kiedy już wybierzemy miejsce, w którym sprawdzi się najlepiej, musimy ustalić, gdzie powinny znaleźć się kołki i haczyki utrzymujące go. Jeśli brakuje nam powierzchni, na której możemy wykonać takie mocowanie, musimy zainstalować również słupek. Czynność nie będzie skomplikowana, jeśli obejrzymy jak to zrobić na poniższym filmie instruktażowym.

Z wideo dowiemy się również, jakie dokładnie akcesoria i narzędzia będą nam potrzebne do tego, aby odpowiednio przymocować żagiel.
Dowiedzmy się, jak jeszcze możemy chronić się przed słońcem w ogrodzie i na tarasie.

 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Markiza ogrodowa i tarasowa – dlaczego warto ją zamontować?

Markiza ogrodowa i tarasowa – dlaczego warto ją zamontować?
Markiza ogrodowa lub tarasowa to po prostu daszek, który montuje się na zewnętrznej ścianie budynku. Zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem ...
Czytaj więcej

Jak osłonić balkon i taras – przegląd materiałów

Jak osłonić balkon i taras – przegląd materiałów
Zarówno balkon, jak i taras stanowią przedłużenie mieszkania – pozwalają na spędzanie czasu na świeżym powietrzu bez potrzeby wychodzenia z domu...
Czytaj więcej

Jak chronić balkon przed deszczem

Jak chronić balkon przed deszczem
Dla wielu z nas balkon stanowi namiastkę ogrodu – spędzamy na nim wolne chwile, odpoczywamy i hodujemy rośliny doniczkowe. Aby móc korzystać z n...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Żagiel cieniujący do ogrodu – dlaczego warto?