Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pneumatyczne

Strzałka w prawo

Kompresory

Strzałka w prawo

Kompresory

Uciekające z kół samochodu powietrze to Twoja bolączka? W takim razie może pora zaopatrzyć się we własny kompresor. Urządzenie to jest niczym innym jak maszyną, która generuje sprężone powietrze.

Filtry

Kompresory

Uciekające z kół samochodu powietrze to Twoja bolączka? W takim razie może pora zaopatrzyć się we własny kompresor. Urządzenie to jest niczym innym jak maszyną, która generuje sprężone powietrze.

22 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia pneumatyczne

Wyświetlanie 22 z 22 produktów

Kompresor – nieodzowne wyposażenie warsztatu

Uciekające z kół samochodu powietrze to Twoja bolączka? W takim razie może pora zaopatrzyć się we własny kompresor. Urządzenie to jest niczym innym jak maszyną, która generuje sprężone powietrze. Zasysa je z otoczenia, a następnie wypuszcza pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu jesteś w stanie wykorzystać go wszędzie tam, gdzie potrzebujesz coś napompować lub przeczyścić bez użycia wody.

Sprężarka powietrza ma właściwie dwa zadania. Zwiększanie ciśnienia wydalanego powietrza oraz wymuszanie jego przepływu. Oznacza to, że z maszyną łatwo nakierujesz strumień powietrza dokładnie w to miejsce, w którym jest ono potrzebne. Może to być wnętrze elementu do pompowania, a także maszyny rolniczej, która wymaga wyczyszczenia.

Kompresory dzielą się zasadniczo na dwa typy: olejowe i bezolejowe. Różnica między nimi polega w zasadzie na jednym: w przypadku tych pierwszych tłok jest dodatkowo smarowany olejem. W drugim typie natomiast specjalnie skonstruowany tłok nie wymaga oleju, a tym samym jego regularnej wymiany.

W zależności od przeznaczenia oraz zastosowania kompresor powietrza może mieć różne wymiary. Znajdziesz niewielkie urządzenia idealne do pompowania piłki, roweru lub brodzika dla dzieci. Możesz także wybrać profesjonalne kompresory o dużej mocy, które nadadzą się do zastosowania w profesjonalnym warsztacie lub dużym gospodarstwie rolnym.

Do czego przyda Ci się kompresor powietrza?

Kompresor znajdzie wiele zastosowań w każdym miejscu. Bez wątpienia urządzenia te są najpopularniejsze we wszelkich warsztatach samochodowych czy serwisach maszyn. Również u wulkanizatora je znajdziesz. Trudno wyobrazić sobie warsztat, w którym nie znajdzie się przynajmniej jedna sprężarka. Kompresor służy w tych miejscach przede wszystkim do pompowania opon. Dotyczy to kół o różnym rozmiarze. Dzięki temu dobrze dopasowany kompresor jest w stanie skutecznie rozwiązać niejeden problem „z gumą w kole”.

Doświadczeni właściciele większych gospodarstw rolnych również powinni zaopatrzyć się w kompresor. Sprężarka przydaje im się w dwóch sytuacjach. Przede wszystkim mogą wykorzystać ją do napompowania olbrzymich kół maszyn rolniczych. Bez specjalistycznego kompresora byłoby to niemożliwe. Trudno przetransportować tak duże koło do wulkanizatora czy nawet na stację benzynową, aby je tam napompować.

Kompresor w rolnictwie nadaje się także do czyszczenia maszyn rolniczych. Sprężone powietrze doskonale usuwa suchą trawę czy pozostałości zboża z ostrzy. Nadaje się także do czyszczenia kosiarki niezależnie od jej typu czy rozmiaru. Od dobrze wyczyszczonych maszyn zależy skuteczność i efektywność pracy.

W jeszcze jednym miejscu przyda się kompresor powietrza. Wszelkie zakłady lakiernicze korzystają z tego sprzętu. Wynika to głównie z tego, że urządzenie to potrzebne jest do malowania aerografem. Z tego samego powodu sprężarka powietrza jest wykorzystywana przez mniejsze zakłady stolarskie.

Olejowy czy bezolejowy? – na co jeszcze zwracać uwagę, gdy wybierasz kompresor powietrza?

Zanim go kupisz, zastanów się, do czego wykorzystasz kompresor. Sprężarka o małych rozmiarach w zupełności wystarczy do użytku domowego. Poradzi sobie z nadmuchaniem kół od roweru, z gumowymi zabawkami, a nawet mniejszymi brodzikami czy większymi basenami rozporowymi. Jeśli zatem nie planujesz przeznaczać go do szczególnie trudnych zadań, w zupełności wystarczy Ci sprężarka powietrza o mniejszej mocy. Mały rozmiar, względnie cicha praca oraz łatwość przechowywania to główne zalety tych modeli. Idealnie sprawdzą się przede wszystkim w domach, w których zastąpią klasyczne pompki do rowerów lub piłek.

Szukasz sprzętu o większej sile? Wybierz zatem kompresor tłokowy. Dzieli się on na dwa rodzaje: olejowy i bezolejowy. Jeśli dysponujesz mniejszą ilością wolnego miejsca, lepsza będzie sprężarka powietrza bezolejowa. Wykorzystasz ją przede wszystkim tam, gdzie powietrze nie może być zanieczyszczone olejem. Do czyszczenia maszyn spożywczych czy nawet farmaceutycznych będzie to z pewnością znacznie lepszy wybór. Dużą zaletą tych urządzeń jest także mniejsza waga oraz cicha praca. Weź jednak pod uwagę, że kompresor bezolejowy ma mniejszy silnik i nie nadaje się do pracy ciągłej. Będziesz musiał robić sobie przerwy podczas bardziej wymagających zadań.

W jakiej sytuacji lepszym wyborem będzie olejowa sprężarka? Kompresor ten wyróżnia się dużą wydajnością i możliwością pracy ciągłej. Dodatkowo to właśnie te modele nadają się do profesjonalnych zastosowań w warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych lub w rolnictwie. Kompresory olejowe mogą mieć zbiorniki o różnej pojemności. Są również dużo trwalsze od bezolejowych odpowiedników.

Jeśli wybierasz kompresor olejowy, będziesz potrzebował większej ilości wolnego miejsca do jego przechowywania. Co więcej, są to urządzenia o dość dużej wadze. Koniecznie zatem upewnij się, że zamontowane w nich kółka działają sprawnie i pozwalają na wygodny transport. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z urządzenia w dowolnym miejscu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór innych produktów związanych z tą kategorią.