Produkty

Zalety podłogi bambusowej

Zalety podłogi bambusowej

Powszechnie wiadomo, że bambus jest kojarzony z długowiecznością i piękną prezencją. Taką symbolikę mogą zyskać również podłogi. Wystarczy skorzystać z rozwiązania, jakim jest podłoga bambusowa. Poniżej przedstawiamy jej najważniejsze zalety.

bambusowa podłogaTwardość to podstawa

Niepodważalnym atutem podłóg bambusowych jest ich znakomita twardość. Porównuje się ją do klasy drzew egzotycznych. Warto tutaj zaznaczyć, że sam bambus błędnie uznawany jest za drewno. Jest on rośliną o drewnianych łodygach, z których to wyrabia się podłogi. Towarzysząca twardości jest trwałość bambusa. Taki wybór to inwestycja w solidność na długie lata.

Łatwa konserwacja

W przypadku konserwacji podłóg bambusowych sprawa jest prosta. Czynności pielęgnacyjne nie zajmują dużo czasu, a efekt jest zadowalający. Z reguły podłogę wystarczy regularnie zamiatać i odkurzać. Od czasu do czasu warto również użyć wilgotnego mopa i przetrzeć powierzchnię do sucha.

Ekologia

Bambus wykonany jest z materiałów naturalnych. Obecnie to ważny trend w branży budowlanej, gdyż ludzie są coraz bardziej świadomi szkód wyrządzanych środowisku. Co więcej, bambus należy do szybko odnawialnych roślin. Już w ciągu 4-6 lat potrafi osiągnąć pełną dojrzałość.

Elegancja

Podłoga bambusowa zdecydowanie podnosi atrakcyjność wnętrza. Swoją obecnością doskonale skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia. Wypełniona nimi przestrzeń zyska na elegancji i klasie. Bambus pięknie zaprezentuje się zarówno w klasycznej, jak i w nowoczesnej aranżacji. Warto tu zaznaczyć, że materiał ten jest odporny na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz wilgoci. Przy jego wyborze należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wraz z upływem czasu bambus może lekko zmienić swoją barwę (ulec rozjaśnieniu). Na szczęście, po przeprowadzeniu odpowiednich zabiegów powróci on do swojej pierwszej postaci.

bambusWysoka odporność na ścieranie

Podłoga bambusowa jest również wysoce odporna na ścieranie. Dzięki temu z powodzeniem można ją wykorzystać w pomieszczeniach, gdzie panuje duży ruch.

Uniwersalność

Zastosowanie podłogi bambusowej nie ma ograniczeń. Taka forma podłoża sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni, jak i przedpokoju. Dojrzały bambus dobrze zachowuje się również w kontakcie z wodą, dlatego może być stosowany w łazience, dodając pomieszczeniu oryginalnej elegancji.

Podłogi bambusowe są wciąż jednym z droższych, aczkolwiek ciekawszych i trwalszych rozwiązań. Sami zadecydujemy, czy są tym, czego dokładnie oczekujemy od podłoża. Jedno jest pewne – warto je wziąć pod uwagę przy poszukiwaniach.

Data publikacji: 20.01.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga w jodełkę – układanie parkietu krok po kroku

Podłoga w jodełkę – układanie parkietu krok po kroku
Podłoga w jodełkę to jeden z najpopularniejszych wzorów układania desek drewnianych w mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych. Ten ciekawy i ...
Czytaj więcej

Renowacja drewnianej podłogi – jak odnowić podłogę z litego drewna?

Renowacja drewnianej podłogi – jak odnowić podłogę z litego drewna?
Użytkowanie każdego rodzaju podłogi wiąże się z jej niszczeniem i ścieraniem wierzchniej warstwy. Nawet najbardziej zaawansowane sposoby konserwacji n...
Czytaj więcej

3 sposoby na szybki remont podłogi

3 sposoby na szybki remont podłogi
Podłoga to jedna z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Codziennie robisz po niej setki kroków, kursując pomiędzy pomieszczeniami. W...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zalety podłogi bambusowej