Produkty

Zestaw prysznicowy a system prysznicowy – czym się różnią?

Zestaw prysznicowy a system prysznicowy – czym się różnią?

Przeglądając akcesoria prysznicowe, z pewnością nie raz spotkaliśmy się z określeniami system i zestaw natryskowy. Czym odróżniają się od siebie te akcesoria? Oto krótki poradnik, który wyjaśnia, czym cechuje się taka armatura i na czym polega różnica pomiędzy nimi!

Czym jest zestaw prysznicowy?

Zestaw natryskowy to rozwiązanie, z którym najczęściej spotykamy się w naszych łazienkach – to nic innego jak tradycyjna słuchawka prysznicowa z towarzyszącymi jej akcesoriami. Zaliczamy do nich:

- rączkę natryskową,

Porada eksperta

Dostępne na rynku rączki natryskowe mogą być jednostrumieniowe lub wyposażone w możliwość indywidualnego regulowania strumienia wody, a nawet w funkcję hydromasażu. Możemy też spotkać się z modelami w różnych kształtach i kolorach – dzięki temu wpasowanie ich w wystrój łazienki nie sprawi nam trudności.

- regulowany uchwyt na rączkę,

- drążek natryskowy,

- wąż.

woda z prysznicaDrążek montuje się na ścianie na dowolnie wybranej wysokości, uzależnionej od wzrostu domowników. Zazwyczaj można też łatwo regulować jego kąt nachylenia – umożliwia to specjalny przegub kulkowy. Droższe modele zestawów prysznicowych mogą być również wyposażone w mydelniczkę oraz niewielką półkę – ułatwi to zachowanie porządku wśród kosmetyków znajdujących się w kabinie. Oczywiście możemy wyposażyć je w dodatkowe akcesoria, takie jak np. górna dysza prysznicowa – wiąże się to jednak z dodatkowym wydatkiem.

Kiedy warto sięgnąć po zestaw prysznicowy? Rozwiązanie to sprawdza się najlepiej w sytuacji, gdy chcemy zastosować go jako dodatkowe akcesorium przy wannie – posłuży nam np. do spłukania szamponu z włosów czy też do opłukania ścianek wanny. Łącząc go z parawanem nawannowym, wydzielimy z kolei w wannie wygodne miejsce do wzięcia szybkiego prysznica.

zestaw prysznicowy ferroCo składa się na system natryskowy?

Jak sama nazwa wskazuje, system prysznicowy jest bardziej złożony niż zestaw – w komplecie znajdziemy więc więcej elementów. Jego centralny punkt stanowi kolumna natryskowa, która nie tylko doprowadzi wodę do armatury, lecz jednocześnie posłuży za drążek podtrzymujący rączkę. Kolumna łączy się także z dodatkową głowicą natryskową umieszczoną na górze, nad głową kąpiącej się osoby. Akcesorium to dostępne jest w różnych kształtach – od klasycznego i okrągłego po nowoczesne, prostokątne. Pozwoli nam to na dobranie go do pozostałej armatury znajdującej się w pomieszczeniu.

prysznic w lazienceSystemy prysznicowe są też zazwyczaj rozbudowane o specjalne akcesoria służące do profesjonalnego hydromasażu. Mogą to być np. dysze do masażu zintegrowane w kolumnie. W tym samym miejscu mogą też znajdować się wygodne półki na kosmetyki. Co więcej, przedni panel kolumny natryskowej doskonale maskuje wszystkie przyłącza niezbędne do funkcjonowania armatury – dzięki temu nie zaburzają wyglądu łazienki. Niektóre kolumny są również na tyle szczelne, że można w nich montować drobne akcesoria elektryczne, takie jak np. radio. Wybierając takie rozwiązanie, będziemy mogli cieszyć się dźwiękami muzyki, zażywając kąpieli.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak stworzyć najtańszy prysznic?

Jak stworzyć najtańszy prysznic?
Obszerne kabiny z wielofunkcyjnymi panelami prysznicowymi, designerskie drzwiczki i brodziki – nasz natrysk może być bardzo kosztowny. Jeśli jed...
Czytaj więcej

Wybieramy zestawy prysznicowe do domowej łazienki

Wybieramy zestawy prysznicowe do domowej łazienki
Podczas wykańczania i wyposażania łazienki, będziemy musieli podjąć decyzję o tym, jaki prysznic wybrać. Warto zwrócić uwagę na zestawy, których...
Czytaj więcej

Wyposażenie prysznica – na co się zdecydować?

Wyposażenie prysznica – na co się zdecydować?
Kabinę prysznicową możemy doposażyć w różnego rodzaju akcesoria, które uczynią codzienną kąpiel jeszcze bardziej komfortową i przyjemną. Wybór poszcze...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zestaw prysznicowy a system prysznicowy – czym się różnią?