Produkty

Przegląd akcesoriów do armatury

Przegląd akcesoriów do armatury

Akcesoria do armatury w znacznym stopniu mogą usprawnić działanie baterii – zarówno kuchennych, jak i łazienkowych. Dodatkowo wśród nich można znaleźć także elementy wymienne, które pozwolą naprawić zepsutą baterię, zamiast zastępować ją nową. Sprawdźmy zatem, jakie akcesoria do armatury proponują nam producenci i wybierzmy te, które najbardziej nam się przydadzą!

armaturaPerlatory – maksymalna oszczędność wody

Jeśli zależy nam na jak najmniejszym zużyciu wody, czy to ze względów ekonomicznych, czy też ekologicznych, powinniśmy zainteresować się perlatorami. Są to akcesoria do armatury, które zamontowane na wylewce będą rozbijały strumień wody i napowietrzały go. Dzięki temu my będziemy mieli wrażenie, że woda z kranu leci silnym strumieniem, gdy w rzeczywistości zużycie wody będzie niewielkie. Dodatkowo różnica będzie dla nas nieodczuwalna – tak samo efektywnie umyjemy ręce czy naczynia, a nasze rachunki zmaleją.

Czy wiesz, że...

Dostępne są także perlatory z diodami LED – wypływająca z nich woda może więc nabrać zupełnie innego odcienia, co nada całemu otoczeniu o wiele ciekawszy i bardziej nowoczesny charakter. Może to być również zachętą dla najmłodszych domowników do regularnego mycia rąk i zębów.

Termostaty – koniec z długotrwałym ustawianiem temperatury wody!

prysznicTermostaty są niezwykle praktycznymi akcesoriami do armatury. Dzięki nim możemy ustawić pożądaną temperaturę wody do zmywania czy kąpieli i nie będziemy musieli własnoręcznie, żmudnie kręcić kurkami, aż w końcu uda nam się znaleźć ustawienie odpowiedniej temperatury. Wystarczy, że ustawimy ją na termostacie, a po chwili z kranu wypłynie idealnie ciepła ciecz. Dzięki zastosowaniu termostatu, korzystanie z baterii jest o wiele oszczędniejsze – nie przelewamy bowiem bez sensu wody w trakcie poszukiwania właściwej dla nas temperatury, co zmniejsza ogólne zużycie wody. Więcej o zaletach baterii termostatycznych znajdziemy tutaj.

Wymienne akcesoria do baterii

Ostatnią grupą, choć wcale nie najmniej ważną, są akcesoria wymienne do armatury. Dzięki nim będziemy w stanie samodzielnie poradzić sobie z rozmaitymi awariami lub wymienić elementy, które z biegiem czasu utraciły na estetyce. Tak właśnie może być z wylewkami baterii kuchennych, które narażone na liczne, przypadkowe uderzenia garnkami i patelniami, mogą się szybko poobijać. Podobnie ma się rzecz z uchwytami do ustawiania intensywności strumienia i temperatury wody.

 Perlator Kuchinox LED niebieski Do bardziej zaawansowanych napraw możemy potrzebować zaworów czy głowic, które działając nieprawidłowo, są odpowiedzialne za cieknący kran. Jak go naprawić dowiemy się z tego artykułu. Niektóre przecieki są jednak winą pękniętych, zużytych czy przesuniętych uszczelek – je również może samodzielnie wymienić i przywrócić bateriom pełną sprawność bez konieczności korzystania z kosztownych usług hydraulików. Choć armatura wydaje się być bardzo prozaicznym elementem wyposażenia mieszkania, to możemy znacznie zwiększyć jej funkcjonalność, korzystając z odpowiednich akcesoriów – skorzystajmy więc z bogatej oferty producentów i cieszmy się wygodą i oszczędnością przy codziennych obowiązkach.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Perlator - co to jest? Skuteczny sposób na oszczędzanie wody

Perlator - co to jest? Skuteczny sposób na oszczędzanie wody
Perlator lub inaczej aerator to specjalna nakładka o kształcie pierścienia i strukturze sitka, którą mocuje się u wylotu kranu czy prysznica w ...
Czytaj więcej

Proste sposoby na zwiększenie oszczędności w budżecie domowym

Proste sposoby na zwiększenie oszczędności w budżecie domowym
Oszczędzanie kojarzy się z koniecznością ograniczeń, odmawianiem sobie przyjemności i niekończącą się analizą wydatków oraz przychodów. ...
Czytaj więcej

Ekologiczne rozwiązania do łazienki

Ekologiczne rozwiązania do łazienki
Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby wybierać w życiu rozwiązania przyjazne środowisku. Nie inaczej powinno być podczas wykańczania i urządzania ł...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Przegląd akcesoriów do armatury