Przegląd akcesoriów do armatury

Akcesoria do armatury potrafią często odmienić wnętrze łazienki, a także nadać mu nowych funkcjonalności. Szeroka gama akcesoriów sprawia, że z łatwością możemy usprawnić zarówno nasze krany, prysznice, jak i umywalki. Poniżej przyglądamy się, na jakie akcesoria do armatury łazienkowej i kuchennej warto zwrócić szczególną uwagę oraz jakie elementy możemy wymienić w swoich domach, aby korzystanie z wody były bardziej oszczędne, komfortowe i praktyczne.

Perlatory, czyli jak oszczędzać wodę w łazience?

armatura

Jak oszczędzać wodę? To bardzo często padające pytanie, kiedy chcemy udoskonalić i usprawnić naszą łazienkę. Idealnie do tego celu nadają się perlatory. Są to tzw. napowietrzacze wody, które powiększają optycznie strumień wody wydobywający się z kranu. Nakładki te montuje się u wylotu kranu. Najczęściej są gwintowane, co ułatwia montaż. W efekcie, przy mniejszym strumieniu wody możemy swobodnie i komfortowo umyć ręce, ciesząc się jednocześnie mniejszym zużyciem wody. Napowietrzona woda daje również przyjemniejsze odczucia z korzystania niż cienki i mocny strumień. Perlatory są zatem idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym, a ten niepozorny gadżet może znacząco usprawnić naszą łazienkę.

Czy wiesz, że…?

Świecące napowietrzacze wody z diodami LED podświetlają wypływającą wodę z kranu, przez co zmieniają kran w oryginalny i nowoczesny gadżet. Świecący kran, oprócz walorów estetycznych, będzie też idealną zachętą dla najmłodszych do regularnego mycia rąk i zębów!

Baterie z termostatem - woda z kranu o stałej temperaturze!

prysznic

Baterie z termostatem to jedne z najciekawszych akcesoriów, które mogą trafić do naszych łazienek. Choć są one niepozorne i często niezauważane, potrafią całkowicie zmienić komfort korzystania z tego pomieszczenia. Baterie z termostatem to standardowe baterie prysznicowe, umywalkowe czy kuchenne, ale wyposażone w dodatkowy wewnętrzny osprzęt podający nam wodę w jasno określonej przez nas temperaturze. Przy kranach tego typu nie musimy już samodzielnie regulować temperatury wody, a możemy jedynie wybrać odpowiednią temperaturę — i otrzymać ją od pierwszej kropli.

  • Rozwiązanie takie to przede wszystkim duża oszczędność wody, gdyż nie musimy tracić czasu na szukanie tej temperatury wody, która nas satysfakcjonuje. W dłuższym okresie może dać to spore oszczędności.

  • Baterie z termostatem oprócz swoich korzyści związanych z oszczędnością wody zapewniają także większy komfort użytkowania prysznica lub kranu. Po ustawieniu odpowiedniej temperatury możemy od razu cieszyć się wodą w odpowiedniej temperaturze, nie tracąc czasu na samodzielne poszukiwanie tej idealnej.

Pokrętła do baterii

Pokrętło do baterii to niepozorny element, który jest mocno narażony na ponadprogramowe zużycie. Wbrew pozorom tradycyjne gałki kranów mają się świetnie i posiadają liczne grono fanów. Klasyczny wygląd sprawia, że nadal używamy ich chętnie w naszych bateriach. Z czasem mogą ulegać one jednak uszkodzeniom, czy zużyciu. W takiej sytuacji nie powinniśmy się martwić, gdyż do dyspozycji mamy wiele pokręteł do baterii, które możemy wymienić w mgnieniu oka. To jeden z najprostszych gadżetów, dzięki któremu możemy ulepszyć nasz kran np. w łazience. Dostępny jest w wielu formach np. metalowej lub plastikowej, a także w różnym designie.

Ciekawym pomysłem może być też wymienienie uchwytu do baterii, gdy nie działa już sprawnie lub chcemy zmienić design. Akcesoria do baterii łazienkowej tego typu mogą zatem szybko, prosto i przystępnie cenowo ulepszyć kran, z którego korzystamy wiele razy dziennie.

Wymienne akcesoria do armatury łazienkowej

Perlator Kuchinox LED niebieski

Sporą grupą elementów, które możemy wykorzystać przy usprawnianiu łazienki, są wymienne akcesoria do baterii łazienkowej. Najczęściej nie są one widoczne na pierwszy rzut oka, choć pełnią ważne funkcje. Ulegają też zużyciu lub usterkom, a także są niezbędne do prawidłowej pracy baterii.

Najbardziej znanym gadżetem tego typu są uszczelki, a także głowice do baterii. Odpowiadają one za poprawne działanie kranu. Warto wymienić je, jeśli zauważymy już pierwsze oznaki nieprawidłowego działania baterii. Węże prysznicowe to kolejny element, który możemy wymienić, jeśli ulegnie awarii, pojawi się na nim nieestetyczny nalot lub jeśli po prostu chcemy zmienić wygląd baterii. Akcesoria do armatury łazienkowej to także:

  • słuchawki prysznicowe

  • zawory

  • uchwyty prysznicowe

  • wylewki do baterii

Wymiana tak małych elementów w odpowiednim momencie jest niezwykle ważna. Pomoże ona uniknąć dużo wyższych kosztów naprawy, gdy uszkodzeniu ulegnie cała bateria, zaoszczędzi sporo czasu, a także pomoże efektywnie korzystać z baterii.