Produkty

Niezbędne wyposażenie prysznica – przegląd akcesoriów

Niezbędne wyposażenie prysznica – przegląd akcesoriów

Jeśli podczas wykańczania łazienki zdecydowaliśmy się na postawienie kabiny prysznicowej, musimy zadbać także o jej właściwe wyposażenie. Dzięki temu zyskamy możliwość zażywania komfortowych kąpieli każdego dnia, a wszystko, czego potrzebujemy, będzie pod ręką. Sprawdźmy zatem, jakie akcesoria prysznicowe mamy do wyboru i które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku.

Stołezek pod prysznicPo pierwsze półki i wieszaki

Półka pod prysznicem jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia kabiny. To właśnie na niej przechowujemy nasze kosmetyki i akcesoria do kąpieli. Warto zamocować taki koszyk w narożniku kabiny, wówczas nie zajmuje on wiele miejsca. Jeśli jednak nasz prysznic nie stoi w kącie pomieszczenia, wówczas możemy wykorzystać strefę pod lub nad baterią – dzięki temu nie stworzymy kolejnego wystającego elementu na ścianie obok, lecz zagospodarujemy przestrzeń kąpielową ekonomiczniej. Warto też przymocować na ścianie niewielkie wieszaczki, na których będziemy przechowywać myjki i inne akcesoria nadające się do zawieszenia. Szeroka oferta takich produktów pozwala na ich bezinwazyjny montaż – sprawdźmy więc łki na przyssawki i uniknijmy wiercenia w płytkach łazienkowych.

Porada eksperta

Półki w kabinach prysznicowych będą narażone na ciągły kontakt z wilgocią i zmiennymi temperaturami, dlatego koniecznie zadbajmy o to, by wykonane były z materiałów dobrze sprawdzających się w trudnych warunkach.

Półka prysznicowa CastoramaAkcesoria mocowane

Podczas każdej kąpieli niezbędne jest mydło lub żel pod prysznic. Jeśli jesteśmy zwolennikami mydeł w kostce, warto umieścić w kabinie mydelniczkę. Spośród dostępnych modeli możemy wybrać mydelniczkę przytwierdzaną do ściany lub specjalny wariant do przymocowania do drążka panelu prysznicowego. Dostępne są także specjalne podajniki do mydła, które równie dobrze mogą służyć do przechowywania żelu pod prysznic, a nawet szamponu. Dzięki specjalnej pompce zyskamy dobry dostęp do naszych kosmetyków i nie będziemy musieli chwytać butelek mokrymi dłońmi, co mogłoby skutkować wyślizgnięciem się ich i wylaniem płynu.

Udogodnienia dla seniorów

Specjalne siedzisko i uchwyt pod prysznicPodczas aranżowania strefy prysznicowej w łazience należy wziąć również pod uwagę potrzeby osób starszych, z których również skorzystają najmłodsi domownicy czy nawet osoby niepełnosprawne. Jeśli posiadamy sporo miejsca w kabinie, idealnym rozwiązaniem będzie przymocowanie do ściany rozkładanego siedziska. Jeśli jednak pod prysznicem nie zmieści się taki element, postarajmy się, aby obok niego stał niewielki taboret, który w razie potrzeby można postawić na brodziku. Pomyślmy również o uchwytach ściennych, dzięki którym każdemu będzie łatwiej utrzymać równowagę lub podnieść się z siedziska.

We wszystkich kabinach prysznicowych, nie tylko tych użytkowanych przez seniorów, powinna się znaleźć także mata na dnie brodzika. Dzięki niej unikniemy przypadkowego poślizgnięcia się i zapobiegniemy upadkowi. Zapewni to bezpieczeństwo wszystkich domowników i sprawi, że samodzielne kąpiele pod prysznicem będą także możliwe dla starszych dzieci.

Dla komfortowego korzystania z kabiny prysznicowej istotne jest nie tylko jej wyposażenie, ale również utrzymanie w niej porządku. O tym, jak to zrobić przeczytamy tutaj.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Pomysł na sprytną aranżację prysznica i okolic

Pomysł na sprytną aranżację prysznica i okolic
Tradycyjna kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie do małej łazienki, ponieważ pozwala zachować więcej wolnego miejsca. Z kolei nowoczesna otwarta k...
Czytaj więcej

Rodzaje drążków prysznicowych i ich montaż

Rodzaje drążków prysznicowych i ich montaż
Nie zawsze musimy umieszczać w łazience kabinę prysznicową czy też budować system wnękowy. Najprostszy prysznic wykonamy z drążka, zasłonki i brod...
Czytaj więcej

Jak przystosować łazienkę dla osób starszych?

Jak przystosować łazienkę dla osób starszych?
Seniorzy wymagają dodatkowego wyposażenia łazienki, by korzystać z tego pomieszczenia w równie łatwy sposób, co osoby młode i w sile wieku. Oto spis n...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Niezbędne wyposażenie prysznica – przegląd akcesoriów