Produkty

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu – poznajmy Somfy

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu – poznajmy Somfy

Wyposażenie domu czy mieszkania w alarm jeszcze kilka lat temu było uważane za luksus - dziś jest to niemal konieczność. Jeśli dodatkowo zależy nam na tym, by system współgrał z naszą instalacją inteligentnego domu i można nim było sterować przez smartfona, wybór jest prosty - Somfy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tym systemie alarmowym!

Przejdź do następnych akapitów:

Somfy One – czym właściwie jest?

Somfy One to kompleksowe rozwiązanie, które świetnie dopełni system inteligentnego domu. Jedno urządzenie łączy w sobie bowiem funkcje kamery, alarmu oraz syreny alarmowej. W sytuacji, gdy zostanie wykryte zagrożenie, system nie tylko wysyła nam powiadomienie na naszego smartfona w czasie rzeczywistym, lecz jednocześnie uruchamia sygnał dźwiękowy o głośności ponad 90 dB – z pewnością odstraszy to potencjalnego włamywacza.

Co więcej, po uruchomieniu alarmu i wykryciu poruszenia urządzenie zaczyna nagrywać. Już po chwili na naszym telefonie pojawi się 10-sekundowy filmik ze zdarzenia – możemy zdecydować, czy chcemy je zignorować jako fałszywy alarm, czy też zawiadomić policję o włamaniu. Wszystko dzieje się w ciągu kilku sekund – nie marnujemy więc czasu, który jest niezwykle istotny, by złapać włamywacza na miejscu.

System Somfy – dlaczego warto?

Pilot do uzbrajania systemu Somfy Key Fob klucz zbliżeniowy

Zastanawiając się nad uzupełnieniem instalacji inteligentnego domu o system Somfy One, powinniśmy przemyśleć wszystkie zalety, jakie niesie za sobą to rozwiązanie. Możemy do nich zaliczyć:

  • zaawansowany czujnik ruchu który reaguje tylko na realne zagrożenie. Urządzenie ignoruje z kolei sygnały dostarczane przez podmuchy wiatru czy zwierzęta;

  • funkcję Amazon Echo pozwalającą na uzbrajanie alarmu słownie – wystarczy tylko wydać odpowiednią komendę;

  • możliwość sterowania smartfonem - niezależnie od tego, czy znajdujemy się w okolicy domu czy też nie;

  • szerokokątną kamerę z 8-krotnym zoomem - dzięki temu wszystkie nagrania są dobrej jakości;

  • funkcję antysabotażu, która włącza alarm w sytuacji, gdy ktoś usiłuje przenieść urządzenie w inne miejsce;

  • jeśli urządzenie straci połączenie z WiFi, wszystkie filmy zostaną zapisane w jego pamięci wewnętrznej;

Porada eksperta

W przypadku nagłej utraty połączenia z internetem, możemy też skorzystać z funkcji SomfyAround. W tej sytuacji urządzenie połączy się automatycznie z systemem Somfy One+ lub Somfy Home Alarm zainstalowanym u naszego sąsiada – i wyśle do nas wiadomość informującą o zagrożeniu.

  • przesłonę kamery, która zamyka się automatycznie, gdy wejdziemy do domu – chroniąc naszą prywatność;

  • możliwość rozbudowy o inne, dodatkowe funkcje – chociażby takie jak czujnik wibracji, wewnętrzny czujnik ruchu czy syreny alarmowe.

O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na wybór Somfy One?

Kamera i alarm Somfy All in One

System Somfy jest dostępny w dwóch wariantach, różniących się od siebie stopniem oferowanej ochrony. Zobaczmy, co je cechuje:

- Somfy One: podstawowa wersja, łącząca w sobie funkcje kamery oraz alarmu;

- Somfy One+: system został dodatkowo wyposażony w czujnik wibracji oraz otwarcia, jak również w klucz zbliżeniowy Key Fob.

Sama instalacja urządzenia Somfy One jest prosta. Wystarczy tylko postawić urządzenie w wybranym miejscu, z którego będzie dobry widok na drzwi wejściowej i podłączyć je do źródła zasilania. Kolejny krok to kilka kliknięć w aplikacji, które pozwolą nam na ustawienie parametrów jego pracy. I gotowe – Somfy już czuwa nad bezpieczeństwem naszego domu!

Jak prawidłowo zainstalować system Somfy One, by dobrze spełniał swoją funkcję? Instrukcję krok po kroku znajdziemy w poniższym filmie – zobaczmy, jak to zrobić!

Data publikacji: 03.10.2018
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jaki alarm do domu wybrać?

Jaki alarm do domu wybrać?
Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny to najwyższa wartość. Alarm w domu to mniejsze ryzyko włamania. Odpowiednio dobrany i zamontowany sprzęt to gwar...
Czytaj więcej

Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?

 Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?
Chcesz zadbać o bezpieczeństwo domowników i ochronić swój majątek przed kradzieżą lub szkodą? Wykorzystaj system FIBARO, aby stworzyć in...
Czytaj więcej

Jaki czujnik pogodowy wybrać?

Jaki czujnik pogodowy wybrać?
O zaletach zastosowania czujników pogodowych w systemach grzewczych przekonają się ci wszyscy, którzy przewidzą ich obecność w całości systemu zapewni...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu – poznajmy Somfy