icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu – poznajmy Somfy

Wyposażenie domu czy mieszkania w alarm jeszcze kilka lat temu było uważane za luksus - dziś jest to niemal konieczność. Jeśli dodatkowo zależy nam na tym, by system współgrał z naszą instalacją inteligentnego domu i można nim było sterować przez smartfona, wybór jest prosty - Somfy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tym systemie alarmowym!

Somfy One – czym właściwie jest?

Somfy One to kompleksowe rozwiązanie, które świetnie dopełni system inteligentnego domu. Jedno urządzenie łączy w sobie bowiem funkcje kameryalarmu oraz syreny alarmowej. W sytuacji, gdy zostanie wykryte zagrożenie, system nie tylko wysyła nam powiadomienie na naszego smartfona w czasie rzeczywistym, lecz jednocześnie uruchamia sygnał dźwiękowy o głośności ponad 90 dB – z pewnością odstraszy to potencjalnego włamywacza.

Co więcej, po uruchomieniu alarmu i wykryciu poruszenia urządzenie zaczyna nagrywać. Już po chwili na naszym telefonie pojawi się 10-sekundowy filmik ze zdarzenia – możemy zdecydować, czy chcemy je zignorować jako fałszywy alarm, czy też zawiadomić policję o włamaniu. Wszystko dzieje się w ciągu kilku sekund – nie marnujemy więc czasu, który jest niezwykle istotny, by złapać włamywacza na miejscu.

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu – poznajmy Somfy

System Somfy – dlaczego warto?

Zastanawiając się nad uzupełnieniem instalacji inteligentnego domu o system Somfy One, powinniśmy przemyśleć wszystkie zalety, jakie niesie za sobą to rozwiązanie. Możemy do nich zaliczyć:

  • zaawansowany czujnik ruchu który reaguje tylko na realne zagrożenie. Urządzenie ignoruje z kolei sygnały dostarczane przez podmuchy wiatru czy zwierzęta;

  • funkcję Amazon Echo pozwalającą na uzbrajanie alarmu słownie – wystarczy tylko wydać odpowiednią komendę;

  • możliwość sterowania smartfonem - niezależnie od tego, czy znajdujemy się w okolicy domu czy też nie;

  • szerokokątną kamerę z 8-krotnym zoomem - dzięki temu wszystkie nagrania są dobrej jakości;

  • funkcję antysabotażu, która włącza alarm w sytuacji, gdy ktoś usiłuje przenieść urządzenie w inne miejsce;

  • jeśli urządzenie straci połączenie z WiFi, wszystkie filmy zostaną zapisane w jego pamięci wewnętrznej;

Porada eksperta

W przypadku nagłej utraty połączenia z internetem, możemy też skorzystać z funkcji SomfyAround. W tej sytuacji urządzenie połączy się automatycznie z systemem Somfy One+ lub Somfy Home Alarm zainstalowanym u naszego sąsiada – i wyśle do nas wiadomość informującą o zagrożeniu.

  • przesłonę kamery, która zamyka się automatycznie, gdy wejdziemy do domu – chroniąc naszą prywatność;

  • możliwość rozbudowy o inne, dodatkowe funkcje – chociażby takie jak czujnik wibracji, wewnętrzny czujnik ruchu czy syreny alarmowe.

Zobacz także:  Urządzamy inteligentny dom – sterowanie oświetleniem

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu – poznajmy Somfy

O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na wybór Somfy One?

System Somfy jest dostępny w dwóch wariantach, różniących się od siebie stopniem oferowanej ochrony. Zobaczmy, co je cechuje:

Somfy One: podstawowa wersja, łącząca w sobie funkcje kamery oraz alarmu;

Somfy One+: system został dodatkowo wyposażony w czujnik wibracji oraz otwarcia, jak również w klucz zbliżeniowy Key Fob.

Przeczytaj też: Jaki czujnik gazu i czadu wybrać? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Sama instalacja urządzenia Somfy One jest prosta. Wystarczy tylko postawić urządzenie w wybranym miejscu, z którego będzie dobry widok na drzwi wejściowe i podłączyć je do źródła zasilania. Kolejny krok to kilka kliknięć w aplikacji, które pozwolą nam na ustawienie parametrów jego pracy. I gotowe – Somfy już czuwa nad bezpieczeństwem naszego domu!

Jak prawidłowo zainstalować system Somfy One, by dobrze spełniał swoją funkcję? Instrukcję krok po kroku znajdziemy w poniższym filmie – zobaczmy, jak to zrobić!