Produkty

Biały kolor drzwi wewnętrznych

Biały kolor drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne pełnią w naszym domu rolę dekoracyjną oraz praktyczną. Z ich pomocą wyznaczamy i oddzielamy domowe przestrzenie. Tym sposobem piętro zostaje podzielone na pomieszczenia pełniące określone funkcje: odpoczynku, zabawy, a także do gotowania czy kąpieli. Białe drzwi wewnętrzne uzupełniają wiele aranżacji, urozmaicają ciemne wnętrza, a z jasnymi tworzą spójną kompozycję.

Przejdź do następnych akapitów:

Białe drzwi wewnętrzne nie są dodatkiem przypadkowym. Stosujemy je coraz częściej, dopasowując kolorystycznie do oryginalnych elementów wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na ten kolor skrzydła drzwiowego, by wymienić najciekawsze pomysły aranżacyjne, w których może stanowić ważny element dekoracyjny i funkcjonalny.

Białe drzwi wewnętrzne w jasnych i ciemnych pomieszczeniach

Bardzo ładnie wkomponują się w otoczenie utrzymane w podobnej kolorystyce. Idealnym tłem dla białych drzwi będą równie jasne ściany oraz wyposażenie. W podobnych barwach powinna być utrzymana także podłoga.

Drzwi pokojowe Trame 80 prawe białe

Drzwi białe warto umieścić szczególnie w tych miejscach domu, gdzie na co dzień brakuje światła dziennego. Biel będzie odbijała promienie słoneczne i – co ważne w niewielkich wnętrzach – stworzy wrażenie, że pomieszczenie jest optycznie nieco większe niż w rzeczywistości.

Biel jako element kontrastu

Drzwi utrzymane w tej tonacji kolorystycznej można umieścić na ścianie pomalowanej w intensywnym kolorze. Biel z pewnością ładnie dopasuje się do czerwonego, niebieskiego czy zielonego tła.

Porada stylisty: fragment białego skrzydła możemy przemalować farbą magnetyczną. W ten sposób stworzymy ciekawe miejsce do zapisywania złotych myśli czy zabawnych informacji dla osób bliskich. Takie drzwi świetnie wkomponują się w te mieszkania, które są utrzymane w stylu industrialnym.

Biała klasyka

Drzwi wewnętrzne w kolorze białym sprawdzą się również w tych wnętrzach, które zostały urządzone klasycznie. Biały kolor skomponuje się z naturalnym drewnem czy brązowymi dodatkami w postaci dywanu, porcelany oraz zasłon.

drzwi przesówne

Takie skrzydło odwróci także uwagę od mniej reprezentatywnych części pomieszczenia. A jeśli dodatkowo uzupełnimy je szklanymi wstawkami, wprowadzimy do wnętrza dużą ilość przyjemnego światła.

Uwaga: wybierając kolor drzwi, zawsze przymierzmy próbnik do deski parkietu, by razem stanowiły harmonijny, a nie przypadkowy zestaw.

Niezwykle efektownie prezentują się także białe listwy przypodłogowe w takim samym odcieniu jak opaski drzwi. Rozwiązanie to jest odpowiednie szczególnie wtedy, gdy ściany chcemy pokryć tapetą lub pomalować na intensywny kolor.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Sprytne sposoby na optyczną zmianę proporcji pokojów

Sprytne sposoby na optyczną zmianę proporcji pokojów
Z koniecznością optycznej zmiany proporcji pomieszczenia spotykają się przede wszystkim posiadacze pokojów małych bądź wąskich i wysokich. Jaki...
Czytaj więcej

Przygotowanie sufitu do malowania – jak malować sufit?

Przygotowanie sufitu do malowania – jak malować sufit?
Ze względu na swoje umiejscowienie powierzchnia sufitu jest trudniejsza do pomalowania niż pionowe ściany. Prace wykończeniowe na tym obszarze możesz ...
Czytaj więcej

Farby wewnętrzne – dekoracyjne, praktyczne i przyjazne dla zdrowia

Farby wewnętrzne – dekoracyjne, praktyczne i przyjazne dla zdrowia
Dużą część materiałów służących do nadania mieszkaniom ostatecznego wyglądu stanowią farby wewnętrzne. Dzięki ich użyciu sprawimy, że pomieszczenia wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Biały kolor drzwi wewnętrznych