Produkty

Czym zastąpić szafkę podumywalkową – ciekawe pomysły do Twojej łazienki

Czym zastąpić szafkę podumywalkową – ciekawe pomysły do Twojej łazienki

Jeśli podczas planowania wystroju łazienki dojdziemy do wniosku, że szafka pod umywalką nie jest dobrym rozwiązaniem, pozostaje nam niewiele alternatyw. Co zrobić, żeby uniknąć wstawiania tego mebla, a jednocześnie cieszyć się w pełni funkcjonalną oraz elegancką łazienką?

szafka pod umywalkeZagospodarowanie przestrzeni bez szafki pod umywalką

Szafka podumywalkowa jest doskonałym wyborem do łazienek o małym metrażu – dzięki niej można bowiem jednocześnie zamaskować odpływ i przyłącza oraz zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami większej łazienki, z powodzeniem możemy się zdecydować na inne rozwiązania. Dużą popularnością cieszy się pomysł, aby pod umywalką nie wstawiać nic. Wówczas powinniśmy jednak wybrać syfon, który nie będzie szpecił wystroju przestrzeni. Gdzie najlepiej sprawdzi się taka surowa kompozycja? We wszystkich industrialnych oraz loftowych mieszkaniach – widoczne elementy instalacyjne podkreślają nawiązania do inspirowanych starymi fabrykami wnętrz.

 Kliknij aby powiększyć  Syfon butelkowy Ferro Quadro G 1 1/4 chromUmywalka z konsolą

Atrakcyjną alternatywą dla szafki podumywalkowej z pewnością jest konsola – niewielki, dekoracyjny mebel w formie stolika nie zajmuje tyle miejsca, co szafka, ponieważ jest niezabudowany. Podstawę tego rozwiązania stanowią zdobione nóżki, które czynią umywalkę idealnym uzupełnieniem łazienki w stylu angielskim. Dodatkowo umywalka z konsolą prezentuje się lekko, daje wrażenie większej przestrzenności pomieszczenia oraz ułatwia utrzymanie czystości na posadzce.

Porada eksperta

Wybierzmy konsole, które posiadają poprzeczne łączenia w postaci prętów – dzięki temu jednocześnie zyskamy miejsce do zawieszania ręczników do rąk. Pod konsolą możemy ustawić też zamykane kosze, które skryją nasze kosmetyki lub środki czystości.

Wykorzystajmy stare meble

Innym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni pod umywalką jest zastosowanie starych, lecz odnowionych własnymi siłami mebli. Niebanalna komoda stylizowana na wcześniejsze epoki lub podstawa maszyny do szycia sprawią, że nasza łazienka zyska niepowtarzalny charakter i sznyt. Stosując takie rozwiązanie musimy jednak pamiętać, aby mebel pasował do pozostałych elementów wyposażenia – w przeciwnym wypadku we wnętrzu zapanuje niezaplanowany chaos zamiast harmonii wystroju.

lazienka eleganckaKlasyczna elegancja – postumenty i półpostumenty

Kiedy nie chcemy wstawiać do łazienki szafki podumywalkowej, ale też nie podoba nam się wizja widocznego syfonu, możemy zdecydować się na montaż postumentu. Będzie on łączył umywalkę z posadzką, a smukła forma doda całej konstrukcji elegancji. W przypadku, kiedy chcemy zachować wolną przestrzeń na posadzce, wybierzmy półpostument – posłuży jedynie do zamaskowania przyłączy i podkreśli klasyczny charakter umywalki. Jest to dobra opcja do wszystkich wnętrz wykorzystujących bogate zdobienia, ale dzięki delikatnemu wyglądowi postumentów, nadaje się także do minimalistycznych pomieszczeń zaaranżowanych bardziej nowocześnie.

To, jakie wykończenie umywalki zastosujemy, zadecyduje o ostatecznym charakterze otoczenia, ale też wpłynie na jego funkcjonalność. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się, czy wybrany przez nas wariant będzie miał też praktyczne zastosowanie w łazience.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma
Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i dawać komfort codziennego użytkowania. Tradycyjne kształty, sprawdzone rozwiązania – klasyczne meble...
Czytaj więcej

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej
Dorota Szelągowska, jako specjalistka od pomysłów na pomieszczenia „bez pomysłu”, bierze na tapetę łazienkę Agaty i Kacpra. Para ci...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Czym zastąpić szafkę podumywalkową – ciekawe pomysły do Twojej łazienki