Produkty

Łazienka w stylu angielskim

Łazienka w stylu angielskim

Gdyby chcieć określić w kilku słowach, jakie elementy wyposażenia są niezbędne do stworzenia iście angielskiej łazienki, z pewnością konieczne byłoby wspomnieć zarówno o wannie z lwimi nóżkami, jak i o komodzie z kamiennym blatem. Nieco klasyczne, a jednak także dość nietypowe wyposażenie angielskie to domena łazienek, które tworzą te stylowe aranżacje.

Styl angielski bardzo łatwo przenieść w polskie realia mieszkaniowe. Często wykorzystujemy elementy tego stylu podczas wyposażenia kuchni i jadalni. Coraz częściej jednak dostosowujemy go także na potrzeby naszej sypialni. Angielski szyk, czyli połączenie drobnych akcentów kwiatowych, materiałów miłych w dotyku – Łazienka w stylu angielskimklasyki zamkniętej w oryginalnych opakowaniach, często pozłacanych, miedziowanych lub ręcznie malowanych.

Łazienka urządzona w stylu angielskim będzie zawsze oazą spokoju i relaksu. Tutaj przyjemnie będzie spędzić wolny czas, szczególnie jeśli atmosferze wypoczynku będzie sprzyjać nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim piękne wyposażenie.

Łazienka angielska: duża przestrzeń

Jednym z głównych aspektów przemawiających za tym, by łazienka urządzana w stylu angielskim była duża, jest wanna, którą często umieszczamy w centralnym miejscu pomieszczenia. W tym wyborze nie powinniśmy ograniczać się ani do jej wielkości, ani do elementów zdobniczych niecki. Warto dobrać do wanny nietypowe, ale na pewno bardzo okazałe nóżki, które dokręcimy do spodu wanny. Do efektownego kompletu niezbędna będzie nam również bateria, najlepiej utrzymana w stylu retro lub podłogowa. Im będzie ona wystawniejsza, tym lepiej będzie się komponować z wanną.

Obok wanny nie może również zabraknąć miejsca dla okazałej umywalki z postumentem, a także komody z kamiennym blatem.

Umywalka może być elementem szafki, wpuszczając ją we wspomniany blat. Będzie wówczas przypominała królewską misę, tak jak to oryginalnie było w przeszłości.

Tapeta: kwiatowy wzór

Wanna wolnostojącaJak już wspomnieliśmy, styl angielski gustuje w dekoracjach przypominających akcenty florystyczne. Na ścianach powinniśmy położyć tapety z kwiatami – niekoniecznie na całej przestrzeni. Część ściany warto również pozostawić dla boazerii wykonanej z płyty MDF.

Najważniejsze, by oprócz kwiatów gdzieniegdzie pojawił się także wzór pasów.

Na ścianie warto także zarezerwować miejsce na obrazy, w których będzie przewijał się motyw hippiczny oraz roślinny. Anglicy bowiem bardzo dużą rolę przywiązują zarówno do ogrodów, jak i do jeździectwa.

To, co na pewno powinno zwrócić naszą uwagę to pastele. Wyspiarska stylistyka bardzo mocno upodobała sobie ten wachlarz barw, które często łączy się także z błękitem oraz odcieniami kości słoniowej. W ramach bardzo oryginalnej dekoracji warto ponadto pomyśleć o dekorach, umieścić je tylko sporadycznie, na przykład na jednej ze ścian, by urozmaicić układ pomieszczenia.

Elementem dekoracyjnym łazienki powinny być tekstylia. Nie ograniczajmy się wyłącznie do zasłonek przymocowanych do karnisza. Dużą rolę powinien odgrywać również dywan podłogowy lub wykładzina.

Data publikacji: 11.02.2016
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój
Nie potrzebujesz generalnego remontu, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych trików odmienisz s...
Czytaj więcej

Pomysł na firanki do salonu. Modne propozycje

Pomysł na firanki do salonu. Modne propozycje
Chcesz znaleźć idealny pomysł na firanki do salonu? Przeczytaj ten artykuł i zainspiruj się najnowszymi trendami we wnętrzarstwie. Czy firanki to zaws...
Czytaj więcej

Panele okienne – alternatywa dla firanek

Panele okienne – alternatywa dla firanek
Panele okienne to stosunkowa nowość na rynku dodatków aranżacyjnych. Te nowoczesne osłony łączą zalety firanek i rolet okiennych. Panele mają wszyte t...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Łazienka w stylu angielskim