LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Dachy i rynny

Strzałka w prawo

Pokrycia dachowe

Strzałka w prawo

Płyty dachowe PCV

Strzałka w prawo

Płyty dachowe PCV

Płyty dachowe PCV to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych, wysokiej jakości i łatwych w montażu pokryć dachowych.

Filtry

Płyty dachowe PCV

Płyty dachowe PCV to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych, wysokiej jakości i łatwych w montażu pokryć dachowych.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pokrycia dachowe

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Wytrzymała pleksa na dach, czyli płyta bitumiczna, poliwęglanowa i PCV 

Pleksa na dach to umowne określenie różnorodnych pokryć dachowych wykonanych z tworzyw sztucznych. Tego typu produkty mogą występować jako płyty bitumiczne — wykonane z organicznych włókien i nasycone bitumem (produktem powstającym między innymi podczas rafinacji ropy naftowej), płyty poliwęglanowe oraz płyty PVC

Proponujemy produkty o różnej długości i szerokości. Znajdziesz u nas pyty, których grubość mieści się w zakresie od siedmiu dziesiątych do szesnastu milimetrów. Płyty poliestrowe stanowią element dekoracyjny budynku, toteż muszą pasować do niego kolorystycznie. Biorąc pod uwagę także ten czynnik, przygotowaliśmy produkty w najpopularniejszych kolorach pokryć dachowych. Znajdziesz u nas płyty czarne, brązowe, czerwone, zielone i transparentne. 

Pleksa to materiał, który łatwo poddaje się kształtowaniu. Dzięki tej właściwości tworzyw sztucznych powstały wygięte w łuk, eleganckie zadaszenia, które także możesz znaleźć w naszej ofercie. 

Pleksa na dach — idealna na niewielkie powierzchnie

Płyta bitumiczna, poliwęglanowa, PCV — wszystkie tego rodzaju materiały są najczęściej wykorzystywane podczas tworzenia zadaszeń niewielkich powierzchni. Świetnie prezentują się i sprawdzają jako pokrycia dachów: altan, ganków, garaży, wiat śmietnikowych, tarasów, balkonów czy ogrodów zimowych. Płyty bitumiczne mogą posłużyć Ci także do zadaszenia wejścia do domu czy drzwi balkonowych, dzięki czemu ochronisz stolarkę drzwiową przed niekorzystnym wpływem deszczu, mrozu i palącego słońca. Pleksa wykorzystywana jest także do tworzenia wiat przystankowych, zadaszeń obiektów gospodarczych i sportowych. 

Płaskie płyty możesz wykorzystać nie tylko jako zadaszenie. Wykonasz z nich także pionowe ścianki na balkonach, tarasach, w ogrodach zimowych czy na przystankach autobusowych.  

Transparentna pleksa na dach bywa też stosowana jako zamiennik szkła. Takie panele są nie tylko znacznie tańsze, ale także wytrzymalsze. Płyty bitumiczne, poliwęglanowe i PCV zaprojektowano w taki sposób, aby okazały się odporne na uszkodzenia mechaniczne. To zapewnia nie tylko większą trwałość materiałów, ale także sprawia, że ich montaż jest łatwiejszy niż w przypadku szklanych dachów. Przezroczysta pleksa to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zadaszyć balkon lub taras, ale jednocześnie zależy Ci na dopływie światła słonecznego do pomieszczenia. Jeśli chcesz uzyskać odwrotny efekt i zabezpieczyć wnętrza przed upałem i ostrym światłem, wybierz modele przydymione lub barwy pasujące do Twojego domu. 

Tworzywa sztuczne, z których wykonano płyty dachowe, są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu ani deszcz, ani mróz, ani palące słońce im nie zaszkodzą. Płyta bitumiczna nie tylko zapewnia ochronę przed warunkami pogodowymi, ale stanowi również izolację termiczną i akustyczną. 

Pokrycia dachowe są wytrzymałe i elastyczne, dzięki czemu ich montaż jest bardzo łatwy. Wykonasz go sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie — to kolejny powód, dla którego nasi klienci chętnie sięgają po pleksę. Tego typu płyty możesz także przycinać z pomocą piłki ręcznej lub mechanicznej, dzięki czemu bez trudu dopasujesz ich wymiary i kształt do swoich potrzeb. 

Odpowiednia płyta bitumiczna dla Ciebie

Zastanawiasz się, jakie płyty dachowe wybrać? Pośród wielu parametrów warto wziąć pod uwagę kolor produktu. Niezależnie od tego, czy będzie to płyta bitumiczna, poliwęglanowa, czy PCV — każda powinna pasować do koloru elewacji oraz architektury budynku. W dodatku będzie tworzyć harmonijną całość z dachem. Jeśli chcesz, aby światło przenikało przez daszek, dobrym rozwiązaniem będą natomiast bezbarwne płyty poliwęglanowe. Jeśli zaś zależy Ci na rozwiązaniu pośrednim — wybierz produkty przydymione. 

Niezwykle dekoracyjny charakter mają płyty faliste i trapezowe, jednak ich pofałdowana powierzchnia ma nie tylko walory estetyczne, ale także niezwykle praktyczny wymiar — rowki sprawiają, że woda szybciej spływa z tego typu zadaszeń. Wybór pomiędzy falistą a trapezową pleksą zależy w zasadzie wyłącznie od upodobań. W pierwszej fale są regularne i zaokrąglone, w drugiej mają bardziej kanciastą formę trapezów. 

Zadaszenia z pleksy są o wiele wytrzymalsze niż szklane ściany czy szklarnie, ale nawet one mogą ulec zniszczeniu podczas gradobicia. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że spadające z nieba lodowe kule nie zniszczą Twojego zadaszenia, warto zdecydować się na produkt odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz charakteryzujący się zwiększoną odpornością na grad. 

Budujesz lub remontujesz dom i planujesz wymianę całego zadaszenia? W naszej ofercie znajdziesz nie tylko płyty poliestrowe, ale także pokrycia dachowe z gontu, blachy oraz papy. Przygotowaliśmy materiały izolacyjne oraz akcesoria niezbędne podczas konstrukcji dachu. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu - znajdziesz tutaj pokrycia dachowe na każdą kieszeń i dostosowane do różnych potrzeb. Z nami bez trudu odnowisz lub stworzysz od podstaw nowych dach.