Do czego służy i dlaczego warto posiadać w domu metalową kasetkę

W domu często przechowujemy rzeczy o bardzo dużej wartości. Bez względu na to, czy jest to wartość materialna czy sentymentalna, warto zabezpieczyć je przed dostaniem się w niepowołane ręce czy zagubieniem. Dzięki wykorzystaniu metalowych kasetek zamykanych na klucz możemy być spokojni o wszelkie posiadane drogocenności.

Metalowa kasetka to niewielkich rozmiarów skrytka, wykonana z twardego i odpornego na uszkodzenia materiału. Stanowi świetną i poręczną alternatywę dla sejfów, którą można zmieścić nawet w szufladzie biurka. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze czy sklepie. Dostępność różnego rodzaju wkładów i przegródek pozwoli uporządkować zawartość kasetki, dzięki czemu z łatwością sięgniemy po przechowywane dokumenty, karty, nośniki danych czy pieniądze. W porównaniu do zwykłych skrzynek i pudełek metalowa kasetka wyposażona jest w zamykany na klucz zamek, dzięki czemu niepowołane osoby nie będą w stanie jej otworzyć. 

Dlaczego potrzebujesz kasetki w domu?

W naszych domach często przechowujemy różne drogocenne przedmioty. Zaczynając od biżuterii, poprzez wartościowe dokumenty, na faktycznych pieniądzach kończąc. Nie chcemy, aby znajdowały się one na wierzchu, gdzie mogą być łatwym łupem dla złodziei. Metalowe kasetki pozwolą na ich zabezpieczenie w łatwy i wygodny sposób. Stanowią doskonałą opcję dla osób zamieszkujących niewielkie mieszkania, w których brakuje miejsca na wstawienie ciężkiego sejfu. W porównaniu z przechowywaniem cennych rzeczy w nieopancerzonej skrzynce, zastosowanie metalowej kasetki powoduje również wzrost poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Dodatkowo poręczne rozmiary metalowej kasetki sprawiają, że będzie ona przydatna również podczas podróży, zabezpieczając ważne przedmioty osobiste, szczególnie w miejscach, które nie mają w wyposażeniu sejfu. 

Kasetka metalowa a sejf

Kasetkę bezsprzecznie można porównać do niewielkiego, domowego sejfu. Tym, co zdecydowanie odróżnia ją od tego zabezpieczenia, jest sposób jej otwierania oraz możliwość przenoszenia jej z miejsca na miejsce. Podczas gdy sejfy są zazwyczaj odblokowywane za pomocą kodu lub – coraz częściej – odcisku palca, do metalowej kasetki wystarczy pasujący kluczyk, który zawsze możemy mieć przy sobie. Skrzyneczki posiadają także przytwierdzoną rączkę, za pomocą której z łatwością zabierzemy kasetkę wraz z zawartością na przykład do banku, gdzie chcemy złożyć depozyt.

Różne rodzaje kasetek metalowych

Choć kasetka metalowa wydaje się prostym przedmiotem, może kryć w sobie wiele funkcjonalności. Podczas wyboru najodpowiedniejszej kasetki dla siebie warto zastanowić się, co najczęściej będziemy w niej przechowywać. 

Dostępne są następujące rodzaje kasetek:

  • mała kasetka na pieniądze – jeden z najpopularniejszych wyborów. Pozwala zabezpieczyć banknoty oraz monety przed niepowołanymi osobami, a także przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. zalanie czy uszkodzenia mechaniczne. Sprawdza się więc nie tylko jako ochrona swojej własności, ale też zabezpieczenie przed dziećmi, które mogą sięgnąć po banknoty i zniszczyć je podczas zabawy. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu w postaci wkładów na bilony i banknoty z łatwością uporządkujemy pieniądze według nominałów, sprawiając, że sięganie po konkretną kwotę będzie dużo wygodniejsze. 

  • kasetka na broń – sprawdzają się zarówno w przedsiębiorstwach, w których pracownicy magazynują swoją broń, jak i w warunkach domowych. Pancerna kaseta pozwala bezpiecznie przechowywać broń krótką oraz amunicję, a także dokumenty.  Dzięki poręcznej formie kasetkę z bronią z łatwością zabierzemy ze sobą na strzelnicę czy zawody.

  • kasetki z podwójnym dnem – stanowią dodatkową ochronę dla naszej własności. Podwójne dno kasetki umożliwia przykręcenie kasetki do podłoża, bez narażania jej na dodatkowe zniszczenia. Umieszczając kasetkę na ścianie czy przykręcając do boku szafki, zabezpieczymy ją przed wyniesieniem przez inne osoby. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w gabinecie czy biurze, gdzie kasetka na swoje stałe miejsce.

  • kasetka na dokumenty – dzięki większym niż standardowe wymiarom kasetka ta pomieści ważne dokumenty bez konieczności ich zginania. W ten sposób nie tylko ochronimy je przed uszkodzeniami, ale również bezpiecznie przetransportujemy np. do banku czy w trakcie przeprowadzki.

  • kasetka na biżuterię – metalowa kasetka to również świetny sposób na zabezpieczenie swoich kosztowności. Niezależnie czy biżuteria posiada dużą wartość materialną, czy sentymentalną, możemy umieścić ją w kasetce i chronić przed uszkodzeniami oraz kradzieżą. Wybierając kasetkę o większym rozmiarze, będziemy mogli przechować biżuterię w oryginalnych pudełkach, dzięki czemu porządkowanie zawartości będzie o wiele wygodniejsze, a biżuteria nie będzie się plątać i mieszać podczas transportu.

Metalowa kasetka znajduje swoje zastosowanie w różnych sferach życia, zabezpieczając to, co dla nas najcenniejsze. Skutecznie chroni przedmioty przed dostaniem się w niepowołane ręce, a także przed uszkodzeniami podczas pożaru czy zalania. Kasetka sprawdzi się nie tylko w biurach i sklepach, ale również w domowym wyposażeniu.