Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Sejfy i kasetki

Strzałka w prawo

Sejfy standardowe

Strzałka w prawo

Sejfy standardowe

Sejf domowy to bardzo przydatne urządzenie. Nie zajmuje wiele miejsca, a potrafi skutecznie zabezpieczyć przed nieoczekiwaną utratą cennych przedmiotów.

Filtry

Sejfy standardowe

Sejf domowy to bardzo przydatne urządzenie. Nie zajmuje wiele miejsca, a potrafi skutecznie zabezpieczyć przed nieoczekiwaną utratą cennych przedmiotów.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sejfy i kasetki

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

SEJF DOMOWY – SKUTECZNY SPOSÓB NA ZABEZPIECZENIE CENNEGO MIENIA

Sejf domowy to bardzo przydatne urządzenie. Nie zajmuje wiele miejsca, a potrafi skutecznie zabezpieczyć przed nieoczekiwaną utratą cennych przedmiotów. Sejfy przede wszystkim chronią przed kradzieżą lub zniszczeniem w przypadku pożaru lub innego kataklizmu. Wykonane są z bardzo trwałych i odpornych materiałów, dzięki czemu zdejmują nam z głowy troszczenie się o ważne dla nas przedmioty. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli z odpowiednimi atestami w szerokim przedziale cenowym. W naszej ofercie znajdują się sejfy w wielu rozmiarach oraz o różnym stopniu zabezpieczenia.

W tym dziale przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę sejfów o różnej wielkości, pojemności, z niezawodnymi systemami zabezpieczeń. Możesz wybierać pomiędzy sejfami zamykanymi na klucz lub kod. Z łatwością wybierzesz odpowiedni model w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym ma być zamontowany. Dzięki solidnej konstrukcji i wykonaniu z wysokiej jakości materiałów sejfy wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Przez to, że są trwałe, posłużą Ci przez długi czas, skutecznie zabezpieczając kosztowności i ważne dokumenty.

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W DOBRY SEJF DOMOWY?

W sieci marketów budowlanych Castorama w dziale z sejfami i kasetkami znajdziesz sejfy standardowe, które mogą być zamontowane w domu, mieszkaniu, biurze czy pokoju hotelowym. Sejf pozwoli Ci przechować kosztowne przedmioty — biżuterię, antyki, sprzęt elektroniczny, a także pieniądze. W sejfie możesz także przechować ważne dokumenty czy papiery wartościowe. Umieszczenie kosztowności w sejfie zabezpieczy je nie tylko przed kradzieżą, ale uniemożliwi dostęp osobom trzecim. Sejfy są szczególnie przydatne, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz oddawać większej ilości gotówki do banku. To typowe szczególnie dla osób starszych. Może Ci się wydawać, że sejf nie jest niezbędnym elementem w Twoim domu. Nigdy nie wiesz jednak, kiedy może wydarzyć się coś nieoczekiwanego, a Ty stracisz ważne dla siebie rzeczy. Lepiej więc zawczasu zainwestować w profesjonalne zabezpieczenia.

Sejfy domowe mogą służyć nie tylko jako zabezpieczenie cennych przedmiotów. Mają również inne funkcjonalności. Pomagają utrzymać porządek w najważniejszych dokumentach. Dzięki nim nigdy nie będziesz musiał już w popłochu szukać paszportu lub zapasowych kluczyków przed samym wyjazdem. Sejfy są też świetnym rozwiązaniem na gromadzenie rodzinnych pamiątek, które mają istotną wartość sentymentalną. Zmieszczą się w nich także akty notarialne, umowy oraz nasze prywatne pamiętniki czy inne zapiski, których nie chcemy nikomu pokazywać. Sejf domowy pozwala Ci zadbać o zabezpieczenie Twojej prywatności przed współlokatorami.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY SEJF DO DOMU?

Zanim wybierzesz konkretny model sejfu, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja. W ofercie znajdziesz bowiem sejfy wolnostojące oraz specjalnie przygotowane do schowania w meblach. Możesz również zdecydować się na sejf domowy do wmurowania w ścianę. Decyzja o lokalizacji wpływa bezpośrednio na dobór rozmiaru sejfu. Należy ją dobrze przemyśleć, gdyż każdy model wymaga przytwierdzenia do podłoża, aby uniemożliwić w ten sposób jego przenoszenie. Jeśli chcesz trzymać sejf przy łóżku lub w jednej z małych szafek, zdecydowanie lepiej sprawdzi się niewielkie urządzenie. Jeśli jednak zamierzasz trzymać w nim wiele rzeczy, nie może być on zbyt mały.

Parametr wielkości sejfu oznacza się, podając jego wysokość, szerokość oraz głębokość. Podawana jest także pojemność w litrach. Po przeanalizowaniu tych wielkości na pewno uda Ci się wybrać model, który zmieści się w wybranym przez Ciebie miejscu. Jeśli zamierzasz przechowywać w nim niewielkie przedmioty, takie jak na przykład paszport, kluczyki lub biżuterię, zdecydowanie wystarczy Ci sejf o wielkości około 45 centymetrów. Większego modelu potrzebujesz, jeśli nastawiasz się na przechowywanie w nim dokumentacji. Umowy, akty notarialne lub cenne patenty wymagają większej powierzchni. Sejfy standardowe zwykle mają mniejsze rozmiary, chociaż istnieją oczywiście od tego wyjątki.

Wybierając sejf domowy, zawsze powinieneś zwrócić uwagę na wytyczne producenta. W specyfikacji na pewno znajdziesz informacje o tym, do przechowywania jakich przedmiotów przygotowany jest sejf. W ofercie znajdziesz na przykład sejf na pieniądze, na sprzęt elektroniczny lub też na broń. Sejfy standardowe zazwyczaj są najbardziej uniwersalne. Z powodzeniem schowasz w nich więc wszystkie cenne domowe przedmioty. Możesz postawić na zamek elektroniczny lub na zamek mechaniczny, Bardzo popularny jest szczególnie ten pierwszy, a to między innymi dlatego, że istnieje możliwość połączenia go z systemem alarmowym domu, a także dostępny rejestr zdarzeń otwierania i zamykania sejfu. Taki sejf na szyfr jest szczególnie wygodny w użytkowaniu, jeśli zamierzasz często go otwierać.

Przed zakupem sejfu zwróć też uwagę na certyfikaty. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że kupujesz sejf domowy ogniotrwały oraz odpowiednio przetestowany w warunkach symulujących zagrożenie.